• Svladali su WBA u 10. kolu Premiershipa
  • WBA je u pola sata ostao bez dva igrača
Piše: Totalsport
ponedjeljak, 1.11.2010. 22:58

BLACKPOOL je s dva igrača više došao do pobjede (2:1) protiv West Bromwich Albiona u posljednjoj utakmici 10. kola Premierlige.

Gosti su na Bloomfield Roadu ostali s igračem manje već u 11. minuti nakon što je Pablo Ibañez u kaznenom prostoru grubim prekršajem zaustavio domaćeg napadača DJ-a Campbella. Udarac s bijele točke je u vodstvo pretvorio Charlie Adam.

Stvari su za WBA dodatno krenule po zlu u 29. minuti kada je crveni karton zbog oštrog prekršaja dobio i Gonzalo Jara. Prednost u broju igrača na travnjaku Blackpool je iskoristio u 62. minuti, strijelac je nakon dodavanja Elliota Grandina bio Luke Varney.

Gosti se ipak nisu predavali i u 85. minuti su uspjeli smanjiti nakon solo-akcije Youssufa Mulumbua. U posljednjim su minutama imali još dvije dobre prilike, ali nisu s uspjeli dokopati boda.

Blackpool je četvrtom pobjedom sezone skočio u gornju polovicu ljestvice u kojoj se od ranije nalazi i WBA.