ZOI Bob: Hrvati 23., drugo zlato za Nijemca Langea

HRVATSKA posada boba četverosjeda s vozačem Ivanom Šolom i "guračima" Alekom Osmanovićem, Slavenom Krajačićem i Juricom Grabušićem zauzela je 23. mjesto na Zimskim olimpijskim igrama.

Nakon prve dvije vožnje na stazi Cesana u petak hrvatski bob je bio 22., a danas je Šola Dejana Vojnovića zamijenio sa Makaraninom Osmanovićem.

U trećoj vožnji hrvatska posada je imala 23. vrijeme, prestigli su ih Rumunji za deset stotinki i time su izgubili jednu poziciju u poretku. Ostvareno 23. mjesto u trećoj vožnji nije bilo dovoljno za plasman među prvih 20 bobova koji su nastavili natjecanje u četvrtoj vožnji.

Na prošlim Igrama u Salt Lake Cityu hrvatski bob četverosjed je bio 26.

Inače, zlatnu medalju osvojio je njemački bob sa vozačem Andre Langeom, koji je bio vozač i pobjedničkog njemačkog dvosjeda na Igrama, pa je Lange osvojio čak dva zlata u bobu u Torinu.

Ruska posada sa vozačem Aleksandrom Zubkovom uzela je srebro, a broncu Švicarci za koje je vozio Martin Annen.

1. Njemačka 1 3:40.42

(Andre Lange, Rene Hoppe, Kevin Kuske, Martin Putze)

(55.20 + 55.30 + 54.80 + 55.12)

2. Rusija 1 3:40.55

(Alexandre Zoubkov, Philippe Egorov, Alexei Seliverstov, Alexey Voevoda)

(55.22 + 55.45 + 54.87 + 55.01)

3. Švicarska 1 3:40.83

(Martin Annen, Thomas Lamparter, Beat Hefti, Cedric Grand)

(55.26 + 55.37 + 55.00 + 55.20)

4. Kanada 1 3:40.92

(Pierre Lueders, Ken Kotyk, Morgan Alexander, Lascelles Oneil Brown)

(55.34 + 55.43 + 54.95 + 55.20)

5. Njemačka 2 3:41.04

(Rene Spies, Christoph Heyder, Enrico Kuehn, Alexander Metzger)

(55.47 + 55.48 + 54.91 + 55.18)

Tekst se nastavlja ispod oglasa
6. USA 2 3:41.36

(Steven Holcomb, Curt Tomasevicz, Bill Schuffenhauer, Lorenzo Smith Iii)

(55.46 + 55.50 + 55.14 + 55.26)

7. USA 1 3:41.44

(Todd Hays, Pavle Jovanovic, Steve Mesler, Brock Kreitzburg)

(55.43 + 55.56 + 55.04 + 55.41)

8. Švicarska 2 3:41.80

(Ivo Rueegg, Andi Gees, Roman Handschin, Christian Aebli)

(55.65 + 55.63 + 55.22 + 55.30)

9. Rusija 2 3:41.93

(Evgeny Popov, Sergey Golubev, Piotr Makartchuk, Dmitry Stepushkin)

(55.87 + 55.57 + 55.16 + 55.33)

10. Latvija 1 3:42.59

(Janis Minins, Daumants Dreishkens, Marcis Rullis, Janis Ozols)

(55.88 + 55.69 + 55.51 + 55.51)

22. Rumaunjska 1 2:49.72

(Nicolae Istrate, Adrian Duminicel, Gabriel Popa, Ioan Danut Dovalciuc)

(56.61 + 56.70 + 56.41)

23. HRVATSKA 1 2:49.75

(Ivan Šola, Slaven Krajačić, Alek Osmanović, Jurica Grabušić)

(56.67 + 56.57 + 56.51)

Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara