Rapsodija Nizozemaca, Turska dobila Portugal uz Ronaldov promašeni penal

• Nizozemska - Sjeverna Irska 6:0
  • Portugal - Turska 1:3
Piše: M.Č. / Totalsport
nedjelja, 3.6.2012. 08:28

NIZOZEMSKA reprezentacija na sjajan je način odradila posljednju provjeru uoči Eura - sa 6:0 su u Amsterdamu deklasirali Sjevernu Irsku.

Već do poluvremena Tulipani su imali 4:0 dvama golovima Robina van Persieja, te jednim Ibrahima Afellayja i Wesleyja Sneijdera. U nastavku se Afellay upisao u strijelce drugi put, a točku na i postavio je napadač Feyenoorda Ron Vlaar, na asistenciju Barcelonina krilnog igrača.

Protivnici Nizozemaca u najjačoj skupini Eura, Portugalci, nisu mogli imati neuvjerljiviju uvertiru pred kontinentalnu smotru. Predvođeni Cristianom Ronaldom kod kuće su izgubili od Turske 1:3. Dvama golovima napadača Toulousea Umuta Buluta vodila je Turska 2:0 nakon 52 minute igre. U 57. minuti smanjio je Nani na asistenciju Ronalda, a u 64. minuti dosuđen je jedanaesterac za Portugal nakon prekršaja Emrea Belozoglua nad Miguelom Lopesom. Izvođač je bio Ronaldo, ali je udarac s bijele točke Realove zvijezde u donji desni kut pročitao i obranio Volkan Demirel.

U samoj završnici susreta u 88. minuti postignut je i četvrti gol i to nakon zbrke u portugalskoj obrani. Ricardo Costa je pri šeprtljavom pokušaju izbijanja lopte napucao suigrača Pepea neposredo pred gol-crtom, pa se defenzivcu Reala pripisuje autogol.

Pripremne utakmice:

Danska - Australija 2:0 (Agger 32-11m, Bjelland 68)

Nizozemska - Sjeverna Irska 6:0 (Van Persie 11, 29, Sneijder 15, Afellay 37, 52, Vlaar 78)

Engleska - Belgija 1:0 (Welbeck 37)

Poljska - Andora 4:0 (Obraniak 13, Lewandowski 37, Blaszczykowski 39-11m, Wasilewski 77)

Portugal - Turska 1:3 (Nani 57 / Bulut 35, 52, Pepe 88-ag)