Video - Prvi put nakon pet godina: Everton srušio Manchester United!

subota, 20.2.2010. 17:15

Tekst: Totalsport

ZNAČAJAN su udarac doživjeli nogometaši Manchester Uniteda u nastojanju da obrane naslov engleskih prvaka. U 27. kolu Premier lige izgubili su u gostima kod Evertona (3:1).

Prava je noćna mora za nogometaše Evertona bio Manchester United u posljednjih 15 godina. U ligaškim su dvobojima slavili tek dva puta, u veljači 1995. i u travnju 2005.

No, u subotu je na Goodison Parku sve bilo u znaku domaće momčadi unatoč činjenici da je United poveo. Momčad Alexa Fergusona je u prednosti došla u 16. minuti pogotkom Dimitra Berbatova nakon ubacivanja Antonija Valencije. No, "crveni vragovi" su vodstvo držali samo tri minute kada je udarcem s 18 metara lijevom nogom izjednačio Dinijar Biljaletdinov.

Do tri boda je Everton došao u drugom poluvremenu, a menadžer David Moyes je pokazao da ima nos za izmjene. Pobjedu su mu, naime, osigurala dvojica mladića koje je uveo s klupe. Najprije je 20-godišnji Dan Gosling iskoristio ubacivanje Stevena Pienaara u 76. minuti, da bi u posljednjoj minuti konačnih 3:1 postavio 18-godišnji Jack Rodwell, pretrčavši nemoćnog Jonathana Evansa.

Manchester United je šestim prvenstvenim porazom sezone pružio mogućnost Chelseaju da se pobjedom kod Wolverhamptona odvoji na četiri boda prednosti na vrhu ljestvice.

Ferguson: Dobro su nas razbili

"Stvar je jednostavna, dobro su nas razbili", kazao je škotski stručnjak na klupi Uniteda za Sky Sports nakon šestog ligaškog poraza ove sezone.

"Dobro smo počeli, ali izjednačujući gol je Evertonovim nogometašima dao krila. Pravi efekt toga se vidio u drugom poluvremenu kad smo bili potpuno podređeni. Razočaran sam, kao i moji igrači. Oni su ljudska bića, igraju za Manchester United, i ne vole gubiti, ali to im se danas dogodilo".

"Ovo je loš rezultat. U ovo doba sezone ne smijemo si dopuštati takve poraze. Sada se nadamo da će i naši konkurenti  ispustiti bodove. To se već događalo ove sezone, nadajmo se da će se i nastaviti", - zaključio je Alex Ferguson čija momčad je sada na drugom mjestu ljestvice s bodom manje, ali i utakmicom više od vodećeg Chelseaja.

Premiership, 27. kolo:

Everton – Manchester United 3:1 (Biljaletdinov 19, Goslin 76, Rodwell 90 / Berbatov 16)