Index.hr

4:19 • 23.10.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Gradnja kuće - procjena troškova (Tema)
stranica 2

topic locked
Stranica: 1 2 3 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Život -> Hobi i stanovanje

Autor Sadržaj
Korisnik je offlinepacodel
Diskutant #84308

Broj postova: 47
8.4.2005. 11:10 | Naslov: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

Bok društo!
Ja sam ovdje novi pa ako zaribam odmah sorry.
Dakle, stvar je da bih ja želio graditi kuću ali mi treba pomoć oko procjene troškova (barem približno) da znam što me čeka. Zemljište postoji, ali nema priključke na sebi (pored ceste su). Isto tako nalazi se u građevinskoj zoni, ali nema građevinsku dozvolu. Svaka pomoć je dobrodošla, tj. cijene priključaka, gr. dozvola, građenje .... sve što znate... pišite ljudi molim vas.
Pozdrav i hvala puno!!!!

vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlinezecov
Diskutant #48261

Broj postova: 3360
8.4.2005. 11:12 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

stani dok možeš--trenutno gradim kuću-zgradu s 4 stana pa su vjerovatno i troškovi veći ali to da li si prije imao priključke ili ne malo to njima znači jer se sve plača ispočetka
Diskutant #84308

8.4.2005. 11:15 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

ma štima to sve al mene zanimaju cijene, barem okvirne pa da odmah znam na čemu sam. Npr. kolko košta gr. dozvola, kolko košta priključak itd. Možda se i ohladim kad to saznam, ali barem da znam na čemu sam...
Korisnik je offlinezecov
Diskutant #48261

8.4.2005. 11:18 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [pacodel]

Bok društo!
Ja sam ovdje novi pa ako zaribam odmah sorry.
Dakle, stvar je da bih ja želio graditi kuću ali mi treba pomoć oko procjene troškova (barem približno) da znam što me čeka. Zemljište postoji, ali nema priključke na sebi (pored ceste su). Isto tako nalazi se u građevinskoj zoni, ali nema građevinsku dozvolu. Svaka pomoć je dobrodošla, tj. cijene priključaka, gr. dozvola, građenje .... sve što znate... pišite ljudi molim vas.
Pozdrav i hvala puno!!!!

građevinski plaćaš po kubicima izgrađenosti i ovisno o zoni grada--a cijene priključaka ti mogu reći ali za 4 stana od cca 65 m2---
komunalna naknada--106000kn-ako plačaš odjednom ak u u ratama na 6mj. 130000kn
struja 50000kn
plin 6000
voda i odvodnja cca 40000 kn
a prije dozvole ti treba lokacijska dozvola i naravno nacrt odnosno elaborat, e pa lijepo kad dobiš lokacijsku onda moraš tražiti sve moguće suglasnosti od ovih gore i još od dimnjačara, neznam točno sve ..... i tek onda možeš dobiti građevinsku---to traje i traje i traje
a kad je sve gotovo i treba spojiti svu tu infrastrukturu, vodu...plin...
to traje još duže
sretno ak prije ne završiš u ludari
Korisnik je offlinezecov
Diskutant #48261

8.4.2005. 11:21 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

s time da komunalnu naknadu plačaš već kad je kuća pri kraju, struju sam ja pola prije gradnje pola prije uključenja, vodu prije uključenja a još sam sigurno i zaboravil hrpu toga--prošnjofaj malo po internetu buš ziher sve našel
Diskutant #84308

8.4.2005. 11:24 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

u jebemu.... Pa valjda je to jeftinije za obiteljsku kuću. Neću valjda potrošit 100.000 kn prije nego počmem graditi. Inače ja sam u Vel. Gorici pa možda su tamo cijene niže (nadam se...). Uglavnom hvala...
Korisnik je offlineLuciano25
Diskutant #82615

Broj postova: 863
8.4.2005. 11:33 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

...eh,da, i sam se sad time jebem, s dvije zgrade...građevinska se plaća po m2... cca mislim da je 65 eura,nisam ziher onda ti tu dodju nacrti koji će te sigurno minimum ispasti cca 10000 e, suglasnosti...priključci....uporabna dozvola... ja bi ti preporučio počni jesti neke tablete za smirenje... meni ni to nije pomoglo   ... :)
...moram priznati da neznam cijene u velikoj gorici...ove su za gradnju u zg-u na brdima...cca
Diskutant #84308

8.4.2005. 12:00 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ma sve mi je to jasno, al opet... ja bi se nekako dočepao kuće... kaj mogu...
Jel puno veći trošak za unutarnje uređenje nego trošak samo za gole zidove (omjer cijena...)
Korisnik je offlinelotr
Diskutant #46088

Broj postova: 342
8.4.2005. 12:41 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ja sam ti u gradnji kuce i vadim sve moguce papire i vjeruj sve kosta jako puno novaca i zivaca.Mene za gradnju kuce 10 puta 10 kosta 15 000 kn papiri tj. elaborat po kojem se izdaje lokacijska dozvola zatim izdavanje gradzevinske naravno u medzuvremenu trazim su glasnosti svih susjeda i javnih ustanova.

ako te jos nesto zanima pitaj ?

Korisnik je offlinezecov
Diskutant #48261

8.4.2005. 12:43 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [pacodel]

Ma sve mi je to jasno, al opet... ja bi se nekako dočepao kuće... kaj mogu...
Jel puno veći trošak za unutarnje uređenje nego trošak samo za gole zidove (omjer cijena...)

hebeš zidove--treba instalacije, fasada, stolarija parketi---sve ovisi koliko luksuza i kvalitete želiš
Korisnik je offlinetpfrr
Diskutant #67335

Broj postova: 54
12.4.2005. 09:36 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

150 kvadrata 450 kubika
komunalni doprinos za goricu 9 do 67 kn/m3 sredina 30
13500
dozvola 0,5 promila od vrijednosti kuće
350
pristojbe itd.
svi projekti 10% od vrijednosti kuće
65000
priključci prosjek soma eura po komadu
25000
pa onda kuća
650000

800000?

Diskutant #84308

12.4.2005. 11:16 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [tpfrr]

150 kvadrata 450 kubika
komunalni doprinos za goricu 9 do 67 kn/m3 sredina 30
13500
dozvola 0,5 promila od vrijednosti kuće
350
pristojbe itd.
svi projekti 10% od vrijednosti kuće
65000
priključci prosjek soma eura po komadu
25000
pa onda kuća
650000

800000?

M, da sad mi je to puno jasnije. Mislim da ću malo meditirati u osami prije nego donesem odluku. U svakom slučaju ovo je bilo jako korisno. Hvala majstore!

Korisnik je offlineKing_Kong
Diskutant #118393

Broj postova: 42
26.12.2006. 21:10 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

moze li mi tko reci kako bi mogao dobiti informacije o nekom zemljistu bez da znam informacije broj katastarske cestice ili ili broj zemljisne knjige.Znam ulicu,znam vlasnika ali mene zanima vlasnicki list dali je cist.Trebao bi kada bi mogao naci kartu katastarskog plana u Osijeku pa bi se vec snasao s situacionim planom,mislim tu bi mi trebalo pisati broj katastarske cestice UNAPRIJED ZAHVALAN
Korisnik je offlinepaolo_di_canio
Diskutant #105209

Broj postova: 3941
27.12.2006. 15:58 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

Kad sam vidio naslov topica mislio sam da trazis pomoc za zidanje i sl....
Al ak trazis, imam ja slobodnog vremena u 7. mj., 1. polovica, dnevno - 50 eura plus hrana i 3, 4 litre pive (ovisno o temperaturi), nastoj kupit zuju, ak ne moze i karlovacko.
Korisnik je offlineladydomina
Diskutant #14720

Broj postova: 34826
27.12.2006. 16:10 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

struja 14.000 kn - dovoljno za obiteljsku kucu (meni rekli u HEP-u)
voda prikljucak 500 EUR-a u Kasini
gradjevinska ovisi o zoni, moj je stari za 300 m2 u ZG, Gornja Dubrava platio oko 75,000 kn
Korisnik je offlineTataLeone
Diskutant #142515

Broj postova: 309
27.12.2006. 22:13 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [King_Kong]

moze li mi tko reci kako bi mogao dobiti informacije o nekom zemljistu bez da znam informacije broj katastarske cestice ili ili broj zemljisne knjige.Znam ulicu,znam vlasnika ali mene zanima vlasnicki list dali je cist.Trebao bi kada bi mogao naci kartu katastarskog plana u Osijeku pa bi se vec snasao s situacionim planom,mislim tu bi mi trebalo pisati broj katastarske cestice UNAPRIJED ZAHVALAN
Ispričavam se autoru teme što odgovaram na ovaj OT...

KK, odeš u katastar i tražiš planove (zračne snimke) za dotičnu ulicu (kvart) te tamo pročitaš broj čestice, a s tim brojem skočiš u gruntovnicu i upitaš za vlasnika te i te čestice.
Zapravo ti to znaju reći i u katastru, ali u gruntovnici odmah možeš pogledati i ima li kakvog tereta na nekretnini...
Korisnik je offlineetona
Diskutant #77091

Broj postova: 6242
28.12.2006. 20:13 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

kakva je to drzava di triba dat nekom 200 000kn,da mozes sam sebi kucu napravit..ne zgradu,nego kucu..neko je napravija od drzave ono sta nismo tili..jednu kucu napravis drzavi,jednu banci,pa tek onda sebi..triba li nam uopce drzava koja uzima dvi trecine svega,a ovako funkcionira,(ne funkcionira)?sve opet moras napravit sam..
Korisnik je offlinemirakul
Diskutant #12397

Broj postova: 3263
28.12.2006. 20:15 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [etona]

kakva je to drzava di triba dat nekom 200 000kn,da mozes sam sebi kucu napravit..ne zgradu,nego kucu..neko je napravija od drzave ono sta nismo tili..jednu kucu napravis drzavi,jednu banci,pa tek onda sebi..triba li nam uopce drzava koja uzima dvi trecine svega,a ovako funkcionira,(ne funkcionira)?sve opet moras napravit sam..

Odličan post
Korisnik je offlineetona
Diskutant #77091

Broj postova: 6242
29.12.2006. 21:55 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

gorcina sine,bljuje iz mene..
Korisnik je offlinetemperaa
Diskutant #74161

Broj postova: 381
1.1.2007. 18:02 | Naslov: RE: Gradnja kuće - pomoć Prikaži/Sakrij | Citiraj

brzo prolazi vrijeme samogradnje kuća na koju smo navikli..nažalost morati će mo se naviknuti na novonastalo stanje..nema više jeftine zemlje..gradnje bez papira..susjeda koji zaljevaju ploće i ost...postajemo evropa nažalost

Index.hr Forum -> Život -> Hobi i stanovanje
Stranica: 1 2 3
caching

Aktivne teme
20:20 KAMO IDETE VEČERAS? by kabulkavalera