Index.hr

15:07 • 18.4.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova: 835404 
Online članova: 0 

Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isprobano) najbolji kozmetički proizvodi (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 3 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Život -> Ljepota i moda

Autor Sadržaj
Korisnik je offlinered_griffin29
Diskutant #482067

Broj postova: 398
17.11.2009. 23:47 | Naslov: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isprobano) n... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Manijakalni isprobavač / shoppingholičar kad su u pitanju kozmetički proizvodi svih vrsta – uopće ne mogu odoljeti, kao dijete u dućanu s bombonima ili igračkama.
Uz to imam realan „problem“ suhoće kože oko očiju (uz iznimno osjetljive oči koje većina krema i sjenila doslovce grize peče i pati) i mimičkih bora na čelu.
U posljednjih 5-6 godina sam probala skoro sve što uopće postoji na tržištu, od Oriflamea do La Prairie (kreme su po 3900 kuna (HIC!), šifra amex na 12 mjeseci – ali toliko traje i krema), Avede i La Mera (koji se kod nas donedavno nisu mogli nabaviti).
I evo, sad dijelim mukotrpno skupljano znanje s vama. Nadam se da će vam koristiti.
PS Ako niste baš od isprobavanja testera u parfumerijama (ne želim ni misliti čiji je prst bio u kremi prije mog!), možete od prodavačica (posebno u Irisu, gdje su cure uglavnom jako ljubazne i žele prodati proizvod) zatražiti tester od kreme koja vas zanima. Nitko ne može očekivati da kremu isprobate tako da je kupite, pa ako vam ne paše „oops sori!“.
Većini žena je to koma neugodno, iako za to nema razloga. Testeri tome služe, ne tome da prodavačice i njihove prijateljice imaju besplatnu kozmetiku.
Ako se ne možete natjerati da uđete u parfumeriju samo po testere, onda bar kad nešto kupite, naročito ako ste skršile iznad 300 kuna, ne izlazite iz dućana bez testera! Za sve skupe kremice koje vam se sviđaju a ne želite ih isprobati tek nakon što iskeširate od 50 ojra na više, tražite tester. OBAVEZNO 
A sad možemo na preporuke:

1) Masque contour des yeux, Sisley. Gdje: Iris, Lana (Zg). Cijena: oko 600 kuna. Svjetlozelena tuba u neupadljivoj bijeloj kutijici, svjetlozelena gel krema. Ova maska se stavlja oko očiju navečer, u malo debljem sloju (što je tehnički pola malene kapljice oko svakog oka), drži se oko 10ak minuta, a onda skine višak. Alternativno ne skinete višak i odete lijepo spavat. Stvarno sjajna gelkrema za borice ispod i oko očiju. Rješava problem boranja suhe kože, lijepo je nahrani bez osjećaja masnoće. Ne smeta očima.

2) Tender care protecting balm, Oriflame. Cijena: kako kad, od 20-40 kuna (ovisi o tome koliki je u kojem mjesecu popust na ovaj proizvod).
Najbolji balzam za usne, TOČKA. Nema boljeg. Sve sam probala, od Shiseida do Neutrogene, ovaj jeftini balzam je najsavršenija stvar za usne koju znam. Stavite pred spavanje, ujutro će vam usne biti nevjerojatno meke. Nema nikakav okus što je sjajno – neki drugi „medicinski“ balzami imaju brrr okus..

3) Everlong mascara, YSL. Gdje: Martimex. Cijena: mislim oko 300 kuna, al ne držite me za riječ, prošlo je 2 mjeseca otkad sam je kupila, a drugu sam dobila od prijateljice.
Najbolja maskara s gumenom četkicom (ako volite gumene četkice) koju sam do sad probala. Moje su trepavice tanke i ravne pa se rado lijepe i nerado uvijaju. Ova maskara mi ne lijepi trepavice, lijepo ih naglašava i lagano uvije. Za mene savršeno. Ako imate duge i guste trepavice možda možete podnijeti i nešto kompaktniju strukturu maskare koja će dati deblji sloj i dramatičniji izgled, ali za tanke trepavice koje neke druge maskare vole slijepiti u četiri debela tuljca, ovo je savršeno.

4) AVEDA hand relief. Krema za ruke (revitalizing vitamin formula for stressed skin). Gdje: online. Cijena: $7,50 za 40ml. Nažalost www.aveda.com šalje samo na adrese u Americi.
Ovo je jedna od najboljih krema za ruke koje sam ikad probala. Naravno, kad voda dodje do grla i kože je toliko suha da zapinje za odjeću i podstavu rukavica (ne znam događa li se to još kome osim meni) pomaže samo debeli sloj koncentrirane Neutrogene bez mirisa (crveno bijela, ne plavo bijela) preko noći pa još jedan ujutro. Ali za svaki dan najbolji je hand relief. Iako kremu za ruke stavljam samo na gornji dio šake jer ne podnosim baš ništa na dlanovima, ova je ok i za dlanove jer nije masna. I uz to baš krasno miriše 

5) URIAGE Roseliane Fluide Dermo-Nettoyant Apaisant. Iliti mlijeko za čišćenje za osjetljivu kožu, za oči i lice. Hipoalergeno. Gdje: ljekarne. Cijena: između 100 i 200 kuna
Ovo mijeko apsolutno i bez rezerve preporučam za čišćenje lica i skidanje šminke. Nježno je za oči a kožu ostavlja mekom i navlaženom. Nije mi se jednom dogodilo da nakon ovog mlijeka ne stavim kremu na lice. Čak i dugotrajnije „riljanje“ očiju pri skidanju jake šminke (u mom slučaju smokey-eyes) i maskare neće nadražiti kožu oko očiju. Jedino što manje „pati“ kožu oko (ispod) očiju od ovog mlijeka je maslinovo ulje. No maslinovim uljem ne možete baš čistiti cijelo lice .

6) ESTEE LAUDER Soft Clean Silky Hydrating Lotion (Dry Skin). Ružičasta bočica, 200ml. Gdje: Iris. Cijena: oko 200 kuna.
Ovo je krasan kremastouljast hidratirajući losion za lice. Nije za skidanje šminke oko očiju jer nakon nekog vremena koža oko očiju počne peći (naime ja pri skidanju šminke s očiju riljam kao blesava jer smokey eyes radim prilično jako, s debelim slojem crnog ili tamno tamno smeđeg sjenila puno maskare i kohlom). Ako je šminka dnevna odlično će poslužiti i za skidanje šminke. Iako, tako je fin losion i tako ne-jeftin da ga je šteta..

7) Dermalogica Age smart POWER RICH krema protiv bora. Gdje: kozmetički saloni, u mom slučaju u salonu Ogledalo Ogledalce u zgradi PBZa u Radničkoj. Frizersko vizažistički salon – vlasnica je vizažistica koja strastveno voli šminku i kozmetičke proizvode pa tako drži samo najbolje američke proizvode za kosu i kožu: Paul Mitchella i Dermalogicu. Cijena: oko 900 kuna.
Ova krema je posljednji korak prije botoxa i sličnih „pikanja“. Koristim je samo za svoje duboke mimičke bore na čelu. Djeluje! Najbolja stvar koju sam isprobala za te bore koje jedine pokazuju koliko mi je godina.. Skupa je ali trajat će mi sigurno godinu dana. NB niti jedan tretman dubokih mimičkih bora nije jeftin, od botoxa do upumpavanja hijaluronske kiseline i pitajbogačega još, sve je soma do dva kuna po „ubodu“ ili tretmanu, a postupak se mora ponoviti nakon 6 mjeseci. Nuspojave sad neću spominjati 

8 ) REVLON professional INTERACTIVES Hydra rescue treatment. Hidratirajuća i hranjiva maska za kosu. Gdje: frizerski saloni koji drže Revlon (u mom slučaju Kuća četki by Anita u Berislavićevoj). Cijena: 200ak kuna.
Ugodno iznenađenje. Moja kosa je suha nja vrhovima ali jako tanka i meka pa je većina maski i regeneratora čini teškom i masnom. Ova maska predivno njeguje, lako se ispire a kosa je dvostruko dugo „fluffy“ no nakon većine proizvoda koje sam isprobala.

9) Dr WOLFF Vagisan Intimate wash lotion, 200 ml. Gdje: ljekarne. Cijena: oko 200 kuna
Malo je skuplji od ostalih, ali iz iskustva bih rekla da je ovo najbolji losion za pranje „intimnih dijelova“. Ili kako kaže frendica koja mi ga je kao takvog preporučila (i u pravu je) – odličan je kad imaš „problema“, a od njega ti „mačkica tako fino miriše“. Hm. Miris je, naravno, važan, ali važno je i ono drugo. Pomaže održati zdravlje, ne samo čistoću. Treba ga jako malo pa će vam dugo trajati,

10) ORIFLAME Lip spa balm (kataloški broj 4270, nadam se da ga i dalje imaju u ponudi). Gdje: katalog Oriflame Cijena: 30ak kuna, ako se dobro sjećam
Nakon što sam isprobala ovaj balzam za usne (nešto između labela i kremasto-ružičastog glossa) u sljedećoj narudžbi došlo mi ih je šest. Tako da imam po jedan svugdje, doma, kod mame, u autu, u torbi, u kupaonici, pored kreveta.. Ako sam jako našminkala oči, na usnama imam samo ovaj balzam, em što njeguje usne, nije ljepljiv, nema jak miris ni okus, em što jako lijepo izgleda uz smokey eyes, lagano mlječno ružičasto, mekano i baš onako mmmm.. Ovim, nažalost, završava lista dobrih proizvoda Oriflamea. Za sad, barem. Iako, baš me zanima kako miriše Absynthe!

11) Elizabeth Arden Eight Hour Cream Intensive Moisturizing Body Treatment. Intenzivna krema za tijelo, u tubi od 200ml. Gdje: Mueller na Trgu Bana Jelačića. Za Iris, Limoni, Martimex nisam sigirna. Cijena: oko 300 kuna.
Ovo je NAJBOLJA krema za tijelo koju sam probala. Imam nevjerojatno suhu kožu (godine, valjda?) koju je vro teško nahraniti tako da se u 36 sati ne počne bijeliti. Grozno! Ovaj losion je fenomenalan za tako suhu kožu, doista hrani, ne „zamaskirava“ suhoću. Ima malo neobičan miris, pa ako u roku par sati nakon nanošenja imate u planu neki „hanky-panky“ radije se odlučite za nešto drugo. Preporuka: piling, obilat nanos ovog losiona, nakon što se malo upije hop u bijelu pamučnu pidžamu (koju možete oprati na 90) i u krevet. Sutra ujutro mmmmmm!

12) Mustela maternite Vergetures Action Intensive. Krema protiv strija, hipoalergena, staklena bočica s pumpicom, 75ml. Gdje: ljekarne. Cijena: između 100 i 200 kuna, ako se dobro sjećam...
Trudnoću sam preživjela uz Vichyjevu kremu protiv strija (o kojoj ću sve reći sljedeći put), mustelu koristim i danas, ali uglavnom samo za grudi. Lakše je konzistencije od Vichyjeve i ima ljepši miris. Kad obučem majicu nakon nanošenja, ista mi se ne zaljepi za grudi što je jako cool . Gel krema, ne osjeća se masno, jaaako lijepo vlaži i njeguje.

a sada vi

[Editirano 17.11.2009. 23:50:00 by red_griffin29]
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlinemunjaraX
Diskutant #394590

Broj postova: 17861
17.11.2009. 23:53 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

dobro 1) labrosan za usne (ipercoop oko 10 kuna), dječji 2) bademovo ulje protiv strija+chicco krema protiv strija..sve skupa oko 150 kuna 3) issa za ruke (kaufland 10 kuna)
Korisnik je offlinechristianna
Diskutant #369999

Broj postova: 1513
18.11.2009. 00:00 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

vau, svaka čast  na recenzijama, a i hvala ti
moram priznat da do sada nisam bila zaokupljena uopće tim kremicama i koje su naj, domet mi je bio niveini ili garnierovi losioni za tijelo itd...
nisu mi padali na pamet ti skuplji, a sad ću eto itekako provat koji skuplji...
Naime, imam od Chanela Allure losion za tijelo koji matira i daje light sjaj, upija se odma, a koža je predivna od njega... 
Korisnik je offlinesanjita26
Diskutant #113775

Broj postova: 35190
18.11.2009. 00:42 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

ma daj ne seri
Korisnik je offlinesophiae.
Diskutant #393085

Broj postova: 14678
18.11.2009. 01:10 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

alergična na sve navedene kremice za lice
al nisam luda da ih kupujem
imam ludu strinu koja šalje te gluposti

svatko bi trebao imat bar jednu ludu strinu
Korisnik je offlineWD_40
Diskutant #343945

Broj postova: 8567
18.11.2009. 01:18 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

tko je dr. WOLFF?
Korisnik je offline_tousensemble_
Diskutant #485353

Broj postova: 7095
18.11.2009. 08:20 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

griffinka, ja hoću recenziju one kreme od 3 900

najbolje kreme za lice: dr. hauschka (oko 100 kn)
najbolje za tijelo: afrodita (ona s bademom), 30ak kn, fino nahrani kožu, fino miriši a nije masna

najbolje za bilo što: zagrebački melem

glitter za tijelo: avon tan maximizing lotion

lakovi: chanel, bourjois i artdeco (ova zadnja 2 imaju super četkice)

bronzer: estee lauder amber bronze

Korisnik je offlineanahata
Diskutant #510186

Broj postova: 6394
18.11.2009. 09:19 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Mnoge žene su u zabludi kad misle da će samo kupovinom skupe kreme postići neke rezultate. Na zdravlje i ljepotu kože utjeću mnogi faktori ( prehrana, dovoljan unos tekućine, izlaganje ultraljubičastim zrakama, dulje razdoblje emotivnog stresa... ).
Isto tako je važno i provoditi neke tretmane za kožu ( piling, sauna za lice...)
Ja osobno pokušavam o svemu tome voditi računa, a na kožu nanosim samo visokokvalitetna biljna ulja  plus eterična ulja. Kroz ljeto kreme s visokim zaštitnim faktorom.
Ne samo da nemam bore nego nemam ni borice.
Korisnik je offline_tousensemble_
Diskutant #485353

Broj postova: 7095
18.11.2009. 09:56 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [anahata]

Mnoge žene su u zabludi kad misle da će samo kupovinom skupe kreme postići neke rezultate. Na zdravlje i ljepotu kože utjeću mnogi faktori ( prehrana, dovoljan unos tekućine, izlaganje ultraljubičastim zrakama, dulje razdoblje emotivnog stresa... ).
Isto tako je važno i provoditi neke tretmane za kožu ( piling, sauna za lice...)
Ja osobno pokušavam o svemu tome voditi računa, a na kožu nanosim samo visokokvalitetna biljna ulja  plus eterična ulja. Kroz ljeto kreme s visokim zaštitnim faktorom.
Ne samo da nemam bore nego nemam ni borice.

pardon, a da pročitaš naslov topica?
Korisnik je offlinemishek
Diskutant #81287

Broj postova: 25243
18.11.2009. 11:16 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Najbolja krema za lice zimi - Becutan ili Solea - dječja univerzalna.
Korisnik je offlineCORTESE
Diskutant #125233

Broj postova: 12725
18.11.2009. 21:03 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

nježne poput svile moje ruke sjaje i mekane su na dodir. garež sa kolektora, motorno ulje i mast za ležajeve nisu se nikad lakše s njih ispirali. topla preporuka
Korisnik je offlinered_griffin29
Diskutant #482067

Broj postova: 398
18.11.2009. 23:18 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [CORTESE]

nježne poput svile moje ruke sjaje i mekane su na dodir. garež sa kolektora, motorno ulje i mast za ležajeve nisu se nikad lakše s njih ispirali. topla preporuka

care
Korisnik je offlinemilyacka3
Diskutant #490425

Broj postova: 16672
18.11.2009. 23:21 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [munjaraX]

dobro 1) labrosan za usne (ipercoop oko 10 kuna), dječji 2) bademovo ulje protiv strija+chicco krema protiv strija..sve skupa oko 150 kuna 3) issa za ruke (kaufland 10 kuna)

Korisnik je offlineCrazy_Daisy
Diskutant #504192

Broj postova: 10166
18.11.2009. 23:42 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Jeftinije od nabrojenog je face lifting, idem odma Glumičiću
Diskutant #394590

18.11.2009. 23:50 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [milyacka3]

al ja to ozbiljno nit su mi usne ispucale nit iman strija...a i ruke su ok s obzirom na to da često zaboravim rukavice dok čistim
Korisnik je offlinemilyacka3
Diskutant #490425

Broj postova: 16672
18.11.2009. 23:51 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [munjaraX]

al ja to ozbiljno nit su mi usne ispucale nit iman strija...a i ruke su ok s obzirom na to da često zaboravim rukavice dok čistim
pa znam-al tvoje cijene i grifinkine

i ja mislim da bi glumičić bio dost jeftiniji
Korisnik je offlineNatashinka_X_
Diskutant #515170

Broj postova: 13
18.11.2009. 23:58 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Šta treba u stvari reći...cenovnik, ili preporučit nešto jeftinije, a iste kvalitete?
Diskutant #394590

18.11.2009. 23:59 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [milyacka3]
pa znam-al tvoje cijene i grifinkine

i ja mislim da bi glumičić bio dost jeftiniji

a grifinkine su ništa prema jednoj mojoj koja samo shiseido kupuje...za te kreme triba sef
Diskutant #394590

19.11.2009. 00:01 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Natashinka_X_]
Šta treba u stvari reći...cenovnik, ili preporučit nešto jeftinije, a iste kvalitete?
da napraviš recenziju i usput staviš koliko to košta...nije bitna cijena. bitna je učinkovitost...mada, sve je to individualno...nekome može nešto bit super za njegov tip kože, a drugome teški šit...
Korisnik je offlineNatashinka_X_
Diskutant #515170

Broj postova: 13
19.11.2009. 00:02 | Naslov: RE: Recenzije kozmetičkih proizvoda iliti (isproban... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Najbolje kreme, za osetljivu kožu su Pančićeve...

Index.hr Forum -> Život -> Ljepota i moda
Stranica: 1 2 3
caching

Aktivne teme