ZLATNA LIGA OSLO: REZULTATI

Piše:
petak, 27.6.2003. 22:56
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Hrvatska atletičarka Blanka Vlašić na prvom je ovosezonskom mitingu iz serije "Zlatne lige" održanom u Oslu zauzela osmo njesto u skoku uvis.

Vlašić je preskočila 1.95 metara iz drugog pokušaja, da bi zatim dva puta rušila letvicu na visini 1.97, dok je treći pokušaj sačuvala za visinu 1.99. No, niti na visini svog osobnog rekorda nije bila uspješna.

Pobjednica natjecanja u skoku uvis je Ukrajinka Inga Babakova sa preskočenih 2.01 metara, drugo mjesto zauzela je još jedna Ukrajinka Vita Palamar sa 1.99, dok je istu visinu preskočila i trećeplasirana Ruskinja Irina Mihalšenko.

Najvredniji rezultat mitinga postigla je Etiopljanka Berhane Adere koja je istrčala drugo vrijeme svih vremena na 5.000 metara. Adere je tu dionicu istrčala za 14:29.32 minuta, samo sekundu sporije od rekorda Kineskinje Bo Jiang iz 1997. godine.

REZULTATI ATLETSKOG MITINGA U OSLU,

ATLETIČARI,

100 m:

1. Mark Lewis-Francis (VB) 10.12

2. Dwain Chambers (VB) 10.15

3. Matthew Shirvington (Aus) 10.25

4. Aziz Zakari (Gan) 10.26

5. Coby Miller (SAD) 10.29

6. Ato Boldon (Tri) 10.35

7. Anson Henry (Kan) 10.35

8. Asafa Powell (Jam) 10.93

400 m:

1. Cedric van Branteghem (Bel) 45.55

2. Clinton Hill (Aus) 46.09

3. Iwan Thomas (VB) 46.11

4. Paul McKee (Irs) 46.14

5. Morten Sand (Nor) 47.15

6. Quincy Douglas (Nor) 47.35

800 m:

1. Mbulaeni Mulaudzi (JAR) 1:44.11

2. Wilfred Bungei (Ken) 1:44.15

3. Antonio Manuel Reina (Špa) 1:44.65

4. Andre Bucher (Švi) 1:44.99

5. Bram Som (Niz) 1:45.00

6. Djabir Sa?d-Guerni (Alž) 1:45.00

7. William Chirchir (Ken) 1:45.14

8. David Krummenacker (SAD) 1:45.51

9. Joeri Jansen (Bel) 1:46.94

5000 m:

1. Kenenisa Bekele (Eti) 12:52.26

2. Sammy Kipketer (Ken) 12:52.33

3. Eliud Kipchoge (Ken) 12:52.61 - svjetski juniorski rekord

4. Abraham Chebii (Ken) 12:52.99

5. James Kwalia (Ken) 12:54.58

6. Albert Chepkurui (Ken) 12:56.27

7. Salah Hissou (Mar) 13:05.89

8. Sileshi Sihine (Eti) 13:09.90

9. Gebre-egziabher Gebremariam (Eti) 13:14.54

10. Abiyote Abate (Eti) 13:16.80

110 m prepone:

1. Stanislavs Olijars (Lat) 13.14

2. Chris Phillips (SAD) 13.30

3. Terrence Trammell (SAD) 13.37

4. Ron Bramlett (SAD) 13.45

5. Xiang Liu (Kin) 13.51

6. Robert Kronberg (Šve) 13.65

7. Jonathan Nsenga (Bel) 13.84

8. Shaun Bownes (JAR) 16.24

400 m prepone:

1. Boris Gorban (Rus) 49.95

2. Anthony Borsumato (VB) 50.87

3. Atle McAdam (Nor) 50.98

4. Ragnar Bergheim (Nor) 52.30

motka:

1. Nick Hysong (SAD) 5.70

2. Okkert Brits (JAR) 5.70

3. Toby Stevenson (SAD) 5.70

4. Jeff Hartwig (SAD) 5.70

5. Timothy Mack (SAD) 5.60

6. Viktor Čistjakov (Aus) 5.60

6. Vasilij Gorškov (Rus) 5.60

6. Derek Miles (SAD) 5.60

9. Tom Erik Olsen (Nor) 5.40

9. Adam Ptacek (Češ) 5.40

koplje:

1. Sergej Makarov (Rus) 85.61

2. Boris Henry (Njem) 84.51

3. Voldemars Lusis (Lat) 81.94

4. Dariusz Trafas (Polj) 81.17

5. Aki Parviainen (Fin) 81.06

6. Andreas Thorkildsen (Nor) 80.10

TEKST SE NASTAVLJA ISPOD OGLASA
7. Breaux Greer (SAD) 76.24

8. Pil Arne Fagernes (Nor) 74.82

9. Eriks Rags (Lat) 74.26

ATLETIČARKE:

100 m:

1. Chandra Sturrup (Bah) 10.96

2. Kelli White (SAD) 10.97

3. Debbie Ferguson (Bah) 11.08

4. Chryste Gaines (SAD) 11.21

5. Inger Miller (SAD) 11.22

6. Marina Kislova (Rus) 11.23

7. Joice Maduaka (VB) 11.39

8. Inger Elizabeth Torre (Nor) 11.90

800 m:

1. Maria Mutola (Moz) 2:00.62

2. Stephanie Graf (Aut) 2:00.92

3. Diane Cummins (Kan) 2:01.00

4. Olga Raspopova (Rus) 2:01.37

5. Natalija Hruščeljova (Rus) 2:01.90

6. Michelle Ballentine (Jam) 2:01.92

7. Tamsyn Lewis (Aus) 2:02.98

8. Brigita Langerholc (Slo) 2:03.69

9. Lisbeth Pedersen (Nor) 2:05.28

1500 m:

1. Irina Liščinska (Ukr) 4:04.62

2. Jelena Zadorožnaja (Rus) 4:04.97

3. Judit Varga (Mađ) 4:05.82

4. Alesja Turova (Bje) 4:06.39

5. Kutre Dulecha (Eti) 4:06.63

6. Jekaterina Rozenberg (Rus) 4:06.84

7. Johanna Risku (Fin) 4:07.32

8. Andrea Suldesova (Češ) 4:07.76

9. Veerle Dejaeghere (Bel) 4:08.46

10. Naomi Mugo (Ken) 4:09.36

5000 m:

1. Berhane Adere (Eti) 14:29.32 - najbolji rezultat sezone i drugo vrieme svih vremena

2. Werknesh Kidane (Eti) 14:33.04

3. Tirunesh Dibaba (Eti) 14:39.94 - svjetski juniorski rekord

4. Meseret Defar (Eti) 14:43.46

5. Zahra Ouaziz (Mar) 14:47.45

6. Olga Jegorova (Rus) 14:55.19

7. Sentayehu Ejigu (Eti) 15:00.53

8. Jelena Prokopcuka (Lat) 15:02.04

9. Ebru Kavaklioglu (Tur) 15:04.22

10. Eyerusalem Kuma (Eti) 15:09.70

400 m prepone:

1. Jana Pittman (Aus) 54.42

2. Ionela Tirlea (Rum) 54.47

3. Sandra Glover (SAD) 54.80

4. Surita Febbraio (JAR) 55.25

5. Tetjana Terešuk-Antipova (Ukr) 56.04

6. Androula Sialou (Cip) 57.47

vis:

1. Inga Babakova (Ukr) 2.01

2. Vita Palamar (Ukr) 1.99

3. Irina Mihalšenko (Rus) 1.99

4. Jelena Jelesina (Rus) 1.97

5. Viktorija Stjopina (Ukr) 1.97

6. Kajsa Bergqvist (Šve) 1.95

7. Viktorija Serjogina (Rus) 1.95

8. BLANKA VLAŠIĆ (HRV) 1.95

8. Svetlana Lapina (Rus) 1.95

10. Hestrie Cloete (JAR) 1.92

troskok:

1. Yamile Aldama (Kub) 15.11 - najbolji rezultat sezone

2. Francoise Mbango Etone (Kam) 14.88

3. Tatjana Lebedeva (Rus) 14.86

4. Adelina Gavrila (Rum) 14.60

5. Jelena Olejnikova (Rus) 14.56

6. Ana Pjatih (Rus) 14.46

7. Olena Hovorova (Ukr) 14.29

8. Carlota Castrejana (Špa) 14.12

9. Jelena Donkina (Rus) 13.95

10. Inesa Kravec (Ukr) 13.91

11. Olga Vasdeki (Grč) 13.76

Komentari
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.


Vezano
Vijesti  |  Tagovi
  • Nema vezanih vijesti
Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije