Index.hr

16:31 • 24.4.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova: 835690 
Online članova: 0 

imena pasa, macaka i ljudi (Tema)

Moved by:missblondie
 topic locked
Stranica: 1 2 3 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Admin -> Odlagalište

Autor Sadržaj
Korisnik je offlinemarra
Diskutant #63812

Broj postova: 10
21.12.2004. 10:56 | Naslov: Prikaži/Sakrij | Citiraj

Dala sam mojim kucnim ljubimcima imena dragih mi prijatelja.
Nitko se od njih ne ljuti zbog toga, dapace bilo im je drago, jer znaju koliko mi zivotinje znace.
Unatoc tome neki poznanici su mi to zamjerili i kazu da je to bizarno.
Sta vi mislite o tome?
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlineLisboa
Diskutant #10970

Broj postova: 12920
21.12.2004. 11:28 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

meni je to skroz ok.
moje su životinje uvijek dobivale imena po imenima bendova,pjesama.
od životinja koje trenutno imam, mačka se zove Čiči(po pjesmi od Zadruge
).pesica se zove Heti-po austrijskoj alpinistici koja je prva ispenjala 7-tisućnjak.eto,pasica je razbila tu tradiciju dobivanja imena iz glazbih voda.
baš razmišljam nabavit ribice(imam akvarij doma,koji samo skuplja prašinu,pa bi bilo dobro stavit nešt živo u njega ),i bilo bi ih baš guba nazvat Nika i Lovre ali mislim da ću nastavit tradiciju,pa će se zvat Cedric i Omar(po članovima najdražeg mi benda)

moja frendica ima žabu koju je nazvala po frendu-ona je isto tu na forumu,pa će se sigurno javit i objasnit pobliže.

bilo bi super ovaj topic pretvoriti općenito u to kako su nam životinje dobile ime
Korisnik je offlineKornica
Diskutant #60932

Broj postova: 3259
21.12.2004. 11:35 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

...nije bizarno al malo čudno je da neko nazove ribicu po meni ok...al mačka, psa , hrčka il druge živine malke mi bezveze
...imam mačka zove se Henry, htjeli smo imat engleza u kući,,,a imena ribica se mjenjaju usporedno s aktualnim crtićima na tv. (dječja posla) nikad ne znam kak se koja ribica zove
Korisnik je offlinemarra
Diskutant #63812

21.12.2004. 11:46 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

Moji se zovu Tomislav, Milan i Relja.
Ja ne vidim razlog zbog kojeg se ljudi ljute ili zgrazaju nad time.
Ako das englesko ime zivotinji onda je O.K., a ako das nase onda je frka.
Korisnik je offlinepufomaca
Diskutant #49595

Broj postova: 237
21.12.2004. 12:00 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by marra:
Moji se zovu Tomislav, Milan i Relja.
Ja ne vidim razlog zbog kojeg se ljudi ljute ili zgrazaju nad time.
Ako das englesko ime zivotinji onda je O.K., a ako das nase onda je frka.

Slazem se s tobom. Neka svatko naziva svoje zivotinje kako hoce i nitko se ne bi trebao osjecati uvrijedjen radi toga. Moji pesi se zovu Suki i Thorn

Editirano 21.12.2004 12:00:45 by pufomaca.
Korisnik je offlineNika_07
Diskutant #15609

Broj postova: 9022
21.12.2004. 12:14 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

moje papige su Nika i Grof, pes je Cigan
Korisnik je offlineLisboa
Diskutant #10970

Broj postova: 12920
21.12.2004. 12:17 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by Nika_07:

znači li to da ovdje imamo obrnutu situaciju,da si ti,tj.tvoj nick , dobila ime po papigi
Korisnik je offlinemarra
Diskutant #63812

21.12.2004. 12:17 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

Mislim da se to bune samo oni ljudi koji ne prihvacaju zivotinje kao punovrijedna stvorenja. Za onoga/onu za koga/koju je pas ili macka nesto sto nema dostojanstvo, pravo na vlastiti zivot i identitet, i ime je nesto sto treba biti omalovazavajuce/bessmisleno.
Za mene oni su (zivotinje) vazni, posebni (imaju svoju osobnot) i nezamjenjivi.
Korisnik je offlinemarra
Diskutant #63812

21.12.2004. 12:23 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

Odavno, kada sam zivjela u Zadru, imala sam macka Grofa. Nazalost poginuo je na cesti. ...
A bio je pravi gospon Grof!
Diskutant #15609

21.12.2004. 12:44 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by Lisboa:
znači li to da ovdje imamo obrnutu situaciju,da si ti,tj.tvoj nick , dobila ime po papigi
ne, moja papiga je ime dobila po mom nicku
Diskutant #15609

21.12.2004. 12:49 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by marra:
Odavno, kada sam zivjela u Zadru, imala sam macka Grofa. Nazalost poginuo je na cesti. ...
A bio je pravi gospon Grof!

baš mi je žal,jedan moj pes je bil Bobi i isto je poginul u saobračajnoj nesreći...
a imali smo i kuju koja se zvala Lisica (bila je žuta poput lisice)
Bila sam nekoliko dana na putu i mene nazove kćerka:
-mama, lisica je rodila mačiće- uzviknula je ona radosno
- Vedrana, lisica ne može roditi mačiće, samo lisice- uvjeravam je ja
- mama, ali naša kuja Lisica je rodila 4 mačića
- peseke, lisica je rodila peseke
Korisnik je offlinemmihael
Diskutant #20079

Broj postova: 3574
21.12.2004. 12:56 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by Nika_07:

a moja kujica pekinezerica je tak živčenjača da san joj dal ime nikica
Korisnik je offlinemarra
Diskutant #63812

21.12.2004. 13:02 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

Jednu kuju, Lajka, su mi pajkani ubili. Lajala je nocu kad su prolazili pa su ispucali u nju cijeli sarzer. Stoka!
Macka Rudija smo nasli na pragu kuce mrtvog. Pojma nemam dal ga je neko otrovao ili ga je neki auto tresnio.
Nije se jadnicak mogao uspeti na stepenicu da udje.

Imali smo mali milion zivotinja: skocimisi, obicni misevi, zecevi, zamorci, zabe, kornjace, puzevi, psi, macke, golubovi, papagaji, ....
Diskutant #60932

21.12.2004. 13:24 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

...sad već kad smo se razvezali...živciraju me ljudi koji doma imaju cijeli čopor mačaka i pesa a ne brinu se o njima..pesi lutaju po cesti, nestalo mi jedna klompa u roku pola sata...zovem susjeda jel možda njegov pes donesel doma...veli on je...ajdi dojdi i "izaberi" si koja je tvoja
Korisnik je offlinemarra
Diskutant #63812

21.12.2004. 13:36 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

Kornica, u pravu si. Ljudi moraju brinuti o zivotinjama isto kao i o djeci. S mackama je malo problem, ali one nisu bas neki problem za susjede, osim sto vole s druge strane plota imati WC.
Ja sam mojem nasula pjeska da mu bude draze kuci to obaviti. Upalilo je tek kad sam donela onoga sa morske obale. Valjda mu mirise bolje.
Diskutant #60932

21.12.2004. 14:07 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

..a jel znate način kako se otarasit tuđih mačaka koje mi leže na otiraču...moja uredovno u svojoj košari a susjedova na otiraču....negdje sam pročitala da treba na otirač staviti malo papra ili soli...probala sam al nije upalilo...postoji li koje drugo rješenje ??
Korisnik je offlineBecky23
Diskutant #63679

Broj postova: 9865
21.12.2004. 14:34 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

Meni je sasvim ok da se životinje zovu po ljudima. Jedna od mojih mačaka se zove Brankica ,tako mi se zove jedna frendica, i ona se uopće ne ljuti. Mislim da bi ljudi trebali biti sretni ako neku životinju nazovemo po njemu/njoj
Korisnik je offlineshibba1
Diskutant #32266

Broj postova: 17831
21.12.2004. 15:00 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

imala sam macku, Hektor
papiga, Zuta
pesek, Pubi
Korisnik je offlinetitanija
Diskutant #51432

Broj postova: 1798
21.12.2004. 17:50 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by shibba1:
imala sam macku, Hektor
papiga, Zuta
pesek, Pubi

Volim mačkama davati posebna imena npr macama :AC/DC,Rollsi,Lotti,Bonbon,,Doly bell,Ejša,itd...
Psima Santi,Kastor...
Ovo je Lotty
Korisnik je offlinetitanija
Diskutant #51432

Broj postova: 1798
21.12.2004. 17:52 | Naslov: RE: imena pasa, macaka i ljudi Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by titanija:
Originalni post by shibba1:
imala sam macku, Hektor
papiga, Zuta
pesek, Pubi

Ovo je Lotty -sorry

Index.hr Forum -> Admin -> Odlagalište
Stranica: 1 2 3
caching

Aktivne teme