Index.hr

23:05 • 1.9.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Xmag
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Koji B-kompleks da kupim? (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 3 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Život -> Zdravlje i savjeti

Autor Sadržaj
Korisnik je offlinedugi_dugi
Diskutant #86653

Broj postova: 321
30.5.2005. 23:49 | Naslov: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Volim kupovati vitamine i minerale uvijek kada za to imam novaca. Volio bih znati kojje B-kompleks kapsule/tablete u sebi imaju barem tri puta veću dozu svih B-vitamina od preporučene dnevne doze. 

To pitam zato što koristim vitamin C-500 sa iscrpinom od šipka tvrtke NATURAL WEALTH. Ta je količina osam puta veća od preporučene dnevne doze. Čuo sam da ako uzimamo velike doze vitamina C da onda isto tako moramo povečati i količine drugih vitamina. 

Osim što bi trebala sadržavati barem tri puta veće doze, volio bih da te tablete/kapsule imaju u sebi bar nešto malo kolina i inozitola te biotina radi lakše apsorpcije B-vitamina.

Kupovao sam B-kompleks od plive, ali ne sviđa mi se jer se radi o umjetnim vitaminima. Znam da je mokraća nakon uzimanja B-kompleksa obojena, ali mislim da je u mom slučaju ipak bila previše obojena, tj. imao sam vrlo malo koristi od toga B-kompleksa jer je sve izašlo van kroz mokraću.
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlinetuljan_zg
Diskutant #65823

Broj postova: 1096
30.5.2005. 23:51 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ja pijem B12 i B6 sa strane.... Uzimam ga do 50 puta vise nego treba organizmu...
Ali, veliko ALI, sve ti je tu pushiona u usporedbi sa intramuskularnim B 12
Diskutant #65823

30.5.2005. 23:53 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Inace, sve je to pitanje apsorpcije! Ja pijem od Twinlaba sve....
Istina, kad idem piskiti ne trebam paliti svijeetlo u WC - u ......

Korisnik je offlinezucchero
Diskutant #13493

Broj postova: 5271
31.5.2005. 00:03 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

jednostavno...pij pivo!
Diskutant #86653

31.5.2005. 00:03 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Hvala na savjetu tuljan_zg.

Na televiziji sam čuo da nije dobro uzimate vitamine topive u masti u dozama većim od PDD-a. Jedino možemo uzimati konenzim q10 i vitamine topive u vodi u dozama koje su daleko veće od PDD-a. 

Također sam čuo da pretjerivanje u količini jednog vitamina B-kompleksa može rezultirati smanjenjem ili čak odsustvom nekog drugog vitamina B-kompleksa. Npr. uzmeš previše B6 ili B12 i nestane ti B1 ili B2.
Diskutant #86653

31.5.2005. 00:07 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [zucchero]

jednostavno...pij pivo!

Ali alkohol uništava vitamine B-kompleksa. Možda bih kao jeftini izvor B-vitamina mogao piti tablete prirodnog pivskog kvasca. Kakva su vaša iskustva s tim tabletama?
Diskutant #65823

31.5.2005. 00:09 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Zasto si tak zabrio na B vitamin???
Diskutant #13493

31.5.2005. 00:10 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

ako netko planira piti savjetuje se uzimanje vitamina b i da popije malo vode prije...
naime, dok se pije alkohol (ali zestica) vitamini b komplexa se prestaju proizvoditi jer je jetra tada prezaposlena alkoholom...a voda se savjetuje samo zbog toga da se ne bi dehidriralo...
Diskutant #86653

31.5.2005. 00:15 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [tuljan_zg]

Pogledaj post o Q10. Drugi razlog je što on djeluje smirujuće na živčani sistem. Mislim da mi je donekle lakše spavati kad krknem dvije-tri tablete. Par puta kad sam se napio i došao kući, slijedeće jutro krknuo sam 5-6 tableta i lakše sam podnio "mamurluk". Mamurluk sam napisao pod navodnike, jer budući da baš ne podnosim alkohol, jako pazim koliko ću se "napiti". Popijem tek toliko da me malo uzdigne. Treći razlog je što mi se zna dogoditi da iznenada napravim neku budalastu kretnju kao naglo ustajanje i prelazak preko sobe, iznenadno trljanje tuku, a da za tako nešto nemam povoda. Kad mi se to dogodi ja sam svjestan tih svojih kretnji, ali to mi se ipak dogodi - s vremena na vrijeme.
Diskutant #13493

31.5.2005. 00:19 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

do sada su to bili savjeti, a sada nesto pametno...

te tablete su namijenjene kao nadomjestak onima koji nemaju dovoljno (rda) vitamina i ostalih potrebnih tvari u organizmu...
a citajuci koliko ti uzimas bi se zakljucilo da se drogiras, a ne dodajes vitamine prehrani...
Korisnik je offlinesuzy_f
Diskutant #8149

Broj postova: 11201
31.5.2005. 07:58 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

coenzyme b-complex od tvrtke Kal
ili stress b-complex
b-complex super strenght

sve je od Kal, brijem da oni imaju nakvalitetnije proizvode
Korisnik je offlineUPeter
Diskutant #78661

Broj postova: 6506
31.5.2005. 07:59 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ne zaboravi C i D kompleks. Da upotpuniš doživljaj......  
Diskutant #65823

31.5.2005. 08:03 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [dugi_dugi]

Citat [tuljan_zg]

Pogledaj post o Q10. Drugi razlog je što on djeluje smirujuće na živčani sistem. Mislim da mi je donekle lakše spavati kad krknem dvije-tri tablete. Par puta kad sam se napio i došao kući, slijedeće jutro krknuo sam 5-6 tableta i lakše sam podnio "mamurluk". Mamurluk sam napisao pod navodnike, jer budući da baš ne podnosim alkohol, jako pazim koliko ću se "napiti". Popijem tek toliko da me malo uzdigne. Treći razlog je što mi se zna dogoditi da iznenada napravim neku budalastu kretnju kao naglo ustajanje i prelazak preko sobe, iznenadno trljanje tuku, a da za tako nešto nemam povoda. Kad mi se to dogodi ja sam svjestan tih svojih kretnji, ali to mi se ipak dogodi - s vremena na vrijeme.
I ja ga uzimam za CNS....
Samo sto su te sve te kapsule u khary u odnosu na intramuskularni B 12 ili bilo koji drugi,,,,
Korisnik je offlineagilna
Diskutant #61843

Broj postova: 491
31.5.2005. 09:04 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [dugi_dugi]

Volim kupovati vitamine i minerale uvijek kada za to imam novaca. Volio bih znati kojje B-kompleks kapsule/tablete u sebi imaju barem tri puta veću dozu svih B-vitamina od preporučene dnevne doze. 

A da posjetiš svog liječnika pa da ti on preporuči? Doziranje vitamina nije za igranje, a meni se čini da malo pretjeruješ s količinom

Korisnik je offlineUPeter
Diskutant #78661

Broj postova: 6506
31.5.2005. 09:06 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Možda i on želi biti agilan...   
Diskutant #65823

31.5.2005. 09:17 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [agilna]

Citat [dugi_dugi]

A da posjetiš svog liječnika pa da ti on preporuči? Doziranje vitamina nije za igranje, a meni se čini da malo pretjeruješ s količinom

Hehe ova ti je dobra!!!
Prije bi pitao svog postara za savjet o tome nego lijecnika!!!!
Lijecnici sux, gadno!!!

Korisnik je offlineZander
Diskutant #86020

Broj postova: 786
31.5.2005. 09:50 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

ovisi o tome koliko si jako iskompleksiran

Korisnik je offlineBudoiRRijeka
Diskutant #86326

Broj postova: 114
31.5.2005. 10:09 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

pivski kvasac u apoteci
Korisnik je offlineChichona
Diskutant #88466

Broj postova: 15
31.5.2005. 10:13 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [dugi_dugi]

To pitam zato što koristim vitamin C-500 sa iscrpinom od šipka tvrtke NATURAL WEALTH. Ta je količina osam puta veća od preporučene dnevne doze. Čuo sam da ako uzimamo velike doze vitamina C da onda isto tako moramo povečati i količine drugih vitamina. 

Osim što bi trebala sadržavati barem tri puta veće doze, volio bih da te tablete/kapsule imaju u sebi bar nešto malo kolina i inozitola te biotina radi lakše apsorpcije B-vitamina.

Kupovao sam B-kompleks od plive, ali ne sviđa mi se jer se radi o umjetnim vitaminima. Znam da je mokraća nakon uzimanja B-kompleksa obojena, ali mislim da je u mom slučaju ipak bila previše obojena, tj. imao sam vrlo malo koristi od toga B-kompleksa jer je sve izašlo van kroz mokraću.
Nutrilite
Korisnik je offline2fast
Diskutant #66271

Broj postova: 4617
31.5.2005. 11:01 | Naslov: RE: Koji B-kompleks da kupim? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Definitivno NUTRILITE ako te zanima kvaliteta i pravi prirodni vitamin

Index.hr Forum -> Život -> Zdravlje i savjeti
Stranica: 1 2 3
caching

Aktivne teme