Europa liga

Zenit odnio bodove iz Grčke

četvrtak, 8.11.2007. 19:51

U SUSRETU 2. kola skupine A lige Uefe ruski Zenit svladao je domaću Larisu sa 3:2.

Nakon pobjede u utakmici punoj obrata vodeća momčad ruskog prvenstva napravila je ogroman korak prema prolasku u sljedeću fazu natjecanja dok su novim porazom Grci sve dalje od tog cilja. Početak utakmice bolje su otvorili domaćini stvorivši nekoliko poluprilika ali su sredinom poluvremena gosti preuzeli inicijativu i bolju igru okrunili pogotkom u 39. minuti preko Pogrebnjaka na asistenciju Aršavina.

Nastavak je donio pravi vatromet sa mnoštvom prilika i čak 4 pogotka. Larisa izjednačuje rezultat u 58. minuti kada se u gužvi nakon kornera najbolje snašao Alexandrou i lijepim volejem pospremio loptu u sam donji lijevi kut. Potpuni preokret dogodio se samo 4 minute kasnije. Lijepa akcija izbacila je Fotakisa samog ispred vratiju Zenita i on bez problema donosi vodstvo Grcima. Ali tada Grci neobjašnjivo staju i dopuštaju Rusima da iz dva školski izvedena kontranapada naprave novi preokret i odnesu sva tri boda iz Larise.

Larisa - Zenit 2:3 (Alexandrou 58, Fotakis 62 / Pogrebnjak 39, Zyrianov 70, Tekke 78)

U ovoj skupini večeras se još sastaju Nürnberg i Everton.