DVA GOLA i asistenciju upisao je Miroslav Klose u novoj velikoj Lazijevoj gostujućoj pobjedi u Seriji A, 3:2 trijumfu kod Leccea u srazu 15. kola.

Posljednjeplasirana je momčad prvenstva povela u 11. minuti, ali je Klose u 28. na asistenciju Diakitea izjednačio, a u 47. i sjajno asistirao Loriku Cani za vodstvo rimskog kluba. Albanskom veznjaku rođenom u Prištini bio je to premijeran pogodak u dresu rimskog kluba, koji je pojačao ljetos došavši iz turskog Galatasaraya.

Nakon što su desetak minuta kasnije domaći došli do izjednačenja, na asistenciju Djibrila Cissea Klose je u 86. minuti sjajno zabio glavom i donio nova tri gostujuća boda momčadi Edoarda Reje.

Laziju je ovo bila peta pobjeda u sedmome prvenstvenom gostovanju ove sezone. Imaju Rimljani na kontu i dva remija, te niti jedan poraz. Najbolja su talijanska momčad po gostujućem učinku.

Klose se novim dvama pogocima probio na treće mjesto ljestvice strijelaca s osam golova. Zanimljivo je da mu je za njih trebalo samo 16 udaraca u okvir gola. Za momčad Lazija svih je 90 minuta odradio bosansko-hercegovački reprezentativac Senad Lulić.

S nova tri boda Lazio se, makar privremeno, probio na drugo mjesto ljestvice.

I u drugome dosad završenom dvoboju 15. kola slavili su gosti. Genoa je pobijedila Sienu 2-0 pogocima Marca Rossija i Rodriga Palacija. Argentinskome 27-godišnjem napadaču Palaciju to je bio šesti ovosezonski pogodak.

Serie A, 15. kolo:
Lecce – Lazio 2:3 (Di Michele 11-11m, Ferrario 58 / Klose 28, 86, Cana 47)

Siena – Genoa 0:2 (Rossi 57, Palacio 90+2)

Redoslijed: 1. Juventus 29 (13 utakmica), 2. Lazio 28 (14), 3. Milan 27 (13), 4. Udinese 27 (13), 5. Napoli 20 (13)...