Zasjao novi tandem "Redsa": Suarez s dva gola proslavio povratak u Premiership!

• Sunderland - Liverpool 1:3
  • Stoke C - Norwich 0:1
Piše: I.G.
ponedjeljak, 30.9.2013. 00:00

LUIS SUAREZ s dva gola je predvodio Liverpool do pobjede 3:1 u gostima kod Sunderlanda. Gosti su slavili i u drugoj nedjeljnoj utakmici, Norwich je porazio Stoke City sa 1:0.

Ako na išta ove godine Luis Suarez može biti ponosan, onda je to činjenica da, igrao ili ne igrao, njegovo lice ne silazi s naslovnica britanskih sportskih dnevnika. Tek što se vratio s cjeloljetnog "odmora", zasjao je u prvim minutama u dresu Liverpoola nakon 10 utakmica suspenzije.

Protiv Sunderlanda su se "Redsi" vratili pobjedama nakon što ih je na Anfieldu srušio Dejan Lovren, a heroj utakmice s dva gola bio je upravo nestašni urugvajski napadač.

Nakon što je ugrizao Branu Ivanovića još na proljeće, odsjedio je završnicu sezone, ljetos je pokušavao izmusti transfer u jedan od klubova u Ligi prvaka, zaradio i klupsku kaznu, ali na kraju "profesionalno" čekao da istekne suspenzija. I odmah je pokazao da mu duga pauza od utakmica nije naškodila.

Rodgers oduševljen novim tandemom

Prošlog tjedna nastupio je u Kupu protiv Uniteda, a u povratničkoj utakmici u Premierligi zabio je dva gola, u 36. i 88. minuti, oba puta na asistenciju Daniela Sturridgea, koji je u 28. minuti svojim golom započeo put ka pobjedi. Giaccherini je u 52. tek ublažio poraz.

"Ne znam postoje li bolja dva napadača u ligi", bio je odševljen trener Liverpoola Brendan Rodgers nakon pobjede. Njegov novi napad, koji je samo čekao povratak Suareza, zablistao je već u drugoj utakmici.

"Oni su najbolje u zemlji, mogli ste to vidjeti danas, blistali su. Postat će još bolji, dobro se razumiju".

Liverpool je pobjedom stigao do drugog mjesta nakon šest kola, sa 13 bodova koliko ima i Tottenham. Arsenal ima dva više na vrhu ljestvice, a Chelsea dva manje, kao i Southampton na petom mjestu. Sunderland je posljednji sa samo jednim bodom.