Europa liga

petak, 14.3.2008. 09:05

I POSLJEDNJE dvije momčadi plasirali su se u četvrfinale kupa Uefa. Pogledajte golove iz Bremena i Lisabona.

Škoti obranom uzeli po što su došli

Škoti su se u uzvratu osmine finala u Bremenu odlučili isključivo i samo na obranu i izgubili su 1:0, što im je ipak bilo dovoljno za prolaz nakon 2:0 iz Glasgowa.

Bila je to rijetko viđena "viktorija". Werder je imao čak 42 udaraca prema golu McGregora, iako je samo deset išlo u okvir. Rangers je prema Wieseu zapucao samo četiri puta, jednom precizno. Lopta je u nogama domaćina bila 72 posto vremena, a izveli su i 18 udaraca iz kuta, nasuprot Rangersova dva.

Jedini pogodak postigao je Diego u 58. minuti. Brazilac je primio loptu na rubu kaznenog prostora, lijepom varkom prošao gostujućeg braniča i ljevicom pogodio desni kut Rangersovog gola.

Werder je imao još nekoliko velikih prilika, a najveću nije iskoristio Sanogo u 85. minuti. Njegov udarac s nekoliko metara McGregor je vršcima prstiju skrenuo u gredu.

Jurica Vranješ je prosjedio cijelu utakmicu na klupi domaćina, a Ivan Klasnić nije bio u sastavu.

Sporting posljednji četvrtfinalist

Posljednja, osma momčad, koja je izborila plasman u četvrtfinale Kupa Uefe je lisabonski Sporting. Nakon 1:1 na gostovanju na Reebok stadionu protiv Boltona, na svom stadionu, Jose Alvaladi Portugalci su pobijedili sa 1:0.

Portugalci su dominirali tijekom cijelog susreta i zasluženo na kraju slavili. Portugalci bi prošli i da su odigrali tek 0:0, zbog gola u gostima, no, Brazilac Pereirinha je pet minuta prije kraja potvrdio dominaciju portugalske momčadi i zapečatio sudbinu Boltona.

Sporting je imao u tom susretu čak 21 udarac, dok je njihov suparnik samo tri puta prijetio domaćem vrataru Riu Patriciju, s tim da je samo jedan udarac bio upućen u okvir vratiju.