54.224.50.28 US
 

DIP: IX izborna jedinica

Piše:
srijeda, 3.12.2003. 13:22
Smanji veličinu slova Tekst Povećaj veličinu slova

Državno izborno povjerenstvo Republike Hrvatske sastavljeno od Ivice Crnića kao predsjednika i članova Alemke BrkljačićRadančević, Andrije Erakovića, Miljenke Pajalić i Mladena Turkalja te članova proširenog sastava dr. Hrvoja Kraljevića, Miše Zorenića, Mirana Škerla, mr.sc. Milana Škugora, Ane Gregović i Bojane Pejkić, temeljem članka 48. stavka 9., članka 78. i članka 79. Zakona o izborima zastupnika u Hrvatski sabor (Narodne novine, br. 69/03 pročišćeni tekst), utvrđuje i objavljuje rezultate izbora zastupnika u Hrvatski sabor provedenih dana 22. i 23. studenoga 2003. godine.

IZBOR ZASTUPNIKA U HRVATSKI SABOR NA TEMELJU LISTA

U IX. IZBORNOJ JEDINICI

I. Od ukupno 388.450 birača, glasovalo je (prema listićima) 255.218 birača, odnosno 65,70%.

Važećih glasačkih listića utvrđeno je 249.332, odnosno 97,69%.

Nevažećih je bilo 5.886 glasačkih listića, odnosno 2,31%.

II. Pojedine liste dobile su slijedeći broj glasova:

1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ 121.078 glasova 48,56%

2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE -

SDP 38.039 glasova 15,26%

3. HRVATSKA NARODNA STRANKA - HNS 15.081 glasova 6,05%

4. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP 14.372 glasova 5,76%

5. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS 12.888 glasova 5,17%

6. HRVATSKA SOCIJALNO LIBERALNA STRANKA - HSLS 8.074 glasova 3,24%

DEMOKRATSKI CENTAR - DC

7. HRVATSKA STRANKA UMIROVLJENIKA - HSU 6.533 glasova 2,62%

8. HRVATSKA ČISTA STRANKA PRAVA - HČSP 5.618 glasova 2,25%

HRVATSKA KRŠĆANSKA DEMOKRATSKA UNIJA - HKDU

9. NEOVISNA LISTA - STANISLAV ANTIĆ 5.002 glasova 2,01%

10. HRVATSKI ISTINSKI PREPOROD - HIP 4.135 glasova 1,66%

HRVATSKI BLOK-POKRET ZA MODERNU HRVATSKU - HRVATSKI BLOK

11. HRVATSKA DEMOKRATSKA REPUBLIKANSKA STRANKA -

HDRS 2.336 glasova 0,94%

HRVATSKI DEMOKRŠĆANI - DEMOKRŠĆANI

JUŽNOHRVATSKA STRANKA - JHS

12. HRVATSKA STRANKA PRAVA-1861 - HSP-1861 1.293 glasova 0,52%

13. ZELENA STRANKA - ZS 1.231 glasova 0,49%

ZELENI-STRANKA NOVOG DOBA - ZELENI-SND

STRANKA NOVE ALTERNATIVE-POKRET ZELENIH - SNA-POKRET ZELENIH

14. SOCIJALISTIČKA RADNIČKA PARTIJA HRVATSKE -

SRP 1.220 glasova 0,49 %

15. NEOVISNA LISTA - ĐULA RUŠINOVIĆ-SUNARA 1.070 glasova 0,43 %

16. NEOVISNA LISTA - SINIŠA VUCO 1.021 glasova 0,41 %

17. HRVATSKA KRŠĆANSKA DEMOKRATSKA STRANKA -

HKDS 998 glasova 0,40%

18. ZELENI HRVATSKE - ZELENI HR 926 glasova 0,37 %

19. BEBIČ VLADIMIR-TREĆI HRVATSKI BLOK -

BV-TREĆI BLOK 877 glasova 0,35 %

20. DEMOKRATSKA SOCIJALNA UNIJA-SNAGA NARODA -

DSU-SN 803 glasova 0,32 %

21. HRVATSKA GRAĐANSKO SELJAČKA STRANKA - HGSS 760 glasova 0,30 %

22. AKCIJA SOCIJALDEMOKRATA HRVATSKE - ASH 712 glasova 0,29 %

23. NEOVISNA LISTA MASLINA - MASLINA 632 glasova 0,25 %

24. HRVATSKA REPUBLIKANSKA ZAJEDNICA - HRZ 589 glasova 0,24 %

25. STRANKA HRVATSKIH BRANITELJA - SHB 561 glasova 0,23 %

26. HRVATSKI DALMATINSKI DOM - HDD 551 glasova 0,22 %

27. HRVATSKA PUČKA STRANKA - HPS 509 glasova 0,20 %

28. HRVATSKI PROLJEĆARI - HP 482 glasova 0,19 %

29. HRVATSKA RADNIČKA STRANKA - HRS 332 glasova 0,13 %

30. NEOVISNA LISTA - DAVOR ŽIVKOVIĆ 327 glasova 0,13 %

31. NEOVISNA LISTA - KARLO PEKAS 266 glasova 0,11 %

32. POKRET ZA LJUDSKA PRAVA-STRANKA EKOLOŠKI

SVJESNIH GRAĐANA - POL 255 glasova 0,10 %

ISTARSKA NEZAVISNA STRANKA

33. HRVATSKI PRAVAŠI - HP 235 glasova 0,09 %

34. KRŠĆANSKA SOCIJALNA UNIJA - KSU 234 glasova 0,09 %

35. DOMOVINSKA GRAĐANSKA STRANKA - DGS 153 glasova 0,06 %

36. HRVATSKI REPUBLIKANCI - HR 139 glasova 0,06 %

III. Temeljem članka 38. Zakona o izborima zastupnika u Hrvatski sabor, liste koje sudjeluju u diobi zastupničkih mjesta su:

1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ

2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

3. HRVATSKA NARODNA STRANKA - HNS

4. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP

5. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS

IV. Temeljem članka 37. Zakona o izborima zastupnika u Hrvatski sabor, pojedine liste dobile su slijedeći broj zastupničkih mjesta i zastupnike u Hrvatskom saboru:

1. HRVATSKA DEMOKRATSKA ZAJEDNICA - HDZ

dobila je 9 mjesta, te su s te liste izabrani zastupnici:

1. BOŽIDAR KALMETA

2. dr. DARKO MILINOVIĆ

3. PERICA BUKIĆ

4. JURE BITUNJAC

5. ŠIME PRTENJAČA

6. JOZO TOPIĆ

7. EMIL TOMLJANOVIĆ

8. ANA LOVRIN

9. NIKO REBIĆ



2. SOCIJALDEMOKRATSKA PARTIJA HRVATSKE - SDP

dobila je 2 mjesta, te su s te liste izabrani zastupnici:

1. ŠIME LUČIN

2. INGRID ANTIČEVIĆ MARINOVIĆ

3. HRVATSKA NARODNA STRANKA - HNS

dobila je 1 mjesto, te je s te liste izabran zastupnik:

1. prof.dr.sc. IVICA MAŠTRUKO

4. HRVATSKA STRANKA PRAVA - HSP

dobila je 1 mjesto, te je s te liste izabran zastupnik:

1. dr.sc. TONČI TADIĆ

5. HRVATSKA SELJAČKA STRANKA - HSS

dobila je 1 mjesto, te je s te liste izabran zastupnik:

1. ANTE MARKOV

P r e d s j e d n i k

Ivica Crnić, dipl. iur.

Komentari
Komentari na forumu objavljuju se u realnom vremenu i Index.hr ne može se smatrati odgovornim za izrečeno. Zabranjeno je vrijeđanje, psovanje i klevetanje. Upisi s takvim sadržajem bit će izbrisani, a njihovi autori prijavljeni nadležnim službama.
Vezano
Vijesti  |  Tagovi
  • Nema vezanih vijesti
Najpopularnije
Danas  |  Jučer  |  Tjedan
Najnovije