Index.hr

22:07 • 21.9.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Xmag
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Recepti za skidanje visoke temperature kod djece (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Život -> Roditelji i djeca

Autor Sadržaj
Korisnik je offlinetrebor
Diskutant #12913

Broj postova: 2193
27.9.2006. 20:18 | Naslov: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

Kakva su vaša iskustva s skidanjem temperature kod klinaca, što koristite pri tome i kad počinjete skidati visoku  temperaturu?

[Editirano 27.9.2006. 20:20:00 by trebor]
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlineFiks_Ideja
Diskutant #163818

Broj postova: 58
27.9.2006. 20:21 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

Pod tuš ili ako je visoka skroz preko 38.5 čepić voltarena u guzu.
Korisnik je offlinealkarica
Diskutant #78480

Broj postova: 3918
27.9.2006. 20:23 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

masiranje rakijom i prerezati krompir na pola i staviti u bičvice i dati da drži u rukici.
 to pomaže sto posto.
 tako je nama moja baka dok smo bili mali skidala temperaturu.
Korisnik je offlinefarkas
Diskutant #124512

Broj postova: 7269
27.9.2006. 20:24 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Fiks_Ideja]

i onda na hitnu.
Korisnik je offlinezenskarosh
Diskutant #119537

Broj postova: 10672
27.9.2006. 20:24 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

joj, baci ga u snjeg 5 minuta i to je to
Diskutant #119537

27.9.2006. 20:26 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [alkarica]

masiranje rakijom i prerezati krompir na pola i staviti u bičvice i dati da drži u rukici.
 to pomaže sto posto.

i kasnije to ispadne neko ludo djete
Korisnik je offlineFiks_Ideja
Diskutant #163818

Broj postova: 58
27.9.2006. 20:29 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [farkas]

Citat [Fiks_Ideja]

i onda na hitnu.

Nije nužno ,i zaboravio sam trljati rakijom i obući čarapice natopljene pola rakijom pola vodom jer rakija puno isušuje tijelo.
Korisnik je offlinetrebor
Diskutant #12913

Broj postova: 2193
27.9.2006. 20:34 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [alkarica]

to pomaže sto posto.

Rakija i alkohol za skidanje temperature kod djece poodavno su zabranjeni od strane medicine.

a ovo s krumpirom prvi put čujem. Šta taj krumpir kao treba raditi u ruci i bičvicama ( bdw što je to točno? )?

Mislim nije valjda neka vračarija , moralo bi imati neko racionalno objašnjenje?
Korisnik je offlinemayya
Diskutant #13020

Broj postova: 12818
27.9.2006. 21:34 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

tuširanje, lupocet (čepići ili sirup, zavisi od starosti djeteta). temperaturu skidati samo ako je prek 38. 
kakva rakija i krumpir.
Korisnik je offlinemiljanamor
Diskutant #64435

Broj postova: 73224
27.9.2006. 21:37 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

čepići i tuširanje

rakija-bože sačuvaj
Korisnik je offlineluculus
Diskutant #158560

Broj postova: 449
27.9.2006. 23:34 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

i meni je nona stavljala kriške krumpira u bičve i na gaze natopila razvodnjene rakije kojima bi zamotala ruke!

nikad u životu nisam ni jednu tabletu popila, niti su mi gurlai čepiće kroz sfinkter!!!
Korisnik je offlineadvocatadiaboli
Diskutant #124719

Broj postova: 9261
28.9.2006. 08:50 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

oblozi i masiranje vodom, umakanje u vodu
Korisnik je offlinejajeja
Diskutant #47220

Broj postova: 1132
28.9.2006. 21:56 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

eh... mom klincu samo voltaren čepić skine temperaturu (ako je preko 38 C). fala đavlu. lupocet i plicet ne djeluju nikako, a klinjo mi je od lupoceta sav izvan sebe (nema spavanja i dernja se non-stop).
Korisnik je offlineproljece05
Diskutant #84886

Broj postova: 2274
28.9.2006. 22:03 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

Kad je visoka temperatura krvotok je ubrzan, ponekad i duplo, pa rakija ili medicinski alkohol dolaze u obzir samo kod lječnika, jer roditelji nisu dobro skidali temperaturu. Kod kuće to nije dobro primjenjivati, jer su od velike temeprature pore otvorenije nego inače, pa taj alhkohol dođe kao da ste djetetu dali piti. snizi temperaturu, .... ali nus pojava je skoro pa alkoholiziranost. Ja kod svoje djece iznad 38 stupnjeva primjenjujem bilo koji paracetamol, voltaren u krajnjoj nuždi, tuširanje makar svakih 15 minuta. Nakon jednog dana se tako velika temp mora smiriti sama od sebe, ako ne onda doktoru po antibiotik....
Diskutant #119537

28.9.2006. 23:22 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

zasto ta visoka teperatura upce? koje to izmislio...
Korisnik je offlineplay...girl
Diskutant #132756

Broj postova: 15082
25.6.2007. 13:22 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [zenskarosh]

zasto ta visoka teperatura upce? koje to izmislio...

bože koji si ti idiot.
na bilokojem pdf-u.
uvijek si idiot.

Korisnik je offlinecontradiction
Diskutant #111671

Broj postova: 41223
25.6.2007. 13:55 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

ni tuširanje ni rakija ne pomažu

ništa bez čepića - i to DIKLOFEN za odrasle - ali naravno ne cijeli
Korisnik je offlinemarkofilip
Diskutant #43187

Broj postova: 42079
25.6.2007. 15:15 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

dovoljan je brufen...i paziti da se ne utopli
Korisnik je offlinebahata_zg
Diskutant #233451

Broj postova: 11678
25.6.2007. 15:36 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

svako djete drukčije reagira na lijekove
alkohol i rakija nikako....oblog od vode na rukice i noge...nikako na glavu
tuširanje i kupanje samo ako dijete nema zimicu i drhtavicu....ako do toga dođe dijete se mora utopliti...inače ne
moja mala odmah kuri 40 tak da ja to riješavam dalsyem(brufen).....ako nakon 4h temperatura ne padne može se dati neki paracetamol.....nakon 4h opet brufen
voltaren čepić samo u krajnjoj nuždi...
Korisnik je offlineSarajevo28
Diskutant #28080

Broj postova: 16345
25.6.2007. 15:39 | Naslov: RE: Recepti za skidanje visoke temperature kod djece Prikaži/Sakrij | Citiraj

obavezno odvesti dijete doktoru i neka on kaze svoje...
temperatura je jako zafrkana i jako opasna za svakoga, a pogotovo za djecu...

ali ucinkoviti lijekovi su:

sirce staviti na nogu
krompir na nogu
cepic u guzu
Ima i nekih sirupa, al to nek ti doktor posavjetuje

Index.hr Forum -> Život -> Roditelji i djeca
Stranica: 1 2 3 4
caching

Aktivne teme