Index.hr

13:30 • 17.9.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Xmag
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Nove price o zivotinjama (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Život -> Priroda, okoliš, putovanja

Autor Sadržaj
Korisnik je offlineNaomi
Diskutant #1102

Broj postova: 628
20.6.2002. 00:59 | Naslov: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

Otvaram ovaj topic za sve one koji vole zivotinje, i koji zele ispricati pricu o svom ljubimcu ili nekim drugim zivotinjama.
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlineNaomi
Diskutant #1102

20.6.2002. 01:12 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

Otkako sam dosla u Ameriku, a ima tome vec nekoliko godina, nisam cula mog psa Nanuka da laje. Nikada.
Dok su se drugi psi, svi haskiji, potrudili da nazovimotolajanjem upozore na pridoslice,
Nanuk ih je najsrdacnije pozdravljao. Haski kao haski, voli svakoga.
Danas, nakon sto je dobavljac FedExa otisao, bas sam nagrdila Nanuka da bi se i on mogao malo potruditi. Pa sam otisla u vrt.
Odjednom, zacujem uzbunu kod pasa, a odmah zatim i lajanje, duboko, agresivno, kakvo jos nikada prije nisam cula. Potrcala sam u panici prema njihovim penovima, misleci kako ih neki ogroman pas napada...
Kad ja tamo, a ono se psi poredali sutke uz ogradu, dok se Nanuk razderavao lajuci na - kornjacu...
Korisnik je offlineNaomi
Diskutant #1102

20.6.2002. 01:27 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

Naomi, moj pas (a ne ja) je u kuci i prema ljudima, a posebice prema djeci, pravi andelak. Lijepo ce pozdraviti svakoga sa jedno dugacko "vuuuuuuuu", a tko klekne i pita za "hug" dobit ce i zagrljaj.
No, tko se da zavesti sa njenim neodoljivo plavim ocima, dozivjet ce pravo iznenadenje.
Jer, vani je pravi davo, i u trenu se docepa svake zivotinje i pozvace je (valjda vucja krv?)
Kada imam vremena, vodim u setnju po dva psa. I uvijek mi se dogodi da, iako po zakonu svi psi moraju biti vezani, neki lutajuci pas navali na moje pse (koje uvijek vodim na uzicama).
Jednom, ide meni ususret jedan covjek i jedna zena, a njihov maleni pesic potrcao ravno na moje pse. Mozda i ne u namjeri da ih napadne - ali nevolja sa haskijima je da oni u svakoj manjoj zivotinjici vide poslasticu.
Skratim ja tako njihove uzice na samo dvadesetak cm,
uzmicem,
zovem u pomoc.
A vlasnici - nista.
Napokon, kada su skuzili da sve bas i nije sala, potrci muskarac i uzme svoga peseka (koji je u meduvremenu postao Naomin ljuti neprijatelj) u ruke, kako bih ja mogla proci.

Moji su psi jos uvijek na uzici od dvadeset centimetara.
Covjek je od mene udaljen barem jedan metar.
Kada smo prolazili pored njega, Naomi se zaskocila, povukla i mene, tocno naciljala jadnog malog peseka, scepala ga za siju, i povukla iz covjekovih ruku na zemlju, pa ga stala zvakati...
A covjek se uhvatio za glavu pa jauce vise nego njegov jadni peso...

[ 20-06-2002: Message edited by: Naomi ]

[ 20-06-2002: Message edited by: Naomi ]

Korisnik je offlineNaomi
Diskutant #1102

20.6.2002. 02:55 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

Dakle...

Bilo je to za jednoga od sve rjeđih posjeta mojoj roditeljskoj kući. Moji roditelji poznaju sve moje mušice, pa su se pobrinuli da zateknem našeg psa u kako-tako dobrom stanju. To znači da su popravili krov na njegovoj kućici, da je dobio svježu slamu, itd. Kao da bi mene sama činjenica da je on sit i napit mogla zadovoljiti. O, ne, jedna životinja, osobito najbolji čovjekov prijatelj, zaslužuje puno, puno više!

Tako sam već prvi dan odlučila da moj boravak kod kuće Campiju (tako se pas zvao) ostane u dugom sjećanju. Odvezala sam ga i potrčasmo mi u nove pustolovine - šume i livade naprosto su vapile za nama. Campi je poludio od sreće, ta ne ide on tako često u šetnje. Moji ga ne puštaju jer, kako da se izrazim, nije on neka rasa, nego je običan seoski mješanac koji voli zadaviti susjedove kokoši.

Nakon šetnje, pošto mojih nije bilo na vidiku, ja iskoristila priliku i pozovem tako Campija u kuću. Nekako mi se činilo baš prikladnim da mu ugodim još malo, tko zna kada će jadni pas opet biti te sreće.

U svojoj velikoj i prevelikoj ljubavi zaboravila sam da je on samo jedan običan seoski pas, koji ne pozna bontona. Trči on tako po kući, iz jedne sobe u drugu. Kada je nanjušio koji je krevet bio moj, zaskočio se i nagnijezdio baš na jastuku, valjda od silne zahvalnosti, što li. Smrklo mi se kada sam vidjela kako se njegove velike blatne šape potpisuju na mojoj posteljini, kao da je to knjiga gostiju.

E, tu se završila naša velika ljubav. Izjurila sam ga van i svezala na lanac. Na kraju krajeva, psi i pripadaju na lanac. Valjda su zato izmislili lančeve, sigurno ih nisu izmislili za mene!

Ne sjećam se kako sam objasnila mami zašto mijenjam posteljinu, koju je ona upravo navukla na krevetninu. Ali se sjećam da sam se te noći probudila, osjećajući neku nelagodu. Sneno sam posegla za svjetlom, i upalila ga. Sjedila sam tako neko vrijeme razmišljajući što me to probudilo, kada sam vidjela kako nešto skakuće po krevetnini. Neka mala bubica. Bubica majušna. Pokušala sam je uhvatiti, ali je ona spretno odskočila. Pa sam onda vidjela još jednu. I još jednu. I tek tada mi je sinulo: grozno, pa to su buhe!

Skočila sam iz kreveta kao munjom opaljena, i s gađenjem (ponovo) promijenila posteljinu. Našla sam u ormaru čistu pidžamu i presvukla se. Bilo je kasno u noć, nisam htjela nikoga buditi, pa sam ostatak noći probdjela sjedeći na straži da me koja buha ne bi ugrizla. Jest da obožavam životinje, ali ne baš toliko - grozim se svih vrsti krvopija!

Čim sam čula prvi zvuk ujutro, skočila sam u potrazi za malo sažaljenja zbog sve muke koju sam pretrpjela. Najprije mi nisu vjerovali, rekli su mi da moja bujna mašta i opet previše radi. Onda su mi povjerovali, i znajući kakav je moj stav prema životinjama, optužili su me da sam buhe sigurno donijela u svojim koferima. Da oni nemaju buha, jer nikakve životinje ne idu u kuću. (Oooops... ovaj, zaboravila sam vam nešto reći...)

Počelo mi se pričinjati da mi buhe izjedaju mozak. U svojoj mašti, vidjela sam ih kako gmižu po meni, kako se uvlače u moju odjeću, u moje kofere, i kako sjedaju sa mnom na avion.

Moji pojma nisu imali kako da ih se riješimo, ta nikada prije nisu imali buhe u kući. Ja isto pojma nisam imala, ta što ja znam o buhama.

I ne mogu ići okolo po selu:"Dobar-dan-kako-ste-jeste-li-vi-ikada-imali-buhe?" Ako ih je netko i imao, baš će mi reći, pa to je tako velika sramota!

Odjednom, znala sam što moram uraditi: nazvat ću informacije. Oni će mi reći broj veterinarske stanice. A veterinari će već nešto znati o buhama.

Sjednem tako na kauč i biram broj. Gospođa mi govori broj veterinarske, koji ja zapisujem, i odmah zatim nazivam. Naravno da se ovaj put ne budem predstavila, ta nisam se naj

Korisnik je offlinebaranjac
Diskutant #1106

Broj postova: 779
20.6.2002. 07:55 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

Naomi, jel to ti pišeš roman o svojim kućnim ljubimcima?
A imaš li tamo u Amerike nekih ljudskih prijatelja?Mislim ljudi.
Osjećam, da si jako usamljena tamo te da ti je jedina utjeha pas koji ne laje tj Husky.
Korisnik je offlineNaomi
Diskutant #1102

20.6.2002. 16:53 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

quote:
Originally posted by baranjac:
Osjećam, da si jako usamljena tamo te da ti je jedina utjeha pas koji ne laje tj Husky.

Baranjac,
znas onu poslovicu da pas koji laje ne grize. Po tome ispada da su jedini pravi psi oni koji ne laju...

Diskutant #1106

21.6.2002. 08:10 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ne razumijem što si time htjela reći.
Korisnik je offlineNaomi
Diskutant #1102

21.6.2002. 16:37 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

quote:
Ne razumijem što si time htjela reći.

Dragi Baranjac,
nista nisam htjela reci osim da su haskiji najbolji peseki na svijetu.

Diskutant #1106

22.6.2002. 12:32 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ima i boljih paseka, ovisi tko im je gazda.Svaka pasmina ima neke kvalitete, a sve ovisi o tome kako se "vođa čopora" prema njima odnosi, kako se psi "socijaliziraju" u obitelji.
Korisnik je offlineNaomi
Diskutant #1102

24.6.2002. 18:25 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

Da li ste znali da je jedan djetlic koji se na engleskom zove Pileated Woodpecker, a nama je poznat iz crtica kao "Pera Djetlic",
dakle, da li ste znali da je on velicine jedne kokosi???!!! (Tocnije: 17")
A ipak, jako ga se rijetko vidi, jer zivi duboko u sumi.
Diskutant #1106

25.6.2002. 08:29 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

Znate li za crnu rodu koja se gnijezdi duboko u šumi na hrastovima koji su stari barem 70 godina, gnijezdi se i na hrastovima od 200 godina starosti u Kopačkom ritu te da ih ima 30 parova, a u Europi izumiru?
Korisnik je offlineNaomi
Diskutant #1102

26.6.2002. 04:01 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

BALTO

Ako zivite ili ste posjetili New York City, da li vam je u Centralnom Parku u oci upala statua psa po imenu Balto?

Balto je bio sudionik u najslavnijoj trci u povijesti, koja je trajala oko tjedan dana, tocnije od 27. Januara do 2. Februara 1925, a nagrada nisu bili nikakvi novci - nego serum koji je spasio ljudske zivote.

Prica pocinje sredinom Januara kada je Dr. Curtis Welch, jedini doktor u mjestu Nome, otkrio slucajeve difterije, kojoj su urodenici bili osobito podlozni (difteriju su zvali “crnom kugom” Alaske).

U ocajanju, doktor je odmah poslao po pomoc, jer su njegove zalihe seruma bile skromno male. No za ondasnje avione je bilo preopasno letjeti po zimskim mecavama Alaske, koja je poznata po svojim brutalnim hladnocama i po nedostatku danjeg svjetla - ono je trajalo samo dva do tri sata. Ako bi se avion srusio, jedini serum u Alasci bio bi izgubljen.

Jedino su rjesenje bili psi, “dog teams”. Poslani su telegrami, i odmah su vozaci saonica (uglavnom dobrovoljci) kao i dog teams bili postavljeni na stanice, od mjesta Nenana do Nome, uz put dug nekih 674 milja. Vozaci i teamovi su se izmjenjivali na svakoj stanici, a serum je bio umotan u debele deke kako ne bi bio unisten na hladnoci.

Uvjeti su bili ocajni:

“U podne 28. Shannon je predao serum Danu Green u Tolovani. Green je tjerao svojih osam pasa 31 milju do Manley Hot Springs na temperaturi od -30° i po vjetru od nekih
20 mph, koji je smanjivao temperaturu na -70°.”

“Kod Bishop Mountain, 22-godisnji Athabascan Charlie Evans je poceo trku prema Nualtu sa teamom od devet pasa. Temperatura je pala na -64°, i trka se za Evansa pretvorila u nocnu moru. Nije imao zecija krzna da zastiti pse od hladnoce, i dva psa su se pocela smrzavati, u trku. Evens je naprtio ranjene pse na saonice i nastavio trku sa ostalih sedam pasa. Pet sati nakon sto je napustio Bishop Mountain, i nakon nekih prevaljenih 30 milja, stigao je u Nualto. Bilo je cetiri sata ujutro, i sve sto je uspio uciniti prije nego se srusio bilo je da je unio svoje smrznute pse u kolibu.”

“Tako je Seppala tjerao svoj team dobrih 150 milja, od Nome, da bi presreo saonice koje su dolazile iz suprotnog smjera sa serumom. Ivanoff mu je predao serum, i Seppala je odlucio da se vrati ravno preko Northon Sound - a to je bio put koji je tradicionalno bio izbjegavan. Visoki vjetrovi su gurali vodu oceana preko smrznutog leda, i svaki su cas mogli nestati pod ledom svi: i Seppala, i serum, i psi. Ali Seppala je imao vjere u svoje pse koji su se vec prije dokazali brzinom, i uspjesno su presli preko ispucanog leda.”

“Ali, za Kassona, koji je ostavio Bluff u 10 sati po totalnom mraku i pri mecavi i vjetru od 80 mph, nista vise nije bilo prepoznatljivo, i lako je mogao promasiti kucu. Obucen od glave do pete u tuljanovu kozu i krzno, jos uvijek je osjecao probadanje vjetra. Saonice su se stalno prekretale; Kasson nije mogao nista vidjeti, i nije imao pojma gdje se nalazi. Jedinu sansu da prezivi i da prenese serum kroz mecavu je imao ako preda vodsto psu po imenu Balto. Balto je bio jedan od Seppalinih sibiraca, i bio je snazan, iskusni voda, ali ga Seppala nije uzeo za trku jer je pas bio vec sest godina star i njegova brzina nije bila kao nekad. I tako je Balto gurnuo svoj nos dolje u snijeg i njusio je i osjecao put koji je bio nevidljiv, zatrpan snijegom. A sve sto je Kasson mogao uciniti bilo je imati vjere u Baltove instinkte i iskustvo: napori od preko 150 drugih pasa i 19 vozaca su sada ovisili jedino o Baltovoj sposobnosti. I zivoti desetina, mozda stotina Alaskanaca su visili na tankoj niti koju je vodio Balto i njegov team. Kada su Balto i njegov team stigli u Nome, bilo je 5:30 sati ujutro, 2. Februara, i polusmrznuti Kasson se srusio pored svojih iscrpljenih pasa, pa je poceo skidati le

Korisnik je offlineNaomi
Diskutant #1102

28.6.2002. 17:22 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

Evo izgleda da nitko ne voli zivotinje, pa cu ja nastaviti komunicirati sama sa sobom (dok mi online sa alatom ne baci topic u smece).

IDEALAN SUPRUG

01. kada dode u zenidbenu dob, nece trcati za svakom suknjom, nego ce nastojati da svojim vrlinama privuce zivotnu suputnicu

02. izbor nije njegov, pa ce biti sretan i zahvalan ako se neka zena odluci riskirati slobodu da bi zivjela s njim

03. jednom kada se ozeni, nece niti pogledati druge zene, nego ce biti vjeran svojoj drugarici dok ih smrt ne rastavi

04. za svoju drugaricu ce se brinuti na najdirljiviji nacin, sto znaci da ce je “toviti” sa samo najizbiranijom hranom, koju ce joj izuzetno njezno staviti u njena mila ustasca, je li, kako se draga ne bi previse zamarala

05. kada ona redi kucu, on ce joj ili pomagati, ili ce je zabavljati pjesmom

06. kada odluce imati djecu, on ce se brinuti za sve “ekonomske” probleme, dok ce draga ostati kod kuce i brinuti se za bebe

07. kada bebe porastu, od tatice se ocekuje da ih pripremi na zivot u velikom, bijelom svojetu

08. nikada nece otici predaleko od kuce

09. nikada nece otici a da dragoj ne kaze kuda ide

10. plesat ce od srece ako draga odluci da ga slijedi ma kuda god on pode

Eto, takav je njezan i brizan suprug Northern Cardinal, ptica zarko crvene boje.

Diskutant #1106

29.6.2002. 20:06 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

Jesi ti ornitolog Naomi?
Diskutant #1106

29.6.2002. 20:08 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

Koliko ptica poznaješ u Hrvatskoj?
Korisnik je offlineNaomi
Diskutant #1102

30.6.2002. 16:19 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

quote:
Koliko ptica poznaješ u Hrvatskoj?

Sramota, ali ne puno. A one koje i znam, znam im samo imena, ali skoro nista o njima.
Za ptice (i ostale zivotinje) sam se pocela ozbiljnije zanimati tek kada sam dosla u USA.
Zahvaljujuci tebi sam saznala da postoje crne rode u Hrvatskoj.
Koliko ptica ti poznas?

Korisnik je offlineeowyn
Diskutant #778

Broj postova: 1664
2.7.2002. 13:01 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

Naomi malo sam si dala truda pa sam ti nakuckala naše izvorne vrste životinja…tko zna možda će ti jednog dana dobro doći kada ćeš u razgovoru moći spomenuti da i mi kao mala zemlja imamo mnogo priznatih autohtonih vrsta životinja, a nije loše ni za opće obrazovanje

Hrvatske autohtone vrste životinja:
-golubovi : sisački prevrtač, zagrebački prevrtač, brodski prevrtač, međimurska lastavica, dalmatinska zimovka
-kokoš hrvatica i posavska kukmasta kokoš
-dravska guska
-veliki bijeloopaljeni kunić
-istarsko govedo i slavonsko-srijemski podolac
-Lipicanac, hrvatski posavac i međimurski konj
-dalmatinski magarac
-zagorski puran
-crna slavonska i turopoljska svinja
-paška, creska, lička, istarska ovca kao i pramenka soja i dubrovačka ruda
-dinarska šarena i hrvatska bijela koza
-siva pčela

Hrvatske priznate vrste pasa :
-dalmatiner
-hrvatski ovčar
-posavski gonič
-istarski gonič (kratkodlaki i oštrodlaki)

Diskutant #1106

2.7.2002. 16:09 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

Naomi, znam oko 150-200 vrsta,
orao štekavac ( white-tailed eagle), crna roda , bijela roda, siva čaplja, čaplja danguba, žuta čaplja, bukavac nebogled,Ćubasti gnjurac,patka njorka,gak kvakavac, vlastelica, pčelarica, lastavica,kos, siva vrana, gavran, svraka svračak, škanjac mišar,orao krstaš, bjelovrata čigra, crvenovrata guska, divlja guska ( anser, anser)...............
Ne da mi se više misliti.Kad ih VIDIM onda ih odmah znam.Dođi pa ću ti ih pokazati.
Korisnik je offlineNaomi
Diskutant #1102

2.7.2002. 19:49 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

quote:
Originally posted by Eowyn:
Naomi malo sam si dala truda pa sam ti nakuckala naše izvorne vrste životinja…tko zna možda će ti jednog dana dobro doći kada ćeš u razgovoru moći spomenuti da i mi kao mala zemlja imamo mnogo priznatih autohtonih vrsta životinja, a nije loše ni za opće obrazovanje

Hrvatske autohtone vrste životinja:
-golubovi : sisački prevrtač, zagrebački prevrtač, brodski prevrtač, međimurska lastavica, dalmatinska zimovka
-kokoš hrvatica i posavska kukmasta kokoš
-dravska guska
-veliki bijeloopaljeni kunić
-istarsko govedo i slavonsko-srijemski podolac
-Lipicanac, hrvatski posavac i međimurski konj
-dalmatinski magarac
-zagorski puran
-crna slavonska i turopoljska svinja
-paška, creska, lička, istarska ovca kao i pramenka soja i dubrovačka ruda
-dinarska šarena i hrvatska bijela koza
-siva pčela

Hrvatske priznate vrste pasa :
-dalmatiner
-hrvatski ovčar
-posavski gonič
-istarski gonič (kratkodlaki i oštrodlaki)

Uh, svaka cast.
Imas pravo, nije lose za opce obrazovanje. Nikada nisam cula da, recimo, postoji hrvatski ovcar.

Ako nije tajna, gdje si nasla sve te podatke?

Korisnik je offlineNaomi
Diskutant #1102

2.7.2002. 19:58 | Naslov: RE: Nove price o zivotinjama Prikaži/Sakrij | Citiraj

Baranjac,
zavidim ti da, takoreci, samo pogledas kroz prozor i vidis tolike ptice. Rado bih ja dosla da mi ih pokazes, je li, no... kaj bu tvoja Dudica rekla????

Index.hr Forum -> Život -> Priroda, okoliš, putovanja
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7
caching

Aktivne teme