Video dana: Najbolja utakmica Damjana Rudeža za Pacerse

Piše: R.D.
subota, 17.1.2015. 11:06

Screenshot: You Tube

DAMJAN RUDEŽ odigrao je najbolju utakmicu u dresu Indiana Pacersa.

Iako nisu uspjeli slomiti jaki Detroit, Rudež ima razloga za zadovoljstvo. Indiana se jako dobro držala i poražena je u samoj završnici 98:96. Rudež je za 16 minuta ubacio je 13 poena, uz jedan skok i asistenciju. Ušao je pred kraj prve četvrtine i odmah stavio tricu. Do kraja ih je zabio još dvije. Bio je pokretač Indiane, među boljima na parketu. Ipak, nije donio prevagu, Pacersi su poraženi.

Hrvatski košarkaš je bio drugi najbolji strijelac Indiane iza Hibberta koji je ubacio 14 koševa. Detroit je predvodio sjajni branič Brandon Jennings s 37 koševa, no pobjednčki koš zabio je centar Andre Drummond 0.3 sekunde prije kraja.

Brooklyn Netsi konačno su pobijedili, i to u glavnom gradu kod Washington Wizardsa s 102:80. Prekinuli su negativan niz od sedam poraza. Bojan Bogdanović je sa 12 koševa (šut iz igre 3-9, slobodna bacanja 6-8) za 32 minute igre bio treći strijelac Netsa iza Brooka Lopeza i Jarretta Jacka, koji su ubacili po 26 koševa. Posebno je dobar bio Lopez, koji je 25 od svojih 26 koševa postigao u drugom poluvremenu. Washington je odigrao vrlo slabu utakmicu, a manje loš od drugih bio je John Wall s 13 koševa.

Najzanimljiva utakmica igrala se u Oklahoma Cityu gdje su domaći Thunderi slavili protiv najbolje momčadi lige Golden State Warriorsa s 127:115. Kevin Durant (36) je bio najbolji strijelac Oklahome, no pohvale idu Russellu Westbrooku koji je došao do devetog "triple-double" učinka u karijeri s 17 koševa, 15 skokova i rekordnih 16 asistencija. Klay Thompson je s 32 ubačaja predvodio Warriorse, koji i dalje imaju najbolji učinak u ligi (31-6).

Atlanta Hawksi su dobili u gostima Toronto Raptorse s 110:89, a Hawksima je to 11. pobjeda zaredom. Takav pobjednički niz momčad iz Atlante nije imala od 1997. godine, a imaju i 10 uzastopnih gostujućih trijumfa, što je nezabilježeno u klupskoj povijesti. Centar Al Horford je s 22 koša bio prvo ime kod Hawksa, dok je DeMar DeRozan (25) dao najviše kod Raptorsa.