Video - Sudac pogođen čašom pive, prekinuta utakmica Schalkea: Policija uhitila navijača

• St. Pauli - Schalke 0:2
  • Sudac prekinuo utakmicu u posljednjoj minuti zbog bačene čaše pive
Piše: I.G. / Totalsport
subota, 2.4.2011. 12:00

NOGOMETAŠI Schalkea vodili su u Hamburgu protiv domaćeg St. Pauli s 2:0 u prvoj utakmici 28. kola njemačkog prvenstva, kada je utakmica bila prekinuta minutu prije kraja.

Bila je to prva utakmica koju je u svom drugom mandatu u Schalkeu na klupi odrađivao novi trener Ralf Rangnick. Podsjećamo, na klupi je naslijedio Felixa Magatha, koji je nakon toga preuzeo Wolfsburg.

Pogotke za Schalke zabili su Raul u 26. i Julian Draxler u 66. minuti. Oba gola namjestio je Jefferson Farfán. Raul je zabio glavom nakon kornera s lijeve strane. To mu je bio 12. pogodak ove sezone u Bundesligi. Zanimljivo da je St. Pauliju zabio dva gola u prvom dijelu sezone, u pobjedi svog kluba 3:0. Mladom, 17-godišnjem Julianu Draxleru, koji je poentirao iz blizine, ovo je bio prvijenac u prvenstvu.

Domaćini su utakmicu završili s dvojicom igrača manje na terenu, jer je Kalla u 68. minuti dobio drugi žuti karton, a Bartels u 79. minuti izravni crveni karton.

Sudac Deniz Aytekin prekinuo je utakmicu minutu prije kraja dvoboja, jer je pomoćni sudac bio pogođen s čašom punom piva.

"Ovakve scene su neprihvatljive. Takve stvari ne bi se smjele događati na nogometnim stadionima. Jedino što mogu učiniti jest ispričati se pomoćnom sucu u ime cijelog kluba", izjavio je Holger Stanislawski, trener St. Paulija.

Pomoćni sudac Schiffner je nakon svega hospitaliziran u obližnjoj bolnici, ali na sreću nije pretrpio nikakve veće ozljede pri napadu. Sat i pol nakon ponoći je pušten u hotel bez ikakvih posljedica.

Inače, policija je na stadionu promptno reagirala, te je nakon utakmice privela osobu koja je izrežirala napad na suca i odvela ga u postaju na daljnje ispitivanje.

"Već su u prvom poluvremenu domaći gledatelji bacali na travnjak kovanice i nekoliko upaljača. Ne znam tko im je bio meta, no od starta se moglo naslutiti da bi se ova utakmica mogla pretvoriti u problem. Nisam razmišljao niti malo što učiniti nakon što je moj kolega pogođen. Trebalo je s ovim završiti što prije", rekao je Aytekin i dodao:

"Video-snimka sve pokazuje i mislim da disciplinski organi neće imati problem oko donošenja odluke. Ovakvo ponašanje treba propisno kazniti jer smo svi mi obavljali svoj posao u nemogućim uvjetima te večeri", završio je Aytekin.

St. Pauliju prijeti teška novčana kazna ili igranje pred praznim tribinama. Disciplinska komisija Njemačkog nogometnog saveza (DFB) najavila je da će već početkom tjedna započeti istragu o ovom slučaju.

"Očekujemo da će Disciplinska komisija vrlo brzo istražiti slučaj i donijeti presudu i moguće sankcije. Što se tiče registracije i statusa utakmice, o tome će odlučiti Sportski sud DFB-a", izjavio je direktor DFB-a za odnose s medijima Ralf Köttker.