Index.hr

2:58 • 28.7.2017. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Xmag
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Kako biti dobar tata? (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Život -> Roditelji i djeca

Autor Sadržaj
Korisnik je offlinebranks
Diskutant #111040

Broj postova: 1069
7.12.2005. 12:15 | Naslov: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Mlad sam tata, tek 2 i nešto sitno radnog staža.
U tom malenom iskustvu imao sam prilike doživjeti pokoju zgodicu i nezgodicu.

Odrastajući, razmišljajući o tome kakav otac želim stvorio sam u sebi sliku savršenog tate.
Biti uvijek pri ruci, provoditi kvalitetno vrijeme sa djecom, ne se izvlačiti na neke fore.
Imati autoritet, ali i biti popustljiv, ne previše strog. Igrati se i razmaziti ih ljubavlju.
Ima tu još puno toga, ali nema smisla da pišem o svemu.
Jednostavno sam u sebi stvarao sliku tate koji bi meni bio savršen. I kao što to biva i u školi, teorija je jedno, a praksa sasvim nešto drugo. Svaki je roditelj toga svjestan.

Ono što mene najviše smeta kod samoga sebe je to što sebe ulovim u nekim stvarima zbog kojih bi sam sebe mrzio. Jel to normalno?
Nekad se postavim kao da je odrasla osoba jer me oduševljava sa nekim svojim foricama, a nekad zaboravim da je ona samo dijete. Što je najbolje čim napravim grešku ja je i uvidim, dakle svjestan sam ih, a svejedno mi se nanovo dešavaju. Nisu to neke kardinalne greške i zasigurno ne ostavljaju na nju nikakav trag, ali svejedno ne sviđa mi se to kod mene.
Stvarno radim na sebi u toj ulozi tate svaki dan, ali nikako da se otmem dojmu da ću i dalje raditi greške.
Da li sam previše protektivan ili se jednostavno gubim na trenutke ne znam, ali u jedno sam siguran. Nije lako biti tata...

vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlineah...
Diskutant #45903

Broj postova: 11424
7.12.2005. 12:17 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

nisam tata, ali... ne postoji savrsenstvo.
Korisnik je offlinetangerina...
Diskutant #114210

Broj postova: 26178
7.12.2005. 12:21 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Meni je moj tata OK.

imamo isti smisao za humor, ne davi me s pitanjima o stvarima koje ga se ne tiču i daje mi novaca.
Korisnik je offlineah...
Diskutant #45903

Broj postova: 11424
7.12.2005. 12:23 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [tangerina...]

Meni je moj tata OK.

imamo isti smisao za humor, ne davi me s pitanjima o stvarima koje ga se ne tiču i daje mi novaca.

recept za dobrog oca.
Korisnik je offlinezmijica
Diskutant #14394

Broj postova: 18643
7.12.2005. 14:27 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [branks]

Mlad sam tata, tek 2 i nešto sitno radnog staža.
U tom malenom iskustvu imao sam prilike doživjeti pokoju zgodicu i nezgodicu.

Odrastajući, razmišljajući o tome kakav otac želim stvorio sam u sebi sliku savršenog tate.
Biti uvijek pri ruci, provoditi kvalitetno vrijeme sa djecom, ne se izvlačiti na neke fore.
Imati autoritet, ali i biti popustljiv, ne previše strog. Igrati se i razmaziti ih ljubavlju.
Ima tu još puno toga, ali nema smisla da pišem o svemu.
Jednostavno sam u sebi stvarao sliku tate koji bi meni bio savršen. I kao što to biva i u školi, teorija je jedno, a praksa sasvim nešto drugo. Svaki je roditelj toga svjestan.

Ono što mene najviše smeta kod samoga sebe je to što sebe ulovim u nekim stvarima zbog kojih bi sam sebe mrzio. Jel to normalno?
Nekad se postavim kao da je odrasla osoba jer me oduševljava sa nekim svojim foricama, a nekad zaboravim da je ona samo dijete. Što je najbolje čim napravim grešku ja je i uvidim, dakle svjestan sam ih, a svejedno mi se nanovo dešavaju. Nisu to neke kardinalne greške i zasigurno ne ostavljaju na nju nikakav trag, ali svejedno ne sviđa mi se to kod mene.
Stvarno radim na sebi u toj ulozi tate svaki dan, ali nikako da se otmem dojmu da ću i dalje raditi greške.
Da li sam previše protektivan ili se jednostavno gubim na trenutke ne znam, ali u jedno sam siguran. Nije lako biti tata...

...nice
Korisnik je offlinejudita
Diskutant #1218

Broj postova: 263
7.12.2005. 14:37 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

naravno da pravis greske, pa ipak si samo covijek i dopustljivo je roditeljima da grijese, ne brini dok razmisljas o tome kako i na koji nacin da postanes bolji -do tad je dobro trebas se poceti brinuti tek kad dugo vremena uopce ne razmisljas o svom odnosu sa djetetom
Korisnik je offlinemarkofilip
Diskutant #43187

Broj postova: 42079
7.12.2005. 14:39 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

ajd ajd...ne žali se..ta nisi ih morao rađati
Korisnik je offlineNika_07
Diskutant #15609

Broj postova: 9022
7.12.2005. 15:09 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [branks]

Nije lako biti tata...

samo da te utješim, još je teže biti mama

Korisnik je offlinestrasilo
Diskutant #60437

Broj postova: 2083
7.12.2005. 17:06 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

eeeee teško je biti roditelj uopće.... ali treba imati stav.... i prema sebi i prema djetetu...
Korisnik je offlineoverload
Diskutant #95779

Broj postova: 9035
7.12.2005. 21:45 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Dobar roditelj se ne mjeri koliko djetetu kupi slatkiša, već kako provodi vrijeme sa svojim djetetom, da li ga upućuje na pravi put, a nagrada svakom roditelju je da gleda kako mu dijete kroči putem poštenog i radišnog čovjeka...

Kao samohrani roditelj, trudim se svojoj kćeri pružiti sve što mogu, a to uključuje igranje s njom i kroz igru je učim kako kročiti putem koji se zove život... Kada perem suđe, uvijek je kraj mene, ponekada traži da joj obučem fertun i tada mala briše suđe; nije da ju na nešto tjeram, ne mogu reči ni da sam je svemu ja naučio, uči u vrtiću od svojih teta i prijatelja, no dobar roditelj je teško biti u današnje vrijeme, ali kada dođeš s posla kući sav umoran i nikakav, i kada dijete vidi da si umoran i mrzovoljan, te me kći zagrli i kaže "Tata ja tebe volim" to mi je najveća nagrada za trud koji se zove pokušaj da budeš dobar roditelj
Korisnik je offlineuciteljica
Diskutant #50282

Broj postova: 2563
8.12.2005. 08:45 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [overload]

ali kada dođeš s posla kući sav umoran i nikakav, i kada dijete vidi da si umoran i mrzovoljan, te me kći zagrli i kaže "Tata ja tebe volim" to mi je najveća nagrada za trud koji se zove pokušaj da budeš dobar roditelj

Da, to je svakako jedna od najljepših stvari u životu
Korisnik je offlinepurger.paleta
Diskutant #67836

Broj postova: 25
14.12.2005. 17:09 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Tata sam vec 24 godine . Zadnjih pet godina smo rastavljeni. Daleko sam i mnogo mi nedostaju moje kcerke. One to nece nikada saznati.

Kad su bile male ja sam bio jedini tata u vrticu koji je pravio torte nenormalne velicine i oblika samo za moje pronceze , bio angaziran danonocno doma , u vrticu , skoli, jer sam radeci u smjenama sve slobodno vrijeme provodio sa njima , ucio lekcije i zajedno pisali zadacu , bio s njima dok je mama radila . Dijelio njihove tajne , radosti i tuge... 

Danas kad su velike , zive s mamom koja je zbog rastave prekinula sve kontakte sa mnom , mojim djevojcicama danonocno ispira mozak budalastinama koje nemaju veze sa mnom...

Danas me moje djevojcice  ( 24 i 18 ) ne zele cuti , kad ih nazovem zalupe slusalicom , ne primaju moje poklone ...

Nekad sam bio najbolji tata - danas sam najgori. Gdje sam ja pogrijesio ?
Korisnik je offlineduke25
Diskutant #118073

Broj postova: 30
14.12.2005. 19:44 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ako želite biti dobri roditelji najvažnije je imati jako istančan osjećaj za pravdu, osobito ako imate više djece.
Korisnik je offlineJane
Diskutant #1000

Broj postova: 3861
14.12.2005. 20:47 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [purger.paleta]

Gdje sam ja pogrijesio ?
nemoj me krivo shvatiti, ali nakon što sam pogledala još neke tvoje postove: postoji mogućnost da si dozlogrdio majci svojih djevojčica, ili je čak uplašio.
Korisnik je offlineoverload
Diskutant #95779

Broj postova: 9035
14.12.2005. 21:19 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

na žalost, kod rastavljenih roditelja, običaj je da roditelj kod kojeg je dijete, ne pazi što govori pred djetetom kada iznosi osječaje prema svome bivšem supružniku, tako se dijete nasluša svakakvih gadosti o svojem ocu ili majci, da dobije krivu sliku o njemu...

Sam pazim što ću reči pred svojom kćeri o njezinoj majci, ma kakvo ja mišljenje imao o njoj, ali pred djetetom ne iznosim ga; pa ipak je njezina majka, u kakvim god moja bivša i ja bili sada odnosima...

KAda dođe vrijeme, dijete će samo zauzeti svoj stav o svojim roditeljima i njihovoj rastavi, ali žalosno je što roditelj kod kojeg je dijete puni dječju glavicu raznim glupostima i subjektivnim mišljenjima o onom drugom roditelju...
Korisnik je offlinetrendy
Diskutant #67535

Broj postova: 1046
14.12.2005. 21:58 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Korisnik je offlinespf
Diskutant #98575

Broj postova: 18
15.12.2005. 14:19 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

ova slika je stvarno pojam roditeljsktva

Korisnik je offlinejugor
Diskutant #93600

Broj postova: 293
15.12.2005. 20:42 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

prvome: dobar si jer uviđaš svoje mane tj. razmišljaš...
drugome: ili si prasac ili si se falija oženit...
Korisnik je offlinebranks
Diskutant #111040

Broj postova: 1069
16.12.2005. 15:43 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Hvala...
Korisnik je offlineladydomina
Diskutant #14720

Broj postova: 34826
16.12.2005. 16:45 | Naslov: RE: Kako biti dobar tata? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Jane]

Citat [purger.paleta]

Gdje sam ja pogrijesio ?
nemoj me krivo shvatiti, ali nakon što sam pogledala još neke tvoje postove: postoji mogućnost da si dozlogrdio majci svojih djevojčica, ili je čak uplašio.

jane je uvijek bila fina cura. zato cu joj pomoc.
ti si klimaktericni kompleksas, sto se da procitat iz svih tvojih postova. kaj koga briga sto ti natezes 14 godina mladju, time se samo tjesis i pritom ti uopce nije super, kao sto si sam sebe uvjerio, nego se jos zderes zbog bivse koja ti je nabila rogove jer joj ocito nisi mogao pruziti ono sto pametnoj i zreloj zeni treba.

Index.hr Forum -> Život -> Roditelji i djeca
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8
caching

Aktivne teme