NBA

Vratio se Redd, Kukoč opet na klupi

srijeda, 23.2.2005. 09:43

U PRVIM utakmicama nakon NBA AllStar vikenda Kukočevi Milwaukee Bucksi svladali su u gostima Charlotte Bobcatse 112:102, a hrvatski košarkaš je za 23 minute imao 6 poena (šut 2:8, 2 trice), 5 skokova i 3 asista.

Nakon što je tri utakmice zaredom startao u petorci, Kukoč je ovaj puta ulazio sa klupe, budući da se u postavu vratio Michael Redd, najbolji strijelac Bucksa, koji je sinoć, očito "gladan igre", briljirao sa čak 39 ubačenih koševa.

Redd je u zadnjoj četvrtini dao 14 poena, a istakao se i Kukoč koji je tricom za vodstvo 101:94 "zabetonirao" pobjedu Bucksa, koji još gaje nade u doigravanje, mada trenutno tek dvanaesti na Istoku.

Najveće iznenađenje večeri napravili su Chicago Bullsi, koji su na krilima izvrsne igre novaka Bena Gordona (29) i njegovih 20 poena u zadnjoj četvrtini i produžetku, svladali Miami Heat (105:101). Vodeća momčad Istoka igrala je bez Shaquille ONeala, koji je u drugoj minuti ozlijedio koljeno i više se nije vraćao u igru, a bez njega Miami nije uspio produžiti svoj niz od sedam pobjeda.

Seattle SuperSonicsi su sa 87:85 svladali Houston Rocketse, zahvaljujući pobjedničkom košu Raya Allena (29) na 16 sekundi prije kraja, dok Teksašane nije spasio ni odlični Kinez Yao Ming (30).

Detroit Pistonsi su došli do devete pobjede u zadnjih deset susreta, svladavši sa 97:88 New York Knickse, dok su LA Lakersi kod kuće dobili Boston Celticse (104:95), u susretu kojem su Kobe Bryant i Lamar Odom dali po 21 koš za pobjednike, a Paul Pierce i Ricky Davis po 25 poena za vodeću momčad Atlantske divizije.

Toronto Raptorsi su iznenadili u gostima New Jersey Netse 102:82, zahvaljujući odličnim Jalenu Roseu (30) i novaku Chrisu Boshu (16,12 skokova). Bivša zvijezda Raptorsa Vince Carter nije istakao protiv negdašnjih suigrača, dao je 22 poeba, ali je promašio 17 od 25 šuteva.