Index.hr

19:34 • 23.11.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Xmag
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , orezivanje i oblikovanje krosnje ... (Tema)
stranica 2

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 5 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Život -> Priroda, okoliš, putovanja

Autor Sadržaj
Korisnik je offlineboki_bl
Diskutant #235585

Broj postova: 134
27.5.2007. 00:31 | Naslov: BILJKE , njega , uzgoj , razmnozavanje , orezivanje... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Nekada su ljudi bili u divljini i zivot im je bio svakodnevno ispunjen biljkama bili su stalno u dodiru ... a danas kada se povlacimo sve dublje i dublje u gradove zalivene u beton kao da su nam oduzeli ono najbitnije u zivotu , nasu majku prirodu , zato uzmite i gajite sobne biljke u vasim stanovima , bastenske tj. vrtne u vasim bastama ... kacite zardonjere po balkonima i prozorima ne dozvolite da zaboravimo odakle smo dosli i ko nam je najbolji prijatelj i drug ... nasa majka priroda !!!

Interesuje me kakva su vasa iskustva sa biljkama ... mozete li opisati svaku biljku posebno po vama kakva ste iskustva stekli oko njih jer sve sto procitate u literaturi je vrlo teoretski napisano i u praksi ima nekih stvari koje se stvarno razlikuju u poredjenju sa procitanim u literaturi !

Zelio bih da podijelim neka svoja iskustva sa vama ... i naglasio bih da svaka biljka koju uzgojite iz sjemena bila to sjemenka jabuke koja vam nikne ili limun , kad poraste toliko vam priraste za srce da ga pocnete smatrati clanom porodice i svakim danom sve ste vise vezani za svoje biljke

[Editirano 27.5.2007. 0:44:00 by boki_bl]
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Diskutant #235585

27.5.2007. 14:59 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Prilikom odabira sjemenki najbitnije je napravit odmah u startu selekciju i odbacit manja i losija sjemena jer takva biljka kad nikne nece biti napredna i nece bujati i rasti onako kako vi ocekujete a vrlo moguce da takvo sjeme uopste ne nikne !!!

Dakle , od svih sjemenki proberite samo vece i neostecene sjemenke i ubacite ih u mlaku vodu da stoje 24 sata da se ljustura omekani i da se srz sjemena oko klice sto vise natopi vodom , a mlaka voda ce sjemenci dati signal da joj je vrijeme da nikne i da pocne novi zivot , nakon toga uzmite saksiju i u rastresitu zemlju pobodite sjemenke na dubini od 1 cm sa razmacima izmedju svakog sjemena od barem 3 cm s tim da cete ih morati presaditi u druge saksija cim niknu i malo porastu da im ne bude tijesno i prskajte i zalijevajte zemlju svaki dan medjutim ne pretjerano , samo onoliko koliko treba da odrzavate vlaznost u zemlji a ako pretjerate moze se javit budj ili jos gore da vam sjemenke strunu u zemlji ...

Evo da vam predstavim svoj prvi limun uzgojen iz sjemena :)

[Editirano 27.5.2007. 15:08:00 by boki_bl]
Korisnik je offlinedani99
Diskutant #175085

Broj postova: 1602
27.5.2007. 15:44 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Čestitka, boki!
Evo, ja obožavam cvijeće rozih i ljubičastih nijansi... Trenutno sam oduševljena kad mi se primi reznica cvijetnog grma, ruže i slično...
Uspjela sam lavandu s reznicama si razmnožiti i napokon da krasi i moj vrt i očekujem da procvjeta...
Diskutant #235585

27.5.2007. 15:56 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Evo vec sada mozes lagano poceti sa oziljavanjem bilo koje vrtne biljke , vrijeme je izuzetno pogodno vrucine su udarile ,sada biljni sokovi vriju kroz biljku i celije koje imaju sposobnost izduzivanja i od kojih se u stvari i obrazuje korijen na reznici sada imaju najvecu sposobnost izduzivanja pocevsi od sada pa sve do kraja jeseni ...

Dani jesi ozilila sebi koju Forziciju ( prelijep zuti zbun )
Korisnik je offlinemaygood
Diskutant #192751

Broj postova: 2283
27.5.2007. 15:58 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

daj procitajte ovaj naslov jos jednom? jednom rijeciju: silovanje?
Diskutant #235585

27.5.2007. 16:10 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [maygood]

daj procitajte ovaj naslov jos jednom? jednom rijeciju: silovanje?

O cemu ti pricas covjece ? :lol:
Tema je otvorena kako bi se okupili svi ljubitelji biljki na jednom mjestu i da razmijenimo sva nasa iskustva vezano za biljke ... kao i sva ziva bica i biljke su zive i potrebna im je posebna njega i odrzavanje ,e o tome zelim da govorimo i molim te edituj svoj post jer nema veze sa ovom temom i sa biljkama

[Editirano 27.5.2007. 16:12:00 by boki_bl]
Diskutant #175085

27.5.2007. 16:57 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [boki_bl]

Dani jesi ozilila sebi koju Forziciju ( prelijep zuti zbun )

Forziciju već imam, ali weigelu i još jedan (za mene) ne identificirani grm, sa bijelim cvijetovima u slapu sam upiknula pa da vidim što će biti...
Diskutant #235585

27.5.2007. 22:04 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Jesi skinula te cvjetice sa reznice i sasjekla listove na 1/3 ( jednu trecinu ) da ne vuku snagu iz biljke dok jos nema korijen i da se sva snaga iz grancice usmjeri na obnovu korijena a trecinu listova ipak ostavi da ima kao pricuvnu snagu i svakodnevno prskanje da reznica ne izgubi vlaznost i ne moze da ti ne uspije
Korisnik je offlineMeanred
Diskutant #225993

Broj postova: 104
27.5.2007. 22:47 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

čovijek je gospodar a ne rob prirode
Diskutant #175085

27.5.2007. 23:55 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Meanred]

čovijek je gospodar a ne rob prirode

Tko ovdje govori o "gospodaru", a tko o "robu"?
Tko nema pametniji komentar, neka ga preskoći na neko pametnije mjesto...
Ipak, sam mišljenja da je bolje imati više prirodnog dijela u okućnici nego asfalta ili kakvih izuma čovječanstva!!!

[Editirano 27.5.2007. 23:56:00 by dani99]
Korisnik je offlinestariAlas
Diskutant #186715

Broj postova: 3439
28.5.2007. 00:33 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

evo ja sam apsolvent na vocarstvu
konachno neka tema gde mogu da prebacujem ljudima kako su glupi jer jedu jabuke i ostalo voce
a nemaju pojma o uzgoju
pogotovo savremenom
Diskutant #186715

28.5.2007. 00:34 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

inache imam zasade leske-C.avellana
i dunje-C.oblonga
Korisnik je offlinedjota
Diskutant #107072

Broj postova: 7277
28.5.2007. 09:49 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [stariAlas]

inache imam zasade leske-C.avellana
i dunje-C.oblonga

Oce bit rakije od dunja?
Korisnik je offlineheeman
Diskutant #212264

Broj postova: 3231
28.5.2007. 09:52 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ja imam plantažni voćnjak jabuke! podloga devetka.
Diskutant #186715

28.5.2007. 12:54 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [djota]

Oce bit rakije od dunja?

pa niko ne otkupljuje to za sokove
ono idu u slatko
a i kompote
znachi najkvalitetnija rakija Dunjevacha
Diskutant #186715

28.5.2007. 12:58 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [heeman]

Ja imam plantažni voćnjak jabuke! podloga devetka.

nisam siguran koja mi je podloga kod dunje
mada  znam da je srednje bujna
a lesnik nisma uzeo kalemnjen
zato sto je preskup
ovde je cena kalemljenog na C:collurnu oko 90 kuna po vasoj rachunici
tako da cu morati da se bakcem sa izdancima
al jebiga
trebalo bi mi jos 3000 evra da sam uradio takav zasad
mada razmisljam da pochem da se sam bavi rasadom Leske kalemljene
mada na je skupa sto se razmozava samo sejancima nikako vegetativno
Korisnik je offlinelex1981
Diskutant #242442

Broj postova: 40
28.5.2007. 15:20 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

mislim da sam da pravom mjestu pa mi treba savjet kako i na koji način da "istrijebim" krtice sa svog travnjaka?
Korisnik je offlinelex1981
Diskutant #242442

Broj postova: 40
28.5.2007. 15:26 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Bio bih stvarno zahvalan kad bi netko bio tako dobar i pomogao mi savjetom, jer imam veliki travnjak koji je pun krtičnjaka, pa mi to stvara velike problem kad kosim!
Korisnik je offlineWinterWitch
Diskutant #215491

Broj postova: 277
28.5.2007. 15:56 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

eto i mene je ove godine puklo da uzgojimkoju biljčicu pa sam posijala paprike i nikle su, već su poprilično velike, koja 2, 5 cm, mislim da bi ih trebala sad rasadit
i posijala sam tikvice u kompost ali niš od njih, nisu nikle il ih barem ja ne prepoznajem
Korisnik je offlinesapienti_sat
Diskutant #191255

Broj postova: 2660
28.5.2007. 16:37 | Naslov: RE: Biljke , njega , uzgoj , razmnozavanje , oreziv... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Počela sam uzgajati sadnice ginko bilobe. Neke su niknule, a neke su već visoke 20 cm. Posijala sam oko 4000 sjemenki. Zna li netko kome ponuditi sadnice na veliko?

Index.hr Forum -> Život -> Priroda, okoliš, putovanja
Stranica: 1 2 3 4 5
caching

Aktivne teme
17:30 KAMO IDETE VEČERAS? by podivljasmo