Werder pobijedio Nürnberg

subota, 25.8.2007. 17:38

U 3. KOLU njemačkog nogometnog prvenstva najzanimljiviji rezultat je pobjeda Werdera na gostovanju kod Nürnberga 1-0. Strijelac jedinog pogotka bio je Harnik u 69. minuti.

Jurica Vranješ je odigrao cijelu utakmicu za Werder, dok treba reći kako je napad Werdera bio daleko opasniji u drugom dijelu kada su igrali Schindler i Harnik. Utakmicu su, pak, započeli Almeida i Rosenberg.  Werder, je utakmicu započeo u sljedećem sastavu: Tim Wiese - Christian Schulz, Naldo, Per Mertesacker, Petri Pasanen - Daniel Jensen, Diego, Frank Baumann, Jurica Vranješ - Hugo Almeida, Markus Rosenberg

Borussia Dortmund je ostvarila prvu pobjedu u prvenstvu pobijedivši Energie 3-0 za kojeg je branio Tomislav Piplica. Robert Kovač nije ulazio u igru, dok je Mladen Petrić igrao tek prvo poluvrijeme. Njegova zamjena Diego Klimowicz je bio igrač utakmice s dva pogotka u nastavku.

Hrvatski reprezentativac Mladen Petrić čini se odlučnim da se upiše među strijelce, već u osmoj minuti je fantastičnim udarcem s dvadeset metara pogodio desnu vratnicu. No nije uspio postići pogodak, a već na poluvremenu je izašao iz igre.

Robert Kovač nije igrao, ali zato se u dresu Cottbusa nalaze čak trojica Hrvata: Tomislav Piplica, Mario Cvitanović i Stiven Rivić.

Rezultati 3.kola:

Bayern - Hannover 3-0 (Toni 28, Van Bommel 69, Altintop 86)

Bayer Leverkusen - Karlsruhe 3-0 (Franz 20, ag, Friedrich 27, Gekas 35)

Stuttgart - Duisburg 1-0 (Gomez 35)

Nürnberg - Werder 0-1 (Harnik 69; Vranješ je odigrao cijelu utakmicu za Werder)

Arminia - Hertha 2-0 (Masmanidis 52, Wichniarek 90; Mijatović odigrao cijelu utakmicu za Arminiju, kao i Šimunić za Herthu)

Borussia Dortmund - Energie 3-0 (Kringe 44, Klimowicz 70, 84.; Petrić igrao prvih 45 minuta za Borussiju, Piplica i M. Cvitanović odigrali cijelu utakmicu za Energie, a Rivić prvo poluvrijeme)