Index.hr

21:36 • 31.7.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Najbolji restorani u Istri (Tema)
stranica 3

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 20 21 22 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Hrvatska -> Istra i Primorje, Lika, Gorski Kotar

Autor Sadržaj
Korisnik je offlineProffessoressa
Diskutant #13

Broj postova: 7091
16.6.2001. 22:01 | Naslov: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Kod Ilva

Restoran se nalazi u marini u Vrsaru.Otvoren je ove godine.Isti vlasnik je prije imao restoran u Funtani.Hrana je odlicna,usluga diskretna,cijene prihvatljive,ambijent ugodan.Restoran ima vise zasebnih prostora,a posebno je zanimljiva konoba u cije je uredenje ulozeno mnogo truda.

vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlinenevio
Diskutant #36

Broj postova: 190
17.6.2001. 02:12 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Iman osjecaj da ti je taj nesto u rodu

a onaj restorancic na Uckoj?
njoke nisan nigdi bolje jea, iako mi meni nije bia po volji! Puno mesa i jadnih jelena i meda.

Diskutant #13

17.6.2001. 20:53 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Nemam ti ja srece.Niti jedan vlasnik restorana mi nije u rodu.Ovdje preporucujem samo restorane u kojima sam osobno bila
U Istri ima cca 400 razlicitih restorana.Vidis koliko me posla jos ceka

Restoran Dopo Lavoro

Restoran na Ucki se zove Dopo Lavoro.Specijaliziran je za divljac.Ja ju ne volim.Do restorana se dolazi losom starom cestom preko Ucke.Nalazi se na osami.Ljeti je gore ugodno svjeze.Cijene su solidne.Deserti su dobri.Prepurucem onima koji vole divljac.

Diskutant #13

17.6.2001. 20:56 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Restoran Viking

Nalazi se u Limskom kanalu.Hrana je odlicna,narocito riba.Cijene uobicajene.Posluga za svaku pohvalu.Mana je sto ima popodnevnu pauzu i tesko je dobiti mjesto.Usput mozete pogledati Romualdovu pecinu na ulazu u Limski kanal.U blizini Vikinga nalazi se jos jedan restoran.Nisam bila u njemu dugo i nemogu nis konkretno o njemu reci.

Diskutant #13

17.6.2001. 20:59 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Hotel / restoran Milan

Nalazi se u Puli,na Stoji(dio grada) u sklopu hotela koji je nastao iz restorana.Hrana je odlicna,narocito riba i riblja predjela.Cijene su malo preskupe u odnosu na ostale restorane.Ambijent je ugodan iako nema poseban pogled vec gleda na ulicu.Posluga brza i nenametljiva.

Korisnik je offlinenevio
Diskutant #36

Broj postova: 190
18.6.2001. 17:01 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Dok ih budes sve posjecivala (400 ), promisli koliko ces morat posli potrosit na razne cang-slangove, itd.
Korisnik je offlinene grizem nokte
Diskutant #203

Broj postova: 1
25.6.2001. 12:26 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Blizu Rovinja postoji "ranch" s odlicnom domacom, makedonskom, hranom. Ambijent je krasan (konji, zecevi, golubi, izblahani pijetlovi), hrana jos bolja. Ne odlazite bez da probate ajvar (makedonski je jasno najbolji) ili urnebes umak (kremasti ajvar s ovcjim sirom), a preporucujem i pecene paprike, makedonsku salatu i lovacku pljeskavicu. Pretpostavljam da je gravce na tavce fenomenalno, ali treba ga naruciti dan unaprijed, jer ga kuhaju najmanje sest sati.

Iznad Buzeta je jedno brdo na vrh kojeg se nalazi mjesto Vrh, i u njemu restoran Vrh. Vrh je poznat po tartufima (ja sam ovdje probao sir s tartufima i fuze s tartufima), a propustiti nemojte ni sparoge s jajima.

U Vodicama (ako se pentrate po Uckoj) postoji gostiona "42". Navodno imaju odlicne domace kobasice (ali samo "u sezoni", dvanaesti i prvi mjesec), a ja sam se zadovolji domacim prsutom, ovcjim sirom i skutom.

Ma gdje u Istri bili, preporucujem Favorit pivu.

Korisnik je offlineHladni
Diskutant #49

Broj postova: 57
25.6.2001. 14:21 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Nakon "domace" makedonske hrane bio bi red prijeci na domacu istarsku prehranu.

Zanimaju me najbolje istarske (domace) konobe? Podrucje Barbarige, Fazane, Medulina, Vodnjana.

Diskutant #13

25.6.2001. 21:21 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Restoran sa makedonskom hranom nalazi se na ulazu u Rovinj kad se dolazi iz Pule,sa desne strane.Mislim kako se zove Fortuna ali nisam sigurna.Moze se iznajmiti konje .

Restoran Vrh u Vrhu je odlican,malo je komplicirano za doci i obavezno je potrebno rezervirati.

Diskutant #13

25.6.2001. 21:26 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Restoran Mandrac

Nalazi se u Novigradu,na rivi.Unutrasnjost je lijepo uredena,terasa nije nista posebno.Hrana je odlicna,i meso i riba.Cijene prihvatljive.Salatu ponekad zaborave vise puta isprati sto se restoranu renomea kojem teze nebi smjelo desiti.

Diskutant #13

25.6.2001. 21:29 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Domaca hrana u restoranima?Nema toga vise u ovo doba masovnog turizma.Kao ca janjci u Vukovoj Gorici nisu domaci.

Domaca hrana se sprema zimi uglavnom u restoranima u unutrasnjosti.Ljeti se moze naci samo na domacinstvima koja se bave seoskim turizmom,no to je uglavnom samo za njihove goste.

Korisnik je offlineHladni
Diskutant #49

Broj postova: 57
26.6.2001. 10:26 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ka prvo, zdravi i debeli bili i teran črni pili. Ali ne vjerujem kako u Istri nema pravih konoba.

Ombolo se ionako radi preko zime. Ali ima tamo janjetine (recimo janjetina ispod čripnje ), šurlica, pašte-fažola, jote, maneštri, pršuta (recimo tikvice punjene pršutom ), žgvanceta, brodeta, zečevine, srnetine, ali i ribe, mnekušaca, rižota školjki i još puno lipih stvari ća ih nesmim spomenut da vam sline ne smoče tastaturu.

Korisnik je offlinethor
Diskutant #180

Broj postova: 48
26.6.2001. 13:27 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Restoran Fantasia
Pula, naselje Vidikovac, dobitnik brojnih nagrada, odlicna hrana za ne previse novaca.
Diskutant #13

27.6.2001. 22:16 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Restoran Fantasia je odlican.Bolji mu je pristup sa zaobilaznice od koje je udaljen cca 200m,nedaleko marine na Verudi Steta je sto nema pogled na more
Diskutant #13

16.7.2001. 23:27 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Restoran Orca

Nalazi se na ulazu u Rovinj.Ima veliko parkiraliste,ljuljacke i vrt za djecu.Hrana nije nis posebno.Cijene su relativno visoke.Usluga odlicna.Ambijent ok.Navodno jedan od boljih u Rovinju.

Restoran Gianinno

Nalazi se u neuglednoj ulici u starom dijelu grada.Terasa je doslovno na ulici.Poznat po ribljim specijalitetima.Porcije bi mogle biti i vece.Odlicna vinska karta.Cijene su vise.Kazu da je jedan od boljih u Rovinju.

Kod Kastela

Nalazi se u Savicenti,mjestu blizi Zminja na cesti prema Puli.Ima odlicnu domacu hranu,mali je i ima ugodnu terasu.Cijene vise nego povoljne u odnosu na kvalitetu.

Kod Davida

Nalazi se u mjestu Kastel,blizu Buja par kilometara od granicnog prijelaza Kastel.Specijalitet su mu tartufi.Cijene prihvatljive.Ambijent uobicajen.Od vina bi trebao imati siri izbor.

Konoba Buscina

Nalazi se u selu Buscina na cesti od Kastela prema Umagu.Skrece se u Mariji na Krasu.Ambijent je prekrasan.Izbor vina odlican.Kuhinja jos bolja.Jedina mu je mana sto je uvijek guzva i malo je udaljen od prometnih pravaca ali vrijedi obici ga.

Dosta za danas.

Korisnik je offlinem0ris
Diskutant #337

Broj postova: 26
26.7.2001. 20:54 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

za hladnoga..

U Medulinu ti preporucujem konobu Mižerija.
Kod Vodnjana ti je Guranka u Guranu.
Barbariga...tamo je guzva...nemoj ici...
Uostalom..u turstickoj zajednici istre imas karte sa svim konobama u istri

Diskutant #13

25.8.2001. 23:50 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Amfora u Voloskom

Izvrsna hrana,odlicno vino i usluga,dobar domaci kruh.Cijene sasvim pristojne a odobrava i 10% popusta na gotovinu.Krasan pogled na more.Restoran je pazljivo ureden.Jedina mana,po meni,je sto je vrlo velik.Zamislite buku tolikih Talijana

Bevanda u Opatiji

Nalazi se nekih 400 metara od Amfore.Manji je,skuplji i sreden do savrsenstva.Usluga i kuhinja su izvrsne.Fali mu pogled na more,no terasa je sasvim ugodna.Kruh takoder domaci.

Diskutant #13

13.11.2001. 22:42 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Zima dosla I Martinje proslo
Za cca mjesec dana vrijeme je za poceti hodocastiti u ostarije,gostionice u unutrasnjosti Istre.Imati ce mladi ombolo i kobasice na vinu,mlado vino,stari prsut.

Vec mjesec dana traju feste u cast tartufa u Livadama,Motovunu i Buzetu.A ove je nedjelje dan otvorenih vrata u domacinstvima koja se bave seoskim turizmom.Imaju i hranu sa svojih imanja.

Tko moze nek navrati,tesko cete pogrijesiti.

Korisnik je offline@rtsi
Diskutant #596

Broj postova: 1491
14.11.2001. 22:12 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Dubrova u Labinu.

A što se tiče Favorit piva,BLJAK pa to nije pivo!Svaka čast Slovencima da ni njih preko ljeta bi bio žedan ili nedaj bože pio vodu.A dobro se zna ča ribe delaju va vode.

Adio!

Korisnik je offlineTenfour
Diskutant #605

Broj postova: 48
15.11.2001. 17:33 | Naslov: RE: Najbolji restorani u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Toklarija-Sovinjsko polje
Idila-Rakovci
Astarea-Brtonigla
Mandriol-Mandriol
Pobri-Pobri
..........
..........

Index.hr Forum -> Hrvatska -> Istra i Primorje, Lika, Gorski Kotar
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 ... 18 19 20 21 22
caching

Aktivne teme