Europa liga

Žalostan oproštaj Varteksa od Europe

srijeda, 24.9.2003. 19:45

VARTEKS je držao loptu većim dijelom utakmice, no uzalud, jer su prilike stvarali i koristili gosti.

Varaždinci su kod kuće poraženi 3:1, i tako se prije uzvrata zasluženo oprostili od Europe. Kraj je ovo priče o "europskom" Varteksu, a nakon poraza od prosječnog Debrecena, možda kraj i za trenera Beseka.

Tijek utakmice

Nakon početnog vodstva gostiju golom Sandora u 23. minuti, Varteks je izjednačio u 45. minuti golom Kastela, ali Mađari su potpuno potukli Varaždince golovima Kissa u 57. minuti i Dombija u 87. minuti.

Nakon što je Šafarić izbacio loptu s gol crte, došlo je do gužve u šesnaestercu u kojoj je najspretniji bio Sandor, koji pogađa za 0:1.

U 27. minuti Jolić našao se sam na 10 metara pred Tomićem, ali gađa ravno u vratara Debrecena.

U zadnjoj minuti prvog poluvremena Varteks ipak uspijeva izjednačiti, strijelac za Varaždince je Kastel.

U 57. minuti Vasilj brani udarac Kissa, ali Mađar ponovo dolazi u priliku i pogađa za 1:2.

U drugom poluvremenu obezglavljeni Varteks nije imao niti jednu ozbiljniju priliku.

Da stvar bude još gora, u 87. minuti Kristić je dobio crveni karton.

U 89. minuti utakmice Debrecen golom Dombija dolazi do nedostižnih, ali i posve zasluženih 3:1.

Pred 3.500 ogorčenih gledatelja dobro je sudio Malcolm iz Sjeverne Irske.