Zaboravite talijanski "katanac": Prandelli na Ruse juriša s trozubcem Balotelli-Cassano-Di Natale!

• Igraju 14. lipnja u Poznjanu
Piše: Zvonko Alač
petak, 1.6.2012. 19:02

Screenshot: Gazzetta dello Sport

HRVATSKA protiv Italije igra za dva tjedna u Poznjanu, a suparnici iz skupine na Euru večeras u Zurichu igraju prijateljsku utakmicu protiv Rusije.

Potresi, policijske racije, otkazana utakmica... a treba "misliti na nogomet"!

Talijane tište brojni problemi: Katastrofalni potres koji je u sjevernoj Italiji ostavio smrt i ruševine, a Antonia Di Natalea zatočio u liftu, policijska racija na kamp reprezentacije u Covercianu i s tim povezano otpadanje Criscita i istrage oko Buffona, pa otkazivanje prijateljske utakmice s Luksemburgom...a čini se da je izbornik Cesare Prandelli odlučio igračima pažnju sa svega toga skrenuti pristajući uz mantru potpredsjednika saveza Demetrija Albertinija - "Mislimo na nogomet".  Jer, na Ruse šalje napadački nastrojenu momčad.

Italija nije igrala utakmicu od veljače, a bez pobjede je od studenog prošle godine

Talijani i ne mogu drugo, nego "misliti" kako igraju, jer reprezentacija nije igrala od kraja veljače i poraza od Amerikanaca (0:1) u Genovi. Dodamo li tome da su izgubili i utakmicu prije te, također prijateljsku i kod kuće, 15. studenog prošle godine od Urugvaja u Rimu (0:1), dolazimo do poraznog zaključka po Azzure: Posljednja utakmica na kojoj su zabili gol i pobijedili bila je 11. studenog 2011. protiv Poljske u Wroclawu (2:0).

Konačno se ostvario Prandellijev san - napad s dva "zločesta dečka talijanskog nogometa"

Od početka će igrati napadački dvojac Mario Balotelli - Antonio Cassano, a u nastavku će im se priključiti i Antonio Di Natale. Prandelli je još na početku svog mandata naglasio njih dvojicu kao idealni napadački par, ali je imao nesreću da ih nikako nije mogao uigrati za Euro. Točnije, Balotelli i Cassano su na travnjaku zajedno proveli svega 59 minuta i to "davne" 2010., kada je u kolovozu te godine Prandelli prvi put vodio reprezentaciju protiv Obale Bjelokosti.

Ruse čekaju na dobro poznatom Letzigrundu

Prandelli je otkrio da će protiv Rusije isprobati dvije formacije: 4-3-1-2, u kojoj će Montolivo u prvom poluvremenu biti polušpica iza dva zločasta dečka talijanskog nogometa i 4-3-3, kojom će u nastavku spomenutim napadačima pridružiti ubojitog Udineseovog ofenzivca.

Giorgio Chiellini neće zaigrati u tom susretu zbog nepotpunog oporavka od ozljede, ali će Prandelli zato imati na raspolaganju Federica Balzerattija. Mozak reprezentacije će, kao i dosada, biti Andrea Pirlo. Talijani dobro poznaju stadion Letzigrund na kojem će se igrati utakmica - na njemu su na prošlom Euru igrali protiv Rumunjske (remi) i Francuske (pobjeda).

Vjerojatna početna postava Italije za prijateljsku utakmicu protiv Rusije u Zurichu:

Buffon; Maggio, Barzagli, Bonucci, Balzaretti - Pirlo; Marchisio, De Rossi - Montolivo - Balotelli, Cassano