• Počelo 2. kolo Europskog prvenstva
  • Grčka - Češka 1:2
Piše: I.G.
utorak, 12.6.2012. 20:45

GRCI su porazom protiv Češke 1:2 zadržali minimalne šanse za prolaz u drugi krug. Momčad Michela Bileka slomila je Grke u prvih šest minuta zabivši im dva gola, a do kraja su uspjeli sačuvati prednost popustivši samo jednom na otvaranju drugog dijela.

> Tijek utakmice

Dvije minute i petnaest sekundi bilo je dovoljno Česima da probiju Grčku, a još tri minute kasnije već su vodili 2:0! Nisu se igrači ni zagrijali kako treba, Česi su od početka jurnuli po pobjedu, Hubschman je s centra poslao dobru loptu prema naprijed, a Jiraček ju je prihvatio na rubu protivničkog šesnaesterca i pored Chalkiasa lako pogodio za 1:0!

Tri minute kasnije novi šok za Grke! Selassie je projurio po desnoj strani, stigao do gola, a onda poslao loptu u sredinu Pilaru koji je iz blizine lako pogodio za 2:0. Grci su bili na koljenima, a pred njima još 84. minute igre. Čak i je šokirani vratar Chalkias morao izaći iz igre već u 21. minuti zbog ozljede.

U nastavku su Česi stali na loptu i polako gradili napade kako bi što prije potvrdili pobjedu, no Grci su postajali sve opasniji kako je vrijeme istjecalo. Do odmora, međutim, nije bilo golova, a Grčka je samo jednom zapucala na gol protivnika.

U drugo poluvrijeme grčki je izbornik krenuo s Teofanisom Gekasom u napadu umjesto Fotakisa i ubrzo mu se isplatilo. U 53. minuti Grci su napravili paniku u protivničkom šesnaestercu, Sivok i Čeh su se spetljali i lopta im je pobjegla na noge Gekasu koji sa manje od deset metara pogađa nebranjenu mrežu za 1:2. Bio je to drugi udarac Grka na gol.

Češka obrana funkcionirala je odlično veći dio utakmice, a čak šest dosuđenih zaleđa (i jedan poništeni pogodak) pokazuju koliko su Bilekovi braniči bili koncentrirani. Prema kraju utakmice Rusi su pojačavali pritisak, Papadopoulos i Maniatis su uputili po jedan udarac, ali na kraju su Česi uzeli svoja prva tri boda.

Na poluvremenu je zbog ozljede morao izaći Tomas Rosicky, a zasad iz češkog tabora nisu otkrili niti o kakvoj se točno ozljedi radi.

"Tomaš Rosicky je zaradio ozljedu tijekom prvog poluvremena, a u ovom trenutku ne mogu više reći o prirodi i težini njegove ozljede. Ovo je nas vrlo neugodna situacija, a ostaje nam nadati se da se ne radi o ničemu ozbiljnijem", izjavio je Bilek.

Grčka - Češka 1:2

Sastavi:

Grčka: Chalkias - Katsouranis, Papadopoulos, Torossidis, Holebas - Karagounis, Fotakis, Maniatis - Fortounis, Samaras, Salpingidis

Češka: Čeh - Selassie, Kalec, Sivok, Limbersky - Plašil, Hubschman - Rosicky, Pilar, Jiraček - Baroš