Liga prvaka

srijeda, 16.9.2009. 09:15

Tekst: S.T.

KONAČNIH 1:1 u utakmici između Juventusa i Bordeauxa u torinskom ogledu prvog kola skupine A nogometne Lige prvaka nije oduševilo trenera Stare dame Cira Ferraru.

Vincenzo Iaquinta je donio uvodnu radost domaćim navijačima u 63. minuti, što je petnaestak minuta kasnije poništio Jaroslav Plašil postigavši gol vrijedan boda, ali gol koji će Ferrara staviti pod povećalo i istaknuti:

"Bilo je zaleđe. Razočarani smo, mogli smo pobijediti."

Kontroverzni pogodak mogao bi ponovno podići prašinu oko sudačkih kvaliteta glavnog arbitra te utakmice Toma Henninga Øvrebøa.

Isti je, podsjetimo, kontroverzno sudio u uzvratnoj utakmici polufinala Lige prvaka prošle sezone između Chelseaja i Barcelone na Stamford Bridgeu (1:1).

Previdio je nekoliko jedanaesteraca za londonsku momčad, nakon čega je pod policijskom pratnjom živio nekoliko dana zbog prijetnji koje je dobivao, a bio je zasut i oštrim kritikama svjetskih medija na račun dijeljenja pravde na toj utakmici.