Index.hr

14:06 • 21.8.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Nudističke plaže u Istri (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 5 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Hrvatska -> Istra i Primorje, Lika, Gorski Kotar

Autor Sadržaj
Korisnik je offline_marianne_
Diskutant #39501

Broj postova: 5999
27.7.2005. 21:58 | Naslov: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Iako još uvijek vrijedi da se svaka divlja i zabačena plaža može pretvoriti u nudističku po svom izboru, postoje i plaže koje su "službeno" nudističke. Da li ste ikad bili na takvoj? I što uopće mislite o nudizmu? Imala sam prilike vidjeti da se svi članovi obitelji zajedno kupaju goli bez stida, sasvim prirodno se ponašajući.. Biste li mogli i da li već jeste boravili na plaži potpuno razodjeveni sa svojom djecom, ženom.. punicom, svekrvom, mamom i tatom..?
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlineGlycerine
Diskutant #47098

Broj postova: 78043
27.7.2005. 22:00 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

pa u biti smo kao i stvoreni goli, prema tome ako se i od toga ide, ne bi trebo bit problem.. al ja osobno nisam nikad bio
Diskutant #39501

27.7.2005. 22:06 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Glycerine]

pa u biti smo kao i stvoreni goli, prema tome ako se i od toga ide, ne bi trebo bit problem.. al ja osobno nisam nikad bio

.. a da li bi išao s cijelom obitelji?

Ja sam bila danas - sama i dok sam se pravila da čitam knjigu žmirkala sam naokolo i pratila što se zbiva oko mene. Nije to bila nikakva službena nudo-plaža, nego običan divljak, no bilo mi je blesavo ostati u badiću kad su svi bili goli oko mene.
Korisnik je offlinetoky
Diskutant #97730

Broj postova: 920
27.7.2005. 22:09 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ma ja nebi nikada otisao s obitelji tamo, al s frendovima ili s curom bi otisao
Korisnik je offlineDugokosa
Diskutant #34394

Broj postova: 227
27.7.2005. 22:12 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Mi smo kod kuće navikli svi hodati goli do kupaone za tuširanje... Mislila sam da će početi skrivanje kad djeca uđu u pubertet,ali nije. I drago mi je zbog toga. Nije da sad hodamo stalno goli po stanu...
Diskutant #39501

27.7.2005. 22:13 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [toky]

Ma ja nebi nikada otisao s obitelji tamo, al s frendovima ili s curom bi otisao
.. da li možeš argumentirati zašto ne bi išao s obitelji tamo?

Ja recimo ne bih išla iz jednostavnog razloga jer mi je nelagodno gledati svoje gole roditelje i ostalu užu i širu obitelj.
Korisnik je offlinealessia
Diskutant #39024

Broj postova: 13515
27.7.2005. 22:15 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

bila sam ovo ljeto prvi put na nudističkoj kao aktivni član i otkrila u sebi egzibistionističku crtu

s djecom nikad ne bih išla da ih imam, smatram to ipak malo neprimjerenim
Diskutant #39501

27.7.2005. 22:26 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

.. do nedavno sam zazirala od pokazivanja svojeg golog tijela na plaži ma koliko divlja bila, no sada mi je to prihvatljivo.
Na plaži sam srela obitelj koja se sastojala od oca, majke i dvije kćeri. Jedna je imala oko osam, a druga oko šest godina. U njihovom ponašanju nisam opazila ništa što bi bilo sumnjivo, zazorno ili neprirodno..  pa čak ni onda kad su otac i kćer pošli zajedno plivati. Primijetila sam i to da se taj muškarac na neobičan način molio okrenut prema suncu i tek onda je zaronio u more čineći elegantne pokrete.. palo mi je na um da su možda štovatelji stare, prirodne religije.. sve u svemu - cool.
Korisnik je offlineGlycerine
Diskutant #47098

Broj postova: 78043
27.7.2005. 22:30 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [_marianne_]

Citat [Glycerine]

.. a da li bi išao s cijelom obitelji?

Ja sam bila danas - sama i dok sam se pravila da čitam knjigu žmirkala sam naokolo i pratila što se zbiva oko mene. Nije to bila nikakva službena nudo-plaža, nego običan divljak, no bilo mi je blesavo ostati u badiću kad su svi bili goli oko mene.

nisam nikad bio s obitelji niti bi isao s obitelji... naviko sam odnosno odmalena se nismo nikad bas kidali, sto je priznam nauceno ponasanje, al ipak kakzem, prirodni smo bez icega na sebi, NE BI TREBO bit problem bez obzira jel to neko radi ili ne radi...

a mislim da iako si okolo malo pratila da covjeku samo treba period privikavanja...
Korisnik je offlineguf
Diskutant #30767

Broj postova: 14096
28.7.2005. 00:11 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

hm...
sa curom i kasnije sam zenom sam vise godina isao na nudo plaze...
vecinom na divlje... a nekoliko puta i na oficijelnim... unutar kampova...

od kada imamo klinca... idemo rijedje... a to ponajvise zato jer na takvim plazama, barem na onima gdje smo mi isli, a da ne spominjem ove divlje, nema adekvatnih prostora za nesputanu djecju igru...

na divljim plazam... trazilo smo takove plaze, takova mjesta gdje su doista bili golaci... a problem se javljao nedjeljom, kada bi domaci... nahrlili na plaze... ujutro u 7 zauzeli mjesta... i onda kad bi mi dolsi... naisli bi na 'textil' kupace... rostilj se vec pekao, percanka ili pavat je vec pjevusio iz autoradio... i jednostavno... izgubis volju za odlaskom nedjeljom ...

sram ?
nikada... iako nikad nisam bio s roditeljima...

meni je tesko otici na obicnu - textil plazu nakon sto sam se naviknuo na nudo plazu...
nema mokrih gacica... u moru si nesputan... i tako to...

nisam primjetio da se ljudi gledaju medjusobno... mislim da je sasvim prevazidjeno...
osim kad se smraci... i kad familije odu... ostanu parovi... koji pozele malo njeznosti...
tada... bude svakojakih zanimljivih situacija...

Korisnik je offlinebananabana
Diskutant #97740

Broj postova: 520
28.7.2005. 00:20 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

ja sam u nudističkom kampu "odrasla" .... monsena rv ....

(mama, predstavnik strane fkk firme)

tad je (u mom djetinjstvu) fkk još bio "romantičan"!

u medjuvremenu su ga iskvarili raznorazni posrednici kojima je dano da prodaju kapacitete tih naselja !

prije dvije godine sam bila na kupanju s društvom na punta Croce u rv !

jel bio netko ?

swinganje na plaži ? -

ma daj ! - odvratno ! - mi se pokupili i nikad više neću ići tamo !!!!

umjesto da intervenira policija ?

Korisnik je offlineguf
Diskutant #30767

28.7.2005. 08:15 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

@bananabana

s kim se ti svadjas ?!
Diskutant #39501

28.7.2005. 09:26 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [guf]

@bananabana

s kim se ti svadjas ?!

bananabana s nikim se ne svađa, nego iznosi svoje dojmove prema javnom swinganju i slažem se s njom.

Čitam ove odgovore i shvaćam da je nudizam mnogima sinonim za seksualni egzibicionizam i voajerizam. Zašto? Zar ne može biti ono što jest - stapanje s prirodom u miru ljetnog dana?
Korisnik je offlinevitraje
Diskutant #96480

Broj postova: 241
28.7.2005. 09:30 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

hm,iako se doma ponašamo potpuno prirodno kad smo goli,ne vjerujem da bih djecu vodila na nudo plažu!!
Djeca su takva-mogli bi nešto glupo komentirati,ceriti se, zuriti....
Gledati roditelje gole im je nekako normalno,ali ostale?
Zaista ne vjerujem da bi se ponašali normalno!
Korisnik je offlineguf
Diskutant #30767

28.7.2005. 09:32 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [_marianne_]

Citat [guf]

@bananabana

s kim se ti svadjas ?!

bananabana s nikim se ne svađa, nego iznosi svoje dojmove prema javnom swinganju i slažem se s njom.

Čitam ove odgovore i shvaćam da je nudizam mnogima sinonim za seksualni egzibicionizam i voajerizam. Zašto? Zar ne može biti ono što jest - stapanje s prirodom u miru ljetnog dana?

mislim da je tu netko pobrkao loncice...

Korisnik je offlineguf
Diskutant #30767

28.7.2005. 09:34 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [vitraje]

hm,iako se doma ponašamo potpuno prirodno kad smo goli,ne vjerujem da bih djecu vodila na nudo plažu!!
Djeca su takva-mogli bi nešto glupo komentirati,ceriti se, zuriti....
Gledati roditelje gole im je nekako normalno,ali ostale?
Zaista ne vjerujem da bi se ponašali normalno!

zasto im usadjivati sram od vlastitog tijela ?
barem dok su djeca...
kasnije u pubertetu... oni sami nece htjeti oci s roditeljima... zeljeti ce ici s prijatljima ... na njihove plaze...ali dok su djeca... mislim da im to moze pomoci da se manje srame sebe i svoga tijela...
Korisnik je offlinevitraje
Diskutant #96480

Broj postova: 241
28.7.2005. 10:23 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Guf

baš je to čudno-oni se uopće ne srame svog tijela,pa ni mene ni muža ne gledaju čudno,ali imam osjećaj da bi na nudo plaži buljili.Možda bih ja buljila!??
A oni samo uzorno pratili moje ponašanje?
Korisnik je offlineremarque
Diskutant #47538

Broj postova: 12661
28.7.2005. 10:32 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Zena i ja smo redovno na nudistickim plazama. Doduse nikad u HR jer kad smo dole nemamo vremena otici ni na obicu plazu kako treba a kamoli jos traziti nudisticke. No zato ovdje kad god imamo priliku idemo na nudisticki dio plaze na nekom od jezera. Razlozi? I iti nudisticki ali i voajerski odnosno egzibicionisticki. Kako kada, ovisno o raspolozenju.

Djecu nemamo pa se pitanje odlaska sa djecom na nudisticku plazu jos i ne postavlja, ali mislim da je i u tome nema niceg neprimjerenog, no potpuno je tocno da vcina nudistickih plaza ne pruza uvjete za dolazak sa djecom.

Inace, istra je ovdje sto se nudizma tice stvarno na jako dobrom glasu, mnogi gosti Monsene  i Valalte su i tokom rata aktivno pomagali te nudisticke oaze.
Korisnik je offlinealessia
Diskutant #39024

Broj postova: 13515
28.7.2005. 10:36 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [guf]

zasto im usadjivati sram od vlastitog tijela ?
barem dok su djeca...
kasnije u pubertetu... oni sami nece htjeti oci s roditeljima... zeljeti ce ici s prijatljima ... na njihove plaze...ali dok su djeca... mislim da im to moze pomoci da se manje srame sebe i svoga tijela...

nije stvar da se djeca stide svog tijela nego mi je malo glupo da djeca gledaju vlastite roditelje gole
Korisnik je offline_Frida_
Diskutant #67855

Broj postova: 925
28.7.2005. 10:45 | Naslov: RE: Nudističke plaže u Istri Prikaži/Sakrij | Citiraj

po istri nisam bila...ali ovde dole se svakako kupamo nesputani mokrim tekstilom...skupa sa djecom i prijateljima i njihovom djecom...sve je to sasvim prirodno ako si normalan i prirodan ...nisam primjetila da itko ima neke voajerske manire i slicno,uglavnom sam skuzila da su ljudi na nudistickim plazama najnormalniji ljudi hahahah....kad odrastes uz roditelje koji su onako malo otkaceni i kad naviknes gledati gola tijela od rane dobi,mislim da ti je puno lakse u zivotu,puno manje glupih tabua i kompleksa....ovde mislim na svoje djetinstvo...
i jos nesto...ako je vama napeto gledat mokre kurce po plazi a istovremeno vam je i neugodno i sta ja znam, onda ce se to prenjeti i na djecu...samo cete ih zbunit...i onda vam je bolje da se drzite kupacih i obicnih plaza...
ne znam zasto bi bilo glupo da dica gledaju vlastite roditelje gole???mozda bi mogli pomisliti da oni ipak nisu bogovi nego obicni ljudi??

Index.hr Forum -> Hrvatska -> Istra i Primorje, Lika, Gorski Kotar
Stranica: 1 2 3 4 5
caching

Aktivne teme
7:05 KAMO IDETE VEČERAS? by Published