Index.hr

16:02 • 31.10.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Xmag
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Mucnine u trudnoci - dokad? (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Život -> Roditelji i djeca

Autor Sadržaj
[Tigresse]
Neregistrirani korisnik
8.2.2005. 08:55 | Naslov: Prikaži/Sakrij | Citiraj

Drage Trudnice, bivse, sadasnje...

kazu da mucnine u trudnoci najcesce prestaju do kraja prvog tromjesjecja.
Ja u prvoj trudnoci nisam uopce imala mucnine, a sad sam u 14. tjednu i opet me 'fataju'. imate li kakav efikasan lijek protiv onog odurnog osjecaja da vam je zeludac u grlu?

Trenutno pijem hladnu vodu i to mi je malo smirilo zeludac...
vrh Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlinemayya
Diskutant #13020

Broj postova: 12818
8.2.2005. 09:00 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

ja sam imala mučnine cijelo vrijeme, svih devet mjeseci. strava.
nemoj puno jesti, jedi nemasnu hranu, kekse, štapiće...
meni su puno pomogle rupurut tablete. nešt slično kao naš gastal, ali puno, puno bolje. bez njih nisam mogla funkcionirati.
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlineTigresse
Diskutant #71374

Broj postova: 455
8.2.2005. 09:13 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Thanks mayya... i ja uzmem rupurut kad imam osjecaj tezine u zelucu od neke hrane ili slicno, ali nisam probala za obicnu mucninu 'vulgaris'. Ipak se nadam da nece potrajati kroz cijelu trudnocu, jos me cekaju lavli ljetni mjeseci

Ne jedem puno jer niti nemam zelje niti volje. A, vidis, stapici mi nisu pali na pamet...

P.S. Koga vraga mi je gore napisao da sam neregistrirani korisnik??
Korisnik je offlinemiljanamor
Diskutant #64435

Broj postova: 73224
8.2.2005. 13:32 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Probaj sa slanim krekerima.
Korisnik je offlinemadame_
Diskutant #69161

Broj postova: 376
8.2.2005. 14:12 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Kruh i općenito nezdravi škrob su zakon protiv mučnine!
Korisnik je offlinelorena34
Diskutant #59958

Broj postova: 1700
8.2.2005. 15:31 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

e nikad nisam koristila nikakve tablete, na svoju ruku, drugo, po preporuci doktora.
....sa prvim djetetom imala sam mučnine do 4,5 mjeseca trudnoće redovito svako jutro, i povraćanje, uf, a smetelo mi je sve,....drugi bebač mučnine ujutro, a povrćala navećer, za ne povjerovati, ali istinito, jela sam štapići i pila lagano mineralnu gaziranu to ti malo razradi želudac, gastal je za mene bio mačji kašalj, hehe.....
Korisnik je offlinevendy
Diskutant #66439

Broj postova: 43
8.2.2005. 18:38 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Mučnine cijelih 9 mjeseci u mom slučaju.I koji moron ih je nazvao jutarnje?!Trajale su cijeli dan.Isprobavaj što ih smanjuje.Ja se nacuclah gastala,al ništa.I začudo,pomoglo mi je mlijeko.Svaka je trudnoća različita.Recimo,moje cjelodnevne mučnine nisu nikad rezultirale povračanjem.Sretno!
Diskutant #71374

8.2.2005. 18:45 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Fala cure na savjetima i iskustvima, ali niste me baš utješile Jedino je pozitivno što niti ja ne povraćam. Mada nisam sigurna da mi ne bi bilo draže jednom se dobro 'istresti' pa onda mir. Ovako se cijeli dan patim i borim sa svakim zalogajem hrane da mi ostane u želucu.

Primijetila sam, btw, da mi paše kiselo (zelena salata s dosta octa) i obična hladna voda... đizs, a kad se sjetim prvog puta kao da nisam bila trudna. Apsolutno nikakvih simptoma.

No, ostajte mi zdravo, a ja ću se potrudit ostati bez mučnina
Korisnik je offlineLeia1
Diskutant #55275

Broj postova: 10246
11.2.2005. 11:27 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by Neregistrirani korisnik:
Drage Trudnice, bivse, sadasnje...

kazu da mucnine u trudnoci najcesce prestaju do kraja prvog tromjesjecja.
Ja u prvoj trudnoci nisam uopce imala mucnine, a sad sam u 14. tjednu i opet me 'fataju'. imate li kakav efikasan lijek protiv onog odurnog osjecaja da vam je zeludac u grlu?

Trenutno pijem hladnu vodu i to mi je malo smirilo zeludac...

nažalost ne...ali pokušaj grickati bademe-sirove...
ja sam prva 4 mjeseca povračala od 0-24 i izluđivalo me to. meni ni bademi nisu pomogli, ali ne škodi probati!!
sretno...
Korisnik je offlinest.vid
Diskutant #64927

Broj postova: 25
11.2.2005. 12:11 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

U dvije trudnoće povraćala sam jednom- kad sam se "nacvrckala". Makrobiotičari kažu da je mučnina u trudnoći neprirodna, i da se to lako rješava. Doma imam knjigu u kojoj piše kako, pa ću ti poslije naći. Ako ti je pri ruci, to ti je neka knjiga od Micio Kushi-a. Ili, ako znaš kojeg maktobiotičara, oni bi to mogli znati.
Korisnik je offlinealessia
Diskutant #39024

Broj postova: 13515
11.2.2005. 12:15 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by mayya:
ja sam imala mučnine cijelo vrijeme, svih devet mjeseci. strava.
nemoj puno jesti, jedi nemasnu hranu, kekse, štapiće...
meni su puno pomogle rupurut tablete. nešt slično kao naš gastal, ali puno, puno bolje. bez njih nisam mogla funkcionirati.

ja koliko znam rupurut tablete nije poželjno koristiti u trudnoći , nisam 100% sigurna ali mislim da sam to čula
Korisnik je offlinemayya
Diskutant #13020

Broj postova: 12818
11.2.2005. 12:18 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

ja koliko znam rupurut tablete nije poželjno koristiti u trudnoći , nisam 100% sigurna ali mislim da sam to čula

meni ih je preporučila moja ginekologica. tak da si vjerojatno krivo čula. za razliku od gastala, uistinu su pomagale.
Korisnik je offlineritas
Diskutant #73582

Broj postova: 135
11.2.2005. 20:29 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Da li si probala koristiti Rennie tablete?
Korisnik je offlinemayah
Diskutant #50619

Broj postova: 724
12.2.2005. 00:33 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by st.vid:
U dvije trudnoće povraćala sam jednom- kad sam se "nacvrckala". Makrobiotičari kažu da je mučnina u trudnoći neprirodna, i da se to lako rješava. Doma imam knjigu u kojoj piše kako, pa ću ti poslije naći. Ako ti je pri ruci, to ti je neka knjiga od Micio Kushi-a. Ili, ako znaš kojeg maktobiotičara, oni bi to mogli znati.

jer tvoji makrobioticari nikad nisu culi za progesteron

uglavnom, prica je, u trudnoci ti se povecavaju kolicine hormona u tijelu ko sto svi znaju. a zlo ti je od povisenih koncentracija progesterona. po nekim studijama, ima veze i sa HCG hormonom.
Korisnik je offlineistranka
Diskutant #5471

Broj postova: 20191
12.2.2005. 01:30 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Imala sam mucnine samo predvece i gotovo citavu drugu trudnocu, ali nije bilo tako strasno. Moje su prijateljice cak bile u bolnici i dobivale infuzije, ali sve prodje.
Korisnik je offlineistranka
Diskutant #5471

Broj postova: 20191
12.2.2005. 01:32 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Zaboravih ......jela sam samo povrce ( cikle), bijelo meso i neko voce i tijesto pravljeno doma.
Diskutant #71374

12.2.2005. 18:02 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Eh, dragi mameki, vidim da cu morati isprobavati hranu: sve sto ste mi nabrojale morat ću isprobavati tjednima...

Najgore je što nema nekog pravila u pojavi mučnina, osim što su uvijek ujutro.

St.Vid, ajde vidi kako se zove ta knjiga točno i autor, još koji dodatni savjet neće biti naodmet. Thanks
Korisnik je offlineladydomina
Diskutant #14720

Broj postova: 34826
13.2.2005. 11:47 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Meni su pomagali oni pepermint bomboni s cokoladom u sredini. Doduse nisam nist mogla jest poslje njih, al mi bar nije bilo tak slabo. Pasalo mi je i presjec zeludas s ledenom Colom (samo gutljaj) ili gaziranom vodom. Poslje toga se probaj podrignut (najgori su ti plinovi u zelucu). Dobar je svjezi zrak. Nemoj nikad ic na skoljku iz predostroznosti (onda bus se bas zrigala), uvijek imaj nesto suho pri ruci (stapici, dvopek, krekeri) kaj dugo moras zvakat. Nikad nemoj imat prazan zeludac, onda su mucnine najgore.
Korisnik je offlinezagorka
Diskutant #9437

Broj postova: 11636
13.2.2005. 14:19 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by ritas:
Da li si probala koristiti Rennie tablete?

obzirom da sam čiraš, meni su Rennie tablete pomagale u obje trudnoće, jer Gastal nije preporučljiv u trudnoći.
Korisnik je offlinemayah
Diskutant #50619

Broj postova: 724
13.2.2005. 17:24 | Naslov: RE: Mucnine u trudnoci - dokad? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by zagorka:
obzirom da sam čiraš, meni su Rennie tablete pomagale u obje trudnoće, jer Gastal nije preporučljiv u trudnoći.

to nije istina. i na samoj uputi i pise da se smije koristit u trudnoci. al svejedno, ja nebi pretjerivala ni s jednim ni s drugim.

gle Gastal je aluminij - hidroksid - magnezij - karbonat + magnezij hidroksid
Rennie je kalcij-karbonat + magnezij-karbonat
Rupurut je aluminij-magnezij-hidroksikarbonat
ako se ne varam

sve su to kombinacije kalcijevih,aluminijevih i magnezijevih karbonata i hidroksida. nis posebno razlicito. mislim da bi Rupurut trebao biti "najjaci" od njih. provjeri za svaki slucaj u uputama sto pise vezano uz trudnocu.

eto,ja upadam samo ispravljat nisam bila trudna jos,tako da ne mogu savjetovati Tigresse iz svog iskustva nesto sto da jedes. ja bi na netu potrazila malo o tome,ima na tisuce stranica,sto naravno ne znaci da ce to bash tebi pomoc.
a i slucaju da budes bolesna ovo ono, oprezno s ljekovima, al to i sama znas

Index.hr Forum -> Život -> Roditelji i djeca
Stranica: 1 2 3 4
caching

Aktivne teme
18:55 KAMO IDETE VEČERAS? by podivljasmo