Index.hr

17:36 • 17.9.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Xmag
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Čarobna juha "za mršavljenje" (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Život -> Gastronomija

Autor Sadržaj
Korisnik je offlinenera2106
Diskutant #76625

Broj postova: 1575
29.4.2005. 13:07 | Naslov: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ima li tko orginal recept za čarobnu juhu za mršavljenje. doma forsam neku improviziranu juhu od povrća. pa kad ju već kuham mogla i bi i tu čarobnu.
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlinekalypsa
Diskutant #45472

Broj postova: 8424
29.4.2005. 13:25 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

neznam točan receptt ,znam da je išlo ok kilu celera na litru vode....ili tak nekja...i još neke zelenjave...
Ta juha je čarobna u tome što je toliko ogavna da je nemožeš jesti...Fuj...meni se povraćalo od samog mirisa te juhe...bljak...
Diskutant #76625

29.4.2005. 13:36 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

vjerujem da je odvratnog mirisa i izgleda, ali ja ti svo povrće iz juhe moram smiksati zbog brata pa onda bude gušće i jedljivije. glavno da se ne vide sastojci
Korisnik je offlineProffessoressa
Diskutant #13

Broj postova: 7091
29.4.2005. 21:55 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

Nisam probala jer mi je cudna fora da se danas skuha za tri dana.I tko ima toliko veliki lonac?
Korisnik je offlineantigona68
Diskutant #31620

Broj postova: 1465
30.4.2005. 14:51 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

Imam je,ali je nisam nikad probala.Moja frendica je drzala ovu dijetu i kaze da je odlicna.Ispricavam se unapred na mom pravopisu. Potrebno je: 6 velika crna luka,4-5 rajcice,2 velike zelene paprike,veza celera,1 kupus (srednje velicine),kocka za juhu pilecu ili govedju. Zacini:So,vegeta,crvena paprika(aleva) i persin. Priprema: Povrce isecite na kockice i stavite i poveci sud,zalijte ga sa vodom i kuvajte na visokoj temperaturi oko 10 minuta. Smanjite temperaturu i kuvajte dok povrce ne omeksa.Na kraju dodajte zacine,rajcice i kocku za juhu. Ako hoces drzati ovu dijetu,moras se pridrzavati hrani koja se jede u odredjenim danima. Nemam sad vremena,napisacu kasnije.
Diskutant #76625

2.5.2005. 08:57 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

ajme hvala ti puno puno. kad imaš vremena napiši ostatak. odmah ću je danas skuhati.
Diskutant #31620

2.5.2005. 13:09 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

1 dan: Jede se samo voce i juha.Moze se jesti koliko god hocete,bilo kog voca osim banane.Pije se kava bez secera,caj i voda. 2 dan: Jede se samo povrce koliko hocete,bolje je lisnato povrce,a izbegavajte grah,mahune i secerac.Naravno juha ponovo. 3 dan: Jede se juha,povrce i voce koliko hocete,ali nista drugo. 4 dan: Jede se juha,banana i posno mlijeko(jogurt).Mogu se pojesti do 3 banane i pijte sto vise vode.Banane su bogate sa ugljikohidratima(i dosta su kaloricne),a isto je i sa mlijekom.U ovom odredjenom danu organizmu je potreban kalcij,ugljikohidrati,kalijum i belancevine,da bi se ublazila potreba za secer. 5 dan: Osim juhe u ovom danu se moze pojesti 20-30 dkg.govedje meso,5-6 rajcica i popijte bar 6-8 casa vode.Morate pojesti bar jedan tanjur juhe,iako vam se ne jede. 6 dan: Jede se juha,govedje meso i povrce koliko hocete.Juha bar jedan tanjur 7 dan: Jede se ponovo juha,integralna riza(skuhana u vodi i zacinjena po zelji) i povrce,ali bez ulja.Moze se piti nezasladjeni vocni sok i voda. Zabranjeno je:kruh,alkohol,slatkisi i gazirana pica.
Diskutant #76625

2.5.2005. 15:11 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

HVALA ti puno. budem probala. moram skinuti još samo par kila, pa da barem jedem zdravo ako ništa drugo.
Šta se drži samo 7 dana djeta? ili se može i nastaviti ispočetka (naravno ako izdržim)
Diskutant #31620

2.5.2005. 16:36 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [nera2106]

HVALA ti puno. budem probala. moram skinuti još samo par kila, pa da barem jedem zdravo ako ništa drugo.
Šta se drži samo 7 dana djeta? ili se može i nastaviti ispočetka (naravno ako izdržim)

Sa ovom dijetom izgubi se od 5-9 kgr.Naravno,kod svakog razlicito,ali ako izgubis vise od 9 kgr.trebas pauzu od 2 dana. Ako ne onda ispocetka moze bez pauze.
Korisnik je offlineMrvak
Diskutant #73451

Broj postova: 1549
2.5.2005. 16:54 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

Zar vas još ima koje nasjedate na čarolije? kuhano povrče==svježe povrče hm, razmislite malo....
Diskutant #76625

4.5.2005. 08:17 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

antigona, skuhala sam jučer juhu konačno. nije se baš širio ugodan miris kuhinjom ali kad sam sve sastojke smiksala, probala sam i nije loše. bit će dobro za proljetno čićšenje organizma. sad bi samo trebala izdržati i jesti to svaki dan. uh.
hvala još jednom
Korisnik je offlinelick69
Diskutant #85534

Broj postova: 676
4.5.2005. 08:20 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

...za čišćenje ne valja gubit vrijeme na kuhanje juha...voda vulgaris čini čuda...a o ricinusu da ne govorimo...e to je čarobno...

:)
Korisnik je offlineKrizas
Diskutant #60853

Broj postova: 3193
4.5.2005. 08:22 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

ma koja juha za mršavljenje...
ja imam onoga lepirića za mršavljenje..
baš je kuul
Korisnik je offlineanchor
Diskutant #56757

Broj postova: 1404
4.5.2005. 08:23 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Krizas]

ma koja juha za mršavljenje...
ja imam onoga lepirića za mršavljenje..
baš je kuul

moj je crka od gladi
Diskutant #31620

6.5.2005. 02:22 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [nera2106]

antigona, skuhala sam jučer juhu konačno. nije se baš širio ugodan miris kuhinjom ali kad sam sve sastojke smiksala, probala sam i nije loše. bit će dobro za proljetno čićšenje organizma. sad bi samo trebala izdržati i jesti to svaki dan. uh.
hvala još jednom

Hajde onda srecno,pa javi da li si izdrzala i kakvi su rezultati.
Diskutant #76625

6.5.2005. 15:14 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [antigona68]

Citat [nera2106]

hvala još jednom

Hajde onda srecno,pa javi da li si izdrzala i kakvi su rezultati.
etp, probala jesam ali izdržala nisam, dva dana i pol sam se pridržavala i kad mi danas u gradu zacrnilo pred očima od gladi išla sam pojesti pecivo sa sirom. ali mogu ti reći da se osjećam lakšom, nastavit ću je jesti (jer imam zalihu) ali neću se baš tako izgladnjivati...već mi je slabo od voća i povrća..
Korisnik je offlineiivano71
Diskutant #153417

Broj postova: 1
14.7.2006. 14:22 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

Dobar Dan moje ime je Igor , i po zanimanju sam farmaceut!!!
Ja sam Nezavisni Distributer Herbalifa, vidim da imate zanimljiv forum,
pa ću vam dati malo savjeta:
- dijeta ako več držite dijetu nemojte izgladnjivat sebe, jer kad ste na dijeti iscrpljujete organizam zbog toga što ne jedete dovoljno!!!
- Vi možete smršaviti sa razno raznim djetama ali kad prestanete sa dijetom i opet počmete jesti , kile če se vratiti!
- I opet če te biti nezadovoljni!!!
Moj savjet je da pokušate sa ovim proizvodom:

-Formula 1 - dijetetski proizvod za kontrolu težine

Fenomenalna legenda o kontroli tjelesne težine!
Izrađena prema najmodernijoj prehrambenoj tehnologiji, ova posebno sastavljena i jedinstvena mješavina sastojaka nudi:

proteine najviše kvalitete
ugljikohidrate
vitamine
minerale
biljna vlakna
ljekovito bilje
Vitamini A,C,E i selen kao antioksidanti mogu pomoći u zaštiti protiv oštećenja stanica.

U svakoj porciji dobivate ukusnu, zadovoljavajuću, uravnoteženu hranu sa približno 210 kalorija i 17 grama proteina koji uravnotežuju potrebe tijela za proteinima i time smanjuju gubitak mišićne mase tijekom razdoblja kontrole težine. Kombinacija sporoprobavljivih i brzo probavljivih ugljikohidrata pomažu u reguliranju visokog i niskog šećera u krvi održavajući nepromijenjenu razinu energije.

Možete birati između tri izuzetna okusa: Vanilija, Čokolada i Jagoda.

Formula 1 je idealna za svakoga tko ozbiljno želi izgubiti prekomjernu težinu i osloboditi je se zauvijek! Ako se slažete s nekim ili svim sljedećim tvrdnjama, tada je Kontrola težine s Formulom 1 za vas!

Volim uzimati tri redovita obroka dnevno
I dalje želim jesti kruh, tjesteninu, rižu
Volim eksperimentirati s hranom
I prije sam imala/imao uspjeha s programima nadomjestaka obroka
Svakodnevno jedem salate i povrće
Fizički sam aktivna/aktivan i trebam hranu koja daje energiju
Ne želim se odreći voća
Jednostavno dva obroka u danu zamijenite s frapeom Formula 1 i pojedite jedan obrok s kontroliranim brojem kalorija prema izboru.

JUTRO FRAPE 1 – Odaberite između Formule 1 s okusom vanilije, čokolade, jagode. Dodaci: Formula 2, Formula 3, Formula 4.

RUČAK FRAPE 2 – Počnite s miješanom salatom, potom popijte ukusan frape. Dodaci: Formula 2, Formula 3, Formula 4. Prošećite 15 minuta na svježem zraku.

VEČER Pojedite obrok prema izboru, s kontroliranim brojem kalorija. Pobrinite se da pojedete dosta zelenog povrća i/ili veliku porciju salate. Dodaci: Formula 2, Formula 3, Formula 4.

Formula 2 - dijetetski integrator biljnih vlakana

Kombinacija zobnih mekinja i odabranih biljaka potiče uspješno odstranjivanje štetnih tvari iz organizma i na taj način pročišćuje probavni sustav. "Čišći" probavni sustav bolje funkcionira i pomaže boljoj apsorpciji sastojaka iz hrane.

Vlakna iz prirodnih izvora, kao npr. voća i povrća potiću usporavanje apsorpcije šećera u krvi čime se održava razina energije. Osim toga, ubrzavaju prolaz hrane kroz probavni sustav što stvara zdraviji okoliš i povećava proizvodnju probavnih bakterija omogućujući mekšu stolicu.

Jedinstvena mješavina aktivnih vlakana i odabranih biljaka u ovom dodatku pomaže dopuniti tjelesne potrebe za vlaknima. Održavanje odgovarajućeg unosa vlakana može pomoći organizmu u eliminiranju otpadnih tvari zarobljenih u naslagama masti i u sprječavanju daljnjeg stvaranja naslaga masti.
Jeste li znali da biste za konzumiranje ispravne količine vlakana za vaš organizam trebali pojesti 25 kriški integralnog kruha u samo jednom danu!

Stručnjaci preporučaju da povećamo unos vlakana da bismo održali dobro zdravlje.

Preporučeni dnevni unos je 25-35g ili više, a prosječni Europljanin uzima samo 12-15g vlakana na dan.

Tijelo treba vlakna da mu pomognu u ispiranju toksina i otpadnih tvari. Kao neprobavljivi ostatak ugljikohidrata koji se nalazi u hrani, vlakna prolaze kroz tijelo u debelo crijevo, gdje apsorbira vodu i ostale otpadne materijale, te biva izbačeno kao stolica. Vlakna pomažu u ubrzavanju prolaska hrane smanjenjem vremena tijekom kojeg se hrana zadržava u probavnom traktu. Manjak vlakana u hrani je jedan od glavnih čimbenika mnogih zdravstvenih problema.

Kada provodite program kontrole težine, od presudne je važnosti da uzimate dovoljno vlakana kako bi vaš organizam dobro funkcionirao. Vlakna su potrebna kao pomoć u procesu eliminacije, pa je stoga podrška vlakana bitna. Ako smanjite unos kalorija, može se desiti da smanjite i količinu vlakana koju unosite u organizam – stoga ne zaboravite nadopuniti količinu vlakana! To se odlično postiže konzumiranjem mnogo šarenog voća i povrća i svakodnevnim uzimanjem visokokvalitetnog dodatka prehrani s vlaknima.!!

Formula 3 - komprese s vitaminima i mineralima

Ova formula pomaže u nadopunjavanju bitnih hranjivih sastojaka koji su potrebni vašem tijelu, a koje iscrpljuju svakodnevni stres, loše prehambene navike i štetni utjecaji iz okoliša.

Formula 3 sadrži vitamine i minerale koji će pomoći vašem tijelu u stvaranju osnove za dugotrajno dobro zdravlje. Antioksidantni čimbenici, vitamin A, vitamin C, vitamin E i selen pomažu vašem tijelu u borbi protiv slobodnih radikala.

Posebno treba istaknuti vitamine B do B 12 (za prirodno funkcioniranje živčanih stanica, normalan rast, plodnost, probavu, metabolizam i razvijanje eritrocita).

Većina nas pretpostavlja da naš organizam dobiva ono što mu je potrebno iz hrane koju svakodnevno jedemo. No, često zaboravljamo da se u posljednjih 50 godina industrija hrane drastično promijenila. Gotova jela i jela s nogu mogu biti previše prerađena, pri čemu mnogo gube na kvaliteti.

Svježe voće i povrće se često tretira kemikalijama koje ubrzavaju rast, štite od štetočina i omogućavaju duže skladištenje. Čak i tlo na kojem se uzgaja voće i povrće može biti osiromašeno od hranjivih tvari zbog modernih metoda uzgoja. Povrh svega toga, mi smo izloženi sve većem fizičkom i mentalnom stresu i okruženi zagađivačima okoline. VAŠE tijelo mora se više naprezati da bi ostalo u formu, a gorivo koje dobiva je često loše kvalitete!

edit: ostavio sam ti ovaj mastodont od posta jer je vezan uz temu, ali broj telefona i adresu za narudzbe ostavi u malom oglasniku, a ne ovdje (moderator)

[Editirano 24.9.2006. 15:38:00 by tektako]
Korisnik je offlineYvka
Diskutant #139685

Broj postova: 1036
14.7.2006. 14:23 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [nera2106]

Ima li tko orginal recept za čarobnu juhu za mršavljenje. doma forsam neku improviziranu juhu od povrća. pa kad ju već kuham mogla i bi i tu čarobnu.

Ima ju moja sestra... to je prava djeta- s njom stvarno gubiš kile samo kaj je jaaakooo teško jesti ju svaki dan!!! Pitaj Teyku da ti da recept!!!
Korisnik je offlinebarbie_os
Diskutant #48285

Broj postova: 12828
14.7.2006. 14:23 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

... shic spammeru
Korisnik je offlineMainza
Diskutant #86947

Broj postova: 557
14.7.2006. 14:24 | Naslov: RE: Čarobna juha "za mršavljenje" Prikaži/Sakrij | Citiraj

i ne zaboraviti jednu zlicu vegete

Index.hr Forum -> Život -> Gastronomija
Stranica: 1 2
caching

Aktivne teme