nedjelja, 27.9.2009. 21:54

Tekst: Totalsport

NOGOMETAŠI Mallorce nastavljaju s vrlo dobrim igrama u španjolskoj Primeri. U 5. kolu su došli do treće ovosezonske pobjede.

Momčad Gregorija Manzana je kod kuće s 3:0 pobijedila Valladolid. Bila joj je to treća pobjeda u isto toliko nastupa pred domaćim navijačima, uz gol razliku 9:0.

Xerez je došao do prvog boda ove sezone, na gostovanju kod Espanyola je uspio održati 0:0 svih 90 minuta. Isto nije uspjelo i Sportingu iz Gijona, koji je pao kod Osasune nakon pogotka Nekounama iz jedanaesterca. Naš Mate Bilić je odigrao cijelu utakmicu u napadu poražene momčadi.

Xerez ispisao povijest na Cornella-El Pratu

Nogometaši Xereza ove su sezone po prvi put u svojoj povijesti izborili natjecanje u Primeri, elitnom razredu španjolskog nogometa.

U prva su četiri kola igrači Xereza propustili osvojiti bodove, ali zato su u petom kolu u nedjeljnom gostovanju kod Espanyola na stadionu Cornellà-El Prat odigrali bez pobjednika 0:0, što je klupskim navijačima donijelo zadovoljstvo osvajanja prvog boda u njihovoj 62-godišnjoj povijesti.

Sljedeći motiv novom će prvoligašu biti postizanje prvog gola, budući nakon pet kola uz jedan osvojeni bod na posljednjem mjestu na ljestvici Xerez ima gol razliku 0:11.

Babićeva Zaragoza uvjerljiva

Nogometaši Zaragoze, u čijim redovima nastupa i bivši hrvatski nogometni reprezentativac Marko Babić, pobijedili su na domaćem travnjaku Getafe 3:0 u 5. kolu Primere.

Dvostruki strijelac za Zaragozu bio je Abel Enrique Aguilar, dok je jednom suparničku mrežu zatresao i Francisco Pavon.

Babić je započeo u prvih jedanaest, a zamijenio ga je Jermaine Pennant u 72. minuti.

Zaragozi je ovo bila druga ovosezonska pobjeda i njome je skočila na sedmo mjesto na ljestvici.