Index.hr

0:39 • 23.11.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Toplinska izolacija kuće (Tema)
stranica 16

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 5 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 22 23 24 25 26 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Tehnika i znanost -> Znanost

Autor Sadržaj
Korisnik je offlineribolov
Diskutant #15390

Broj postova: 12501
11.2.2004. 21:53 | Naslov: Prikaži/Sakrij | Citiraj

Da li se Hrvatska povodi za Evropom po pitanju vanjske izolacije stambenih objekata, smanjenje potrošnje goriva za zagrijavanje i općenito smanjenje efekta staklenika? Ako postoji zakon o tome, kolika je minimalna topl. izolacija propisana na objektu izvana?
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Diskutant #15390

15.5.2004. 09:23 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

Otvorio sam ovu temu prije par mjeseci, ali nažalost nema zainteresiranih...
Kažem nažalost, jer je ovo itekako važna tema u životu. (Nemamo novca za to)

Cilj mi je bio otprilike ovakav:
Odlična izolacija na kući drastično smanjuje potrošnju energije za grijanje (do 90%)!

Godišnje potrošimo na grijanje 2000 do 5000 litara lož ulja (primjer za 100 m2).
To grijanje je strahovito skupo (a porastom cijene goriva bit će za mnoge nedostupno).
Osim toga, zbog loše fasade i bez izolacije izvana, energija se vrlo brzo gubi, ćoškovi po prostorijama počinju sivjeti, pojavljuju se lišajevi, vlaga preuzima objekt i ulazi u naše kosti... Imunološki sistem nam slabi, postajemo depresivni, bolesni, umiremo 10-30 godina ranije od onoga kako bi se moglo očekivati...

U Švicarskoj ugrađuju stiropor na fasade i na taj način troše za grijanje 200-500 litara lož ulja za grijanje na godinu (uz još neke elemente kojima vas ne bih htio gnajviti).
Debljina stiropora je u momentu 160 mm.
Zamislite si sada jednu takvu zdravu kuću, sa podnim grijanjem, bez crnih ćoškova, bez plijesni, bez bolesnog i depresivnog izgleda.

Izradi kuće ovdje se posvećuje jako puno pažnje i to na svaki detalj.

Kad bismo napravili kuću koja bi trošila puno manje nego sada što troši, mogli bismo kasnije živjeti sa penzijom sasvim solidno

Moto u Švicaraca: Ispravno izolirana kuća je najbolja starosna mirovina!
Diskutant #15390

15.5.2004. 09:37 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

Pošto radim na finalizaciji kuća u Švicarskoj, poznati su mi jako dobri svi trikovi oko izolacije (toplinske, zvučne i vodene).

Veoma me zanima ovo područje i uvjeren sam u ono što sam gore naveo: Dobra izolacija kuće je vrednija od najbolje penzije, a živjeti među golim, ledenim zidovima sa plijesni u kutovima sobe, kupatila, kuhinje...

To je slučaj kao kod auta, kupite VW Dizela, pa date malo više love za njega, ali on se potrošnjom kasnije isplati više nego benzinac.
Korisnik je offlineazblj
Diskutant #10297

Broj postova: 195
15.5.2004. 23:13 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

Pogledajte si malo na netu o aerogelu, tu je budučnost! Uz takvu izolaciju kuće se mogu gradit i iz šperploče
Korisnik je offlineistranka
Diskutant #5471

Broj postova: 20191
16.5.2004. 08:38 | Naslov: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

Upravo razmisljamo o toplinskoj i zvucnoj izolaciji podova. Znate li tko proizvodi najbolju izolaciju kod nas .Help!
Diskutant #15390

16.5.2004. 11:50 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by azblj:
Pogledajte si malo na netu o aerogelu, tu je budučnost! Uz takvu izolaciju kuće se mogu gradit i iz šperploče
Zanimljivo, ali ne znam da li će se to primjenjivati - u Švicarskoj su pronašli odličnu ravnotežu sa klasičnim zidanjem i termoizolacijom koja trenutno iznosi 16 cm stiropora.
Diskutant #15390

16.5.2004. 11:52 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by Istranka:
Upravo razmisljamo o toplinskoj i zvucnoj izolaciji podova. Znate li tko proizvodi najbolju izolaciju kod nas .Help!
Ja mislim da je kod nas "Termika" Novi Marof jedno od najboljih mjesta za proizvodnju izolacije.
Korisnik je offlinekeksolina
Diskutant #15038

Broj postova: 2119
16.5.2004. 14:55 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

Gdje se u Hrvatskoj može kupiti aerogel? Kak se postavlja?
Korisnik je offlinequercus_robur
Diskutant #13506

Broj postova: 1699
16.5.2004. 15:04 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ja sebi planiram jednog dana za izolaciju stavit slamu. Ona je skoro bespaltna, ima je masa, i samo trpaj.

NO ipak naveci problem je izolacija krovova i prozori. Tu ode najviše topline!
Korisnik je offlineazblj
Diskutant #10297

Broj postova: 195
16.5.2004. 20:46 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by keksolina:
U tome i je problem, u Hrvatskoj se ne može još nabaviti aerogel. Ima ga u Kanadi i u SAD-u , ali je pun k... skup. Strpi se još dvadesetak godina i bit će ga i kod nas.
Korisnik je offlinekauders
Diskutant #18360

Broj postova: 5776
16.5.2004. 23:25 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

e ribolov gdje si bio kad su gradili kucu u kojoj ja zivim. trazio sam ponude za naknadnu izolaciju fasade i nema sanse za to. iako se i kod nas sve vise ugradjuje dobra izolacija jos uvijek bi se moglo puno bolje. kao da ljudi ne znaju racunati.
aerogel je luda stvar, ali cini mi se da je jos daleko. cini mi se da je idealan za prozore.
Korisnik je offlineistranka
Diskutant #5471

Broj postova: 20191
18.5.2004. 00:19 | Naslov: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by ribolov:
Ja mislim da je kod nas "Termika" Novi Marof jedno od najboljih mjesta za proizvodnju izolacije.

Hvala! Pogledat cu ako imaju web stranicu
Diskutant #15390

18.5.2004. 19:20 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

Hvala! Pogledat cu ako imaju web stranicu
Imaju WEB - i ima puno stvari korisnih za sve naše kuće...
Korisnik je offlineidiot
Diskutant #20013

Broj postova: 6066
20.5.2004. 19:41 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by keksolina:
aerogel je nestabilan u vlaznim uvijetima tak da se trenutno proizvodi sam u labolatorijima i jedina mu je primjena do sad kao ispuna izmedju prozorskih stakala
Korisnik je offlineidiot
Diskutant #20013

20.5.2004. 19:43 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

Da li se Hrvatska povodi za Evropom po pitanju vanjske izolacije stambenih objekata, smanjenje potrošnje goriva za zagrijavanje i općenito smanjenje efekta staklenika? Ako postoji zakon o tome, kolika je minimalna topl. izolacija propisana na objektu izvana?

kod nas se pokusavaju uvest neke norme, al to, kao i sve ostalo kod nas, sporo ide
Korisnik je offlineidiot
Diskutant #20013

20.5.2004. 19:48 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

inace toplinsku izolaciju je jako tesko nadostukati u kucama koje su nepravilno izvedene jer to obicno povlaci i niz drugih kvarova (kad skrpas na jednom djelu, pocne propustat na drugom)
Diskutant #15390

20.5.2004. 19:51 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by idiot:

kod nas se pokusavaju uvest neke norme, al to, kao i sve ostalo kod nas, sporo ide
Za 10000 godina će se generacije čuditi: Pa jesmo li mi evoluirali iz ovih spodoba (tj-nas).
Korisnik je offlineidiot
Diskutant #20013

20.5.2004. 20:04 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

polistiren jest jedan od toplinskih izolatora, ali mu de bljina nije uvijek 16 cm, vec ovisi o toplinsko dfuznom proracunu koji proizlazi iz sastava zida

neki topl. izolacijski materijali su: kamena i staklena vuna (s koeficijentom toplinske vodljivosti 0.041), staklena pjena (0.056), ekspandirano pluto (0.041), ploce od prosivene trstike (0.046), ploce od presane slame - stramit (0.098), prskani azbest (0.12...iako ima najnizi koeficijent, ne upotrebljava se jer je kancerogen, al ko voli nek izvoli )), ploce od ekspandiranog polistirena (0.041), fenolne ploce (0.041), poliuretanske ploce (0.035), PVC ploce (0.041)...inace dobro toplinski izolirana zgeada ne ovisi samo o toplinskoj izolaciji, vec i o materijalu od kojeg su gradjeni ostali slojevi zidova (nije svejedno da li je to armirano betonska ili zidana konstrukcija, nije svejedno da li je od kamena ili blokova, opeke, nije svejedno jesu li pune ili suplje...isto tako ovisi i o zbuci (nije isto ako je vapnena, cementna, produzna, gipsana, termoizolacijska...)
Diskutant #15390

20.5.2004. 20:10 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

Baš dobar opis - Koeficijent propusnosti topline "k" (prije "Q") bi trebalo svesti na minimum i tada bismo dobili tzv "Pasivnu kuću"...Jel tako "Idiote"? Eee, to je opet priča za sebe. To je krajnost koja mi ponekad izmami uzdah - za grijanje bi trebalo godišnje oko 100 litara lož ulja...ako i toliko...
Diskutant #15390

20.5.2004. 20:11 | Naslov: RE: Toplinska izolacija kuće Prikaži/Sakrij | Citiraj

Onda bi se u penziji moglo uživati

Index.hr Forum -> Tehnika i znanost -> Znanost
Stranica: 1 2 3 4 5 ... 12 13 14 15 16 17 18 19 20 ... 22 23 24 25 26
caching

Aktivne teme
17:30 KAMO IDETE VEČERAS? by podivljasmo