Index.hr

11:35 • 15.9.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Sport
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Dinamovi Heroji (Tema)
stranica 9

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Sport -> Nogomet

Autor Sadržaj
Korisnik je offline020269
Diskutant #52805

Broj postova: 3369
22.10.2005. 19:46 | Naslov: Velikani Dinama iz Zagreba Prikaži/Sakrij | Citiraj

Od samog svog osnivanja Dinamo je od strane jugokomunistickih vlasti bio zigosan 
kao klerofasticki ustaski klub koji je stalno bio pod primostrom jugkomunistickih 
kaznenih organa / OZNA, UDBA, SDB/ i dezurnih komunistickih apartcika koji su budno pazili da se ostvari Bakariceva zamisao da Dinamo bude uvijek  šesti ili sedmi u prvenstvu Jugoslavije 
te da u Maksimiru bude samo 10.000 gledatelja. 
Vec u samim pocecima nove Titove Jugoslavije zagrebacki kvislinzi nepovratno su osakatili zagrebacki nogomet dekretom poslavsi u Partizan Bobeka, Brozovica, Z. Cajkovskog, itd. 
Cak je i prema nekim glasinama odlazak B. Vukasa u Hajduk obavijen velom tajne. 
Svi vrhunski igraci u bivsoj jugi ponikli u manjim klubovima u pravilu su izbjegavali DInamo jer je dolazak u Dinamo za njih u pravilu uvijek znacio zatvorena vrata yu reprezentacije. 
Takvu sudbinu dozivjeli su Knez, I. Pasic, I. Hadzic, H. Skoro. Pod prijetnjom jugokomunistickih vlasti sprijecen je gotovo siguran dolazak u Dinamo Ivici Osimu, Misi Smajlovicu,Ivanu Curkovicu. Zbog prelaska u DInamo potpuno je 1984 godine, unistena karijera mladom talentiranom vezistu Iskre iz Bugojna Miralemu Zjaji. Tadasnja komisija FSJ-a ponistila je njegovu registraciju za Dinamu i zabranila mu igranje na 6 mjeseci. Na kraju je Zjajo morao zavrsiti u C. Zvezdi kako bi spasio karijeru. Dinamo nije bilo dopusteno formirati crni fond za placanje igraca ispod zita, za razliku od stalih klubova u ondasnjoj jugo ligi. Sponzori su uredno izbjegavali Dinamo kako vodeci ljudi koji su vodili tadasnja drustvena poduzeca ne bili smijenjeni sa celnih funkcija. Ipak unatoc takvom pritisku, Dinamo je osvojio kup Velesajamskih gradova i nekoliko puta bio prvak ondasnje juge. Tko su i kakvi bili ljudi koji su svojim entuzijazmom odrzavali Dinamo u onim teskim olovnim vremenima bivse juge. 
Da li im smo se na pravi nacin oduzili ili su zavrsili u zaboravu kao i mnogi hrvatski heroji. 
Da li je javnost osudila one koji su kontinuirano radili protiv Dinama i tako gradili sportsku i politicku karijeru  

[Editirano 23.10.2005. 11:52:00 by 020269]
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlineTovar27
Diskutant #9593

Broj postova: 751
22.10.2005. 21:35 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Lipo je kad uvik mozes nekog optuziti za neuspijehe svog kluba! Evo, doznali smo krivca i za prelazak Vukasa u Hajduk!!!! Još najbolje priznati da 15tak godina tvoj voljeni klub nije prosao prvo kolo u Europi, ili da vec nije 35 godina nije dočekao proljece. Sve su krivi jugo - komunističko - cetničko - crveno-orjunasko - srpsko - masonska udbaska gamad!!
Diskutant #52805

23.10.2005. 13:09 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Tovar27]

Lipo je kad uvik mozes nekog optuziti za neuspijehe svog kluba! Evo, doznali smo krivca i za prelazak Vukasa u Hajduk!!!! Još najbolje priznati da 15tak godina tvoj voljeni klub nije prosao prvo kolo u Europi, ili da vec nije 35 godina nije dočekao proljece. Sve su krivi jugo - komunističko - cetničko - crveno-orjunasko - srpsko - masonska udbaska gamad!!
      Ja hocu i imam pravo pisati o povijesti NK. Dinamo kao i grada u kojem zivim.
       Svaki navijac bilo kojeg kluba ima pravo sjecati s velikana svog kluba koji su zasluzni za njegove uspjehe.  Sve sto sam napisao su notorne cinjenice za koje ti nemas niti jedan argument d ih opovrgnes. Imas gomilu topicu koje otvaraju tvoji sitomisljenici ovdje na forumu pa odi onda tamo i s njim pretresaj lazi i obmane s kojima su ljudi tvoje sorte paradirali u razdoblju od 1945-1990.Mi mozemo ne uci u prvo kolo nekog evropskog natjecanja u iducih 200 godina, cak i ispasti iz lige. Medjutim, mi smo osvojili jedan evrospki kup a vi niste , unatoc podrsci tadasanjeg jugokomunistickog vrha i novca s kojim ste mogli kupiti cak i Dzajica.
Diskutant #52805

23.10.2005. 20:13 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

MOLIO BIH NEKOG OD MODERATORA DA UREDI NASLOV 
TOPICA TAKO BUDE NASLOV ISTOG BUDE  VIDLJIV NA PDF-U HNL. 
Unaprijed se zahvaljujem.

[Editirano 23.10.2005. 20:14:00 by 020269]
Diskutant #9593

24.10.2005. 09:43 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [020269]

Citat [Tovar27]

Ja hocu i imam pravo pisati o povijesti NK. Dinamo kao i grada u kojem zivim.
       Svaki navijac bilo kojeg kluba ima pravo sjecati s velikana svog kluba koji su zasluzni za njegove uspjehe.  Sve sto sam napisao su notorne cinjenice za koje ti nemas niti jedan argument d ih opovrgnes. Imas gomilu topicu koje otvaraju tvoji sitomisljenici ovdje na forumu pa odi onda tamo i s njim pretresaj lazi i obmane s kojima su ljudi tvoje sorte paradirali u razdoblju od 1945-1990.Mi mozemo ne uci u prvo kolo nekog evropskog natjecanja u iducih 200 godina, cak i ispasti iz lige. Medjutim, mi smo osvojili jedan evrospki kup a vi niste , unatoc podrsci tadasanjeg jugokomunistickog vrha i novca s kojim ste mogli kupiti cak i Dzajica.
Ma nitko ne misli da dinamo nije potkradan u bivsoj yu. Ali, pises toliko gluposti(npr. Vukas) tako da i ono sto je istinito, gubi vjerodostojnost.
ps. meni nikad za neuspijehe hajduka nisu krivi komunisti, ustase, suci, urote, svemirci ili tko vec zna tko, nego hajdukova losa igra.
pss. i ako pises o povijesti dinama, aj se ostavi Hajduka, pliz!!!!
Korisnik je offlineribolow
Diskutant #105999

Broj postova: 203081
24.10.2005. 09:58 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Bonić i Vabec
Korisnik je offlineUPeter
Diskutant #78661

Broj postova: 6506
24.10.2005. 09:59 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Jadi i Bedi
Korisnik je offlinePanajtovicPetom
Diskutant #104026

Broj postova: 1644
24.10.2005. 11:50 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Nogomet pratim od 1978 godine

Po prvenstvima najveci Dinamovi heroji bili su:

78/79 Drago Vabec

79/80 Drago Dumbovic, spičio cigančadi u rašlje na Marakani za kup

80/81 Velimir Zajec

81/82 Snjesko Cerin

82/83,   Marko Mlinaric,

83/84 Zvezdan Cvetkovic

84/85 Boro Cvetkovic

85/86 Mirko Lulic,  

86/87 Mustafa Arslanovic

87/88 Haris Skoro

88/89 Radmilo Mihajlovic

89/90 Davor Suker

90/91 Zvonimir Boban

92 Goran Vlaovic

92/93 Zeljko Adzic

93/94 Josko Jelicic

94/95 Igor Cvitanovic

95/96 Zvonimir Soldo

96/97 DRazen Ladic

97/98 Robert Prosinecki

98/99 Goran Juric

99/00 Igor Biscan

00/01  Tomo Šokota

01/02 Jerko Leko 

02/03  Ivica Olic

03/04 Goce Sedloski

04/05 Ivan Bosnjak
Korisnik je offlinemaks02
Diskutant #70091

Broj postova: 1715
24.10.2005. 13:32 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [020269]

1. Tko su i kakvi bili ljudi koji su svojim entuzijazmom odrzavali Dinamo u onim teskim olovnim vremenima bivse juge. 
2. Da li im smo se na pravi nacin oduzili ili su zavrsili u zaboravu kao i mnogi hrvatski heroji. 
3. Da li je javnost osudila one koji su kontinuirano radili protiv Dinama i tako gradili sportsku i politicku karijeru  

1. Većina nacionalističko i suverenističko orjentiranih Hrvata navijala je za Dinamo, simbol svehrvatskog otpora Srbiji i komunistima.
2. Nismo i nikad nećemo dovoljno, koliko su zaslužili.
3. Javnost i mediji  i dan danas veličaju tita, partizane, komuniste i njihove koljače i zatirače svega hrvatskog, a sve Hrvatsko ocjenjuju primitivnim. Kamoli da osuđuju komunizam!
Korisnik je offlinesaruman
Diskutant #11820

Broj postova: 725
24.10.2005. 13:38 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

1. Većina nacionalističko i suverenističko orjentiranih Hrvata navijala je za Dinamo, simbol svehrvatskog otpora Srbiji i komunistima.
3. Javnost i mediji  i dan danas veličaju tita, partizane, komuniste i njihove koljače i zatirače svega hrvatskog, a sve Hrvatsko ocjenjuju primitivnim. Kamoli da osuđuju komunizam!
Iako nisam navijač Dinama slažem se sa svim u potpunosti što si naveo
Diskutant #104026

24.10.2005. 13:58 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Eto vas dvojica, hvala Bogu

Nego gdje je xy? On bi sad vjerojatno zelio napisati nesto sto je pročitao u nekoj knjizi, svrbi ga u pičku materinu, ali iz principa ne odgovara na Veljačine i moje upise, ha ha ha ha

Hajde xy, znam da smo Veljača i ja niža vrsta koja nema pojima o ničemu, ali jebi ga... 
Diskutant #104026

24.10.2005. 14:00 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [maks02]

Citat [020269]

1. Tko su i kakvi bili ljudi koji su svojim entuzijazmom odrzavali Dinamo u onim teskim olovnim vremenima bivse juge. 
2. Da li im smo se na pravi nacin oduzili ili su zavrsili u zaboravu kao i mnogi hrvatski heroji. 
3. Da li je javnost osudila one koji su kontinuirano radili protiv Dinama i tako gradili sportsku i politicku karijeru  

Moj naklon...
Korisnik je offlinejinxed
Diskutant #102414

Broj postova: 4788
24.10.2005. 14:06 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [maks02]

Citat [020269]

Slažem se sa vama ali po meni su najveći heroji Dinama njegovi navijači koji su navijajuči za Dinamo navijali za Hrvatsku!Tu ne mislim samo na dečke sa kraja 80-tih nego na sve one koji su zbog isticanja Hrvatskih obilježja dobijali batine diljem Juge, a nisu ko neki plakali za Titom, najvećim koljačem i zlotvorom u Hrvatskoj povijesti! 
Korisnik je offlinekrpix
Diskutant #84464

Broj postova: 540
24.10.2005. 14:07 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

kolko jos puta cemo otvarati topice zbog ovakovih gluposti,jaooo
Korisnik je offlinejinxed
Diskutant #102414

Broj postova: 4788
24.10.2005. 14:09 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [krpix]

kolko jos puta cemo otvarati topice zbog ovakovih gluposti,jaooo
tebi je to glupost nama ostalima je to pitanje ponosa i časti!
a i tvoj avatar dovoljno govori o tvojim političkim uvjerenjima!
Korisnik je offlinekrpix
Diskutant #84464

24.10.2005. 14:09 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

ja sam dibnamovac al jos ce neko reci da je hajduk bio prvak jer je titio navijo za njega,ma dajte ljudi
Diskutant #9593

24.10.2005. 14:11 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Izazvao si pravu kozmičku pomutnju!!!
Imas Tita na avataru, a navijas za Dinamo!!!

Pa ljudi je li to moguće!!!!!!!!
Korisnik je offlinekrpix
Diskutant #84464

24.10.2005. 14:11 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

slika nema veze sa uvjerenjima vjeruj mi,cista zajebancija kad smo kod toga...al ovo su po n-ti put prepucavanja jug-sjever bez veze,ajd da je derbi za tjedan dana shvatil bi al ovak mi je malo cudno,mozemo unedogled

[Editirano 24.10.2005. 14:12:00 by krpix]
Korisnik je offlinesaruman
Diskutant #11820

Broj postova: 725
24.10.2005. 14:12 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [krpix]

ja sam dibnamovac al jos ce neko reci da je hajduk bio prvak jer je titio navijo za njega,ma dajte ljudi
Ak ti smatraš da Dinama nisu krali u bivšoj državi i da se nisu namještala prvenstva u korist srpskih klubova (a tu i tamo Hajduka) onda ili si glup ili totalno neupućen u nogomet.

[Editirano 24.10.2005. 14:13:00 by saruman]
Korisnik je offlinekrpix
Diskutant #84464

24.10.2005. 14:14 | Naslov: RE: ... Prikaži/Sakrij | Citiraj

pa ne velim da ga nisu krali al ljudi proslo je 15 godina vec,pa ne vjerujem da jos o tome meljemo svi skupa,shvacam da zele neki nesto napisati,ali koja korist,nemres vratiti naslove ili kupove.(pa cak i ako je sud presudio u dinamovu korist)

Index.hr Forum -> Sport -> Nogomet
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12
caching

Aktivne teme