Index.hr

23:11 • 25.10.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Xmag
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu biti i koliko dugo trajati (Tema)
stranica 2

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 5 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Život -> Zdravlje i savjeti

Autor Sadržaj
Korisnik je offlinepatatarko
Diskutant #247541

Broj postova: 1526
24.10.2008. 10:14 | Naslov: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu biti i... Prikaži/Sakrij | Citiraj

osobe sa slicnim simptomima..komentari

[Editirano 24.10.2008. 10:15:00 by patatarko]
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offline_s.oliver
Diskutant #391092

Broj postova: 5133
24.10.2008. 10:16 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [patatarko]

nažalost cjeli život,sa boljim i lošijim trenutcima,može preči u astmu,ako te još zanima neš pucaj,odgovori iz prve ruke
Korisnik je offlinepatatarko
Diskutant #247541

Broj postova: 1526
24.10.2008. 10:35 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [_s.oliver]

nažalost cjeli život,sa boljim i lošijim trenutcima,može preči u astmu,ako te još zanima neš pucaj,odgovori iz prve ruke

imam slucaj u kuci    pocelo je sa radom i ciscenjem podruma pa lakiranjem parketa...brusenjem...brat se onesvjestio ali nakon par dana ga je musila vrtoglavica kasalj i olovi u prsima  da bi ljecnik ustanovio tragove bronhitisa i mogucnost razvoja u astmu...kao dijete je imao stalne alergije ali kozne.....sad je pod stresom  deprimiran anoreksican
Korisnik je offlineShmeezla
Diskutant #397917

Broj postova: 375
24.10.2008. 10:50 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

kronicni bronhitis - dvije kutije cigara dnevno. ne bi bas mogla istrcat maraton
Diskutant #391092

24.10.2008. 10:51 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [patatarko]

imam slucaj u kuci    pocelo je sa radom i ciscenjem podruma pa lakiranjem parketa...brusenjem...brat se onesvjestio ali nakon par dana ga je musila vrtoglavica kasalj i olovi u prsima  da bi ljecnik ustanovio tragove bronhitisa i mogucnost razvoja u astmu...kao dijete je imao stalne alergije ali kozne.....sad je pod stresom  deprimiran anoreksican

ne lječeni bronhitis i nekontrolirani prelazi u astmu,ima ih više vrsta a sve su vezane više manje uz alergije.Isto tako bronhitis može biti i na nervnoj bazi tj.da ga neki veći stres pokrene,savjet ti je da se nauči kontrolirat,vježba disanje i ako ga ulovi napadaj da ne paničari već pokuša pravilno duboko disat,znam nije lako ali da se kontrolirat,med od pavlovića za bronh.je božanstven i uz pravilno uzimanje može izlječit,dobro to spada već u kategoriju čuda,isto tako boravak u planinama i borovoj šumi je super za bronhitičare,korištenje punpice nek svede na minimum jer se lako navuće na to
Diskutant #391092

24.10.2008. 10:55 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

isto tako nek kontrolira i točno ustanovi koje alergije ima da ih mođže kontrolirat,sve u svemu nastavak normalnog života i nek uopće ne razmišlja o tome,to je bolest ali uz neka manja pravila sasvim se normalno živia koliko ima godina?
Korisnik je offlinealessia1
Diskutant #402582

Broj postova: 178
24.10.2008. 10:57 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [patatarko]

a i ti utrpo u istu skupinu kašalj i astmu
hebiga bronhitis recimo kod djece zna prestati u školskoj dobi
jednom astmatičar je zauvijek asmatičar s boljim i lošijim fazama, svaka astma je zapravo bronhitis
Korisnik je offlineteratenologia
Diskutant #403499

Broj postova: 58
24.10.2008. 11:01 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

bivsi muzicar..nikad nije imao problema s plucima  svirao je kornet u glazbi...pumpicu  odbio ali ide iduci mjesec na planinu u Sloveniju na Zrece  tamo ima prijatelje...a i bor i jela i planina pomogne...javim po povratku  o tom kako je bilo i sto je sada  sa zdravstvenim kartonom  .kasalj i zaduha  bolovi u prsima i panika kad dodje do muke

[Editirano 27.10.2008. 0:18:00 by teratenologia]
Korisnik je offlineteratenologia
Diskutant #403499

Broj postova: 58
24.10.2008. 11:03 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [alessia1]

hebiga bronhitis recimo kod djece zna prestati u školskoj dobi
jednom astmatičar je zauvijek asmatičar s boljim i lošijim fazama, svaka astma je zapravo bronhitis

Da ali ovo je iznenadno...nikad nije bio pusac  mada pasivni jeste...
Diskutant #402582

24.10.2008. 11:09 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

pa o kome se radi? koliko godina ima?
rijetko kad bronhitis polako i oprezno prilazi
Diskutant #402582

24.10.2008. 11:10 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [teratenologia]

kakve ima veze
pa male bebe dobiju bronhitis a nisu ni pasivni pušači

Diskutant #391092

24.10.2008. 11:12 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [teratenologia]

41   bivsi muzicar..nikad nije imao problema splucima  svirao je kornet u lazbi...pumpicu je odbio ali ide iduci mjesec na planinu u Sloveniju na Zrece  tamo ima prijatelje...

pa to i rekoh,planine i borova šuma,pumpica samo kad je nužno potrebna
Diskutant #391092

24.10.2008. 11:14 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [teratenologia]

bronhitis postepeno prelazi u astmu,iako neki ostaju doživotno samo sa bronhitisom ako se pripaze i kontroliraju
Korisnik je offlinemagnolija001
Diskutant #121294

Broj postova: 1472
24.10.2008. 11:16 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Imao moj mali (16god sad) problem kao klinac...cesto smo ga ljecili od bronhitis sve dok mu nisu uradjene detaljne pretrage...ispostavilo se alergija na zivotinske dlake ...sto je kod njega izazivalo otezano disanje, suzenje ociju,kihanje...Koristio je redovno terapiju stim da mu se sad to u pubertetu izgubilo...Tako je bila i pretpostavka lekara (da u pubertetu moze doci do promene)...
Diskutant #391092

24.10.2008. 11:23 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [magnolija001]

Imao moj mali (16god sad) problem kao klinac...cesto smo ga ljecili od bronhitis sve dok mu nisu uradjene detaljne pretrage...ispostavilo se alergija na zivotinske dlake ...sto je kod njega izazivalo otezano disanje, suzenje ociju,kihanje...Koristio je redovno terapiju stim da mu se sad to u pubertetu izgubilo...Tako je bila i pretpostavka lekara (da u pubertetu moze doci do promene)...

istina,kao i to da se alergije s godinama mjenjaju
Korisnik je offlinemarina_cibale
Diskutant #236543

Broj postova: 1430
24.10.2008. 11:33 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Kao iskusna asmatičarka, mogu reći jedino to da astmu treba držati pod kontrolom s lijekovima. Osobno koristim diskus seretide 250 i ventolin po potrebi,i meni je super! Malo mi je otežano disanje kad su promjene vremena,kad je magla ujutro.  Znalo mi je dotle doći da sam išla kod doktorice i na hitnu da dobijem aminofilin u venu.
Trenutno mi je stanje super,jer je konačno "normalno" vrijeme.

Probala sam flikotide i tafen novolizer,ali ništa mi nije pomoglo kao seretide.
NAravno,u proljeće je obavezna terapija sa rinolanom,claritinom ili nekim trećim.
Korisnik je offlineodronjena
Diskutant #278744

Broj postova: 9748
24.10.2008. 11:42 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [marina_cibale]

Kao iskusna asmatičarka, mogu reći jedino to da astmu treba držati pod kontrolom s lijekovima. Osobno koristim diskus seretide 250 i ventolin po potrebi,i meni je super! Malo mi je otežano disanje kad su promjene vremena,kad je magla ujutro.  Znalo mi je dotle doći da sam išla kod doktorice i na hitnu da dobijem aminofilin u venu.
Trenutno mi je stanje super,jer je konačno "normalno" vrijeme.

Probala sam flikotide i tafen novolizer,ali ništa mi nije pomoglo kao seretide.
NAravno,u proljeće je obavezna terapija sa rinolanom,claritinom ili nekim trećim.

koristila sve ovo,i jako često odlazila na hitnu po aminofilin....uzimala fleksotide,teolin,a šta sve nisam....prešlo u kroničnu astmu sa svakodnevnim gušenjem...
danas sam sritna šta se toga tiče,sve je prošlo kao čarobnim štapićem da je neko mahnia,a pila sam mliko od kele...to su mi preporučili doktori jer je poznato da to mliko liči kukurikavac i bronhitis...sve šta ima veze sa dišnim organima...
Korisnik je offlinemarina_cibale
Diskutant #236543

Broj postova: 1430
24.10.2008. 11:45 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [odronjena]

,sve je prošlo kao čarobnim štapićem

Meni je fantastično dok sam bila trudna. Tko zna,promjene u tijelu su utjecale na to. 
Korisnik je offlineodronjena
Diskutant #278744

Broj postova: 9748
24.10.2008. 11:49 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [marina_cibale]

Meni je fantastično dok sam bila trudna. Tko zna,promjene u tijelu su utjecale na to. 

nakon šta sam popila dvi litre mlika ,sve je prošlo...bacila sam sve pumpice i sve tablete šta sam pila...
Korisnik je offline_Manticore_
Diskutant #400271

Broj postova: 162
24.10.2008. 13:58 | Naslov: RE: astma, kasalj i bronhitis..kako teski mogu bit... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Imam astmu, koja je u mlađim danima bila dosta gadna, no eto s godinama se nekako smirila. Nažalost, nije me prošla, i dalje me zna ovisno o vremenu uhvatiti kašljanje, pa onda to pređe u onaj hroptavi kašalj, pluća peku ko vrag itd. i uviijek blizu sebe imam Ventolin pumpicu, ali za pokucati nisam je koristio godinama. Prije sam koristio Seretide 250, pa sam odlučio ajmo reći na svoju ruku se skinuti sa tog shita jer mrzim konstantno koristiti lijekove, i eto funkcioniram normalno.

[Editirano 24.10.2008. 13:59:00 by _Manticore_]

Index.hr Forum -> Život -> Zdravlje i savjeti
Stranica: 1 2 3 4 5
caching

Aktivne teme
17:30 KAMO IDETE VEČERAS? by podivljasmo