U iščekivanju "utakmice generacije": Pogledajte dosadašnje pobjede nad Italijom!

• Pogledajte dosadašnje utakmice Hrvatske i Italije
Piše: Index
četvrtak, 14.6.2012. 15:01

O SLAVNIM pobjedama Hrvatske nad Italijom napisane su knjige i skladane pjesme, no priče o tradiciji i tome kako Talijani nemaju odgovor na hrvatsku igru treba zaboraviti. U 18 sati igra se nova utakmica, "utakmica generacije", kako ju je nazvao izbornik Slaven Bilić.

> Talijani nam leže? Ima li gluplje frazetine?

U iščekivanju utakmice podsjećamo vas na dosadašnje susrete Hrvatske i Italije.

1994. Italija - Hrvatska 1:2

U kvalifikacijama za Euro 1996. Hrvatska je pobijedila Italiju u Palermu sa 2:1, a oba gola dao je Davor Šuker, po jedan u svakom poluvremenu.

1995. Hrvatska - Italija 1:1

U Splitu je u uzvratu utakmica završila 1:1, i opet je strijelac bio Šuker.

1999. Hrvatska - Italija 0:0

Još jednu prijateljsku utakmicu odigrali su 1999. godine, a završila je bez golova.

2002. Italija - Hrvatska 1:2

Ivica Olić i Miki Rapaić donijeli su Hrvatskoj pobjedu na Svjetskom prvenstvu 2002. godine. Hrvatska je u skupini slavila s 2:1, a golove su zabili u 73. i 76. minuti.

2006. Italija - Hrvatska 0:2

Prva utakmica Slavena Bilića na hrvatskoj klupi bila je prijateljska protiv Italije 2006. godine. Hrvatska je tada aktualne svjetske prvake pobijedila s 2:0, a golove su zabili Luka Modrić i Eduardo da Silva.