Index.hr

3:50 • 2.9.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Sport
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Dragan Mance (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Sport -> Nogomet

Autor Sadržaj
Korisnik je offline020269
Diskutant #52805

Broj postova: 3369
24.3.2006. 13:34 | Naslov: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ua FK Partizanu su igrali zagrebački nogometaši i nesuđeni Dinamovci
Bobek, Čajkovski, Brozović, B. Belin, Zebec itd. Svojom igračkom veličinom ostali 
su zaapisani zlatnim slovima u povijest svjetskog nogometa, a nama navijačima 
Dinama je ostala samo nostalgija i razmišljanja o tome kako bi Dinamo bi jak i koliko bi samo prvenstava Jugoslavije osvojio da su svi oni igrali u plavom dresu. 
Nažalost, nijednog od njih nikad nisam geldao uživo, već sam samo viđao njihove poteze na dokumentarnim snimkama koje su se na tv-u prikazivale prigodom nekih važnih utakmnica. 
Ipak jedan Hrvat, bombarder Partizana mi je ostao u sjećanju. 
U vrijeme kad je u bivšoj jugi počeo prevladavati ziheraški nogomet čiji se sustav svodio 
na srpintere u napadu koje su hranili dugim točnmim loptama, u Partizanu se 1982 pojavio 
visok jak centarfor engleskog tipa po imenu Dragan Mance. Bio je pravi kralj 16-terca. Lopte je ue kaznenom prostoru zahvaćao glavom ili volejom te ih pospremao u mrežu. 
Zavio nas je u crno te jeseni 1982 godine, kada je njegovom zaslugom Partizan pobijedio DInamo u Zagrebu 4:2 te istaknuo kandidaturu za osvjanje prvenstva Jugoslavije kao i proljeće 1983 godine, kada je zabio onaj izjednačujući gol na Marakani i tako doveo do preokreta u utakmnici u kojoj je u prvom poluvremenu DInamo ponizio Partizan vodeći s 2:0. 
Slijedeću odlučujuću utakmnicu protiv C. Zvezde je samo odlučio zabivši onaj fenomenalan gol za tada 2:0 nula i titulu naslova prvaka. Živio je brzo, uz rocke and rool te imao image jedne od najvećih zvijezda jugo nogometa. Kada sam jednom pročitao u Tempu da mu se otac zove Ferdinand, da je rođen u Slavonskoj Požegi te da navija za Dinamo, iako radi kao civilna osoba u JNA kod mene se javila nada da bi Mance kad tad možda mogao završiti u Dinamu.
Ako ga već ne bi privukla očeva ljubav prema Dinamu za koji je možda i sam navijao, mislio sam da će ga privući sredina u kojoj unatoč pokušajima da se promijeni stanje stvari rock and rol igra važnu ulogu i na prvo je mjestu kad je riječ o glazbi koja se tada u Zagrebu slušala. 
U to vrijeme čak su u Kulušiću beogradski bendovi snimali albume. Manceu je sigurno bilo mjesto u Zagrebu centru tadašnjeg Hrvatskog i jugoslavenskog rock and rolla. 
U tempu sam tog ljeta 1984. godine pročitao kako Mance kontaktira sa upravom Dinama radi prelaska u taj klub. Za Partizan ga je vezala ugovorno joše jedna sezona, pa sam mislio da je samo stvar vremena kad će Mance osvanuti u DInamovom dresu. Te jeseni Manceov život u ritmu rock and rolla je prekinula automobilska nesreća. Postao je živa legenda nekih drugih ljudi koje možda nije tako volio kao nas i koji većinom nisu ni slušali kao ni osjećali glazbu koju je on ne samo volio već u duhu nje i živio. Ali, postao je njihova legenda, ne i naša. 
Ostaje nam samo sjećanje.......................................

vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlineal_frkone
Diskutant #114447

Broj postova: 8757
24.3.2006. 13:35 | Naslov: RE: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

svi na kosevo...
Korisnik je offlinedezbjego
Diskutant #100654

Broj postova: 2095
24.3.2006. 13:36 | Naslov: RE: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

Zadnje Manceove riječi: A u k*rac, opet stativa!
Diskutant #52805

24.3.2006. 13:36 | Naslov: RE: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [al_frkone]

svi na kosevo...
      Ajde nemoj zajebavati. Ako ti se govori o koševu i sarajevskim nogometnim zvijezdama 
      onda otvori o tome topic. Sad će se tu sjatiti ljudi koji će pričati izvan okvira teme o BIH nogometu pa će ovaj topic prije ili kasnije završiti u smeću.
Korisnik je offlinestomarakaa
Diskutant #66074

Broj postova: 12199
24.3.2006. 13:37 | Naslov: RE: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

dobro došli u epizodu "kucamo na vrata zaboravljenih aseva"
Korisnik je offlineal_frkone
Diskutant #114447

Broj postova: 8757
24.3.2006. 13:38 | Naslov: RE: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

neko ce ti vec objasnit sto kosevo znaci za manceov zivot, pardon, smrt...
Korisnik je offlinemrak10
Diskutant #45934

Broj postova: 8432
24.3.2006. 13:38 | Naslov: RE: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

A kol'o teksta... Sjećam se tog nogometaša. Pravi igrač, strijelac. Sve odlike vrhunskog napadača je imao. No brzina ga je odvela u zid i... smrt. Ostalo je historija...
Korisnik je offlinestomarakaa
Diskutant #66074

Broj postova: 12199
24.3.2006. 13:39 | Naslov: RE: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ali, postao je njihova legenda, ne i naša.
Ostaje nam samo sjećanje.......................................i ostala je tuga uvek će te voleti cigani s juga
Korisnik je offlinenikpraskaton
Diskutant #127598

Broj postova: 548
24.3.2006. 13:41 | Naslov: RE: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

jel to onaj što je plutao dunavom 

"leševi plove dunavom dali se bar jedan zove mance"
Korisnik je offlinejinxed
Diskutant #102414

Broj postova: 4788

o Manceu mi je pričal stari da su on i Nikić( ili tak nekak) iz želje bili dvije najveće budale yu nogometa, al ono u pozitivnom smislu riječi.
Korisnik je offlinegusztav
Moderator
Diskutant #78806

Broj postova: 35785

Citat [dezbjego]

U zraku ostaje visiti pitanje nije li njegova nesreca zapravo atentat srbijanske UDBE, pocinjen kako ne bi potpisao za voljeni Dinamo.
Korisnik je offlineTimeLess
Diskutant #129311

Broj postova: 772

Bilo je 4:3 za Partizan, te jeseni, a ne 4:2....

A inače je bio prosječan, drago mi je da nikad nije zaigrao za Dinamo.

Diskutant #129311

24.3.2006. 13:43 | Naslov: RE: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [nikpraskaton]

jel to onaj što je plutao dunavom 

"leševi plove dunavom dali se bar jedan zove mance"

Leševi što plove postrance, Dunave, zove li se ijedan Mance?
Korisnik je offlinePanajtovicPetom
Diskutant #104026

Broj postova: 1644
24.3.2006. 13:47 | Naslov: RE: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

Veljaca male ispravke...

Mislim da je Manceov otac iz Siska, ne iz Pozege, nisam 100% siguran

Ali u ove dvije sam siguran. Mance nije poginuo tijekom rujna 1984, nego 1985.

Te jeseni 1982, u Maksimiru nije bilo 4-2 za Partizan, vec 4-3. Mance je dao jedan gol, takodjer Hrvat Zvonko Zivkovic dva za crno-bijele. Vise mi je ostao u sjecanju onaj iz proljeca te godine, sto si spomenuo, kad je Dinamo na poluvremenu razbio Partizan 2-0, pa je Partizan smanjio iz izmisljenog 11-erca (Trifunovic) 2-1, da bi Mance izjednacio 2-2, jebenih 7 minuta prije kraja.,ogled se igrao na Marakani pred 100 000 ljudi, u poluvremenu je na stadionu svirala Dinamova himna. Dinamo i Partizan bjezali su tada 6 bodova svima, te je to prakticki bio odlucujuci dvoboj za 1. mjesto, gdje se Ciro Blazevic mozda po prvi put pokazao kao covjek koji o nogometu bas i ne zna mnogo. 

Forumski stakore, ti ni mrtve ljude ne mozes ostaviti na miru, idzdrkotino degenerika.

Prosejcan??

Kad je pogiinuo imao je 21 godinu i perspektivu najboljeg centarfora u YU. Sigurno boljeg od Cvjetkovica, Joze Bognanovica, pijanice Bore Cvetkovica, Jurica, ostarjelog Cerina i tko zna kog sve ne koji su do 1988 nosili Dinamov broj 9. Dinamo je tek 1988 i dolaskom Radmila Mihajlovica rijesio problem napadaca, Godinu kasnije umjsto Linekera iz Foce, u Maksimir ce doci Suker.

[Editirano 24.3.2006. 13:50:00 by PanajtovicPetom]
Korisnik je offlineivica86
Diskutant #40718

Broj postova: 1222
24.3.2006. 13:49 | Naslov: RE: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [gusztav]

Citat [dezbjego]

U zraku ostaje visiti pitanje nije li njegova nesreca zapravo atentat srbijanske UDBE, pocinjen kako ne bi potpisao za voljeni Dinamo.

Al si se ti prosrao...katastrofa! Sve je bre velika zavera ptotiv vas hrvata....kako te nije blam da to napises???
Diskutant #129311

24.3.2006. 14:24 | Naslov: RE: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [PanajtovicPetom]

Veljaca male ispravke...

Te jeseni 1982, u Maksimiru nije bilo 4-2 za Partizan, vec 4-3. Mance je dao jedan gol, takodjer Hrvat Zvonko Zivkovic dva za crno-bijele. Vise mi je ostao u sjecanju onaj iz proljeca te godine, sto si spomenuo, kad je Dinamo na poluvremenu razbio Partizan 2-0, pa je Partizan smanjio iz izmisljenog 11-erca (Trifunovic) 2-1, da bi Mance izjednacio 2-2, jebenih 7 minuta prije kraja.,ogled se igrao na Marakani pred 100 000 ljudi, u poluvremenu je na stadionu svirala Dinamova himna. Dinamo i Partizan bjezali su tada 6 bodova svima, te je to prakticki bio odlucujuci dvoboj za 1. mjesto, gdje se Ciro Blazevic mozda po prvi put pokazao kao covjek koji o nogometu bas i ne zna mnogo. 

Forumski stakore, ti ni mrtve ljude ne mozes ostaviti na miru, idzdrkotino degenerika.

Prosejcan??

Kad je pogiinuo imao je 21 godinu i perspektivu najboljeg centarfora u YU. Sigurno boljeg od Cvjetkovica, Joze Bognanovica, pijanice Bore Cvetkovica, Jurica, ostarjelog Cerina i tko zna kog sve ne koji su do 1988 nosili Dinamov broj 9. Dinamo je tek 1988 i dolaskom Radmila Mihajlovica rijesio problem napadaca, Godinu kasnije umjsto Linekera iz Foce, u Maksimir ce doci Suker.
Razabirem da govoriš o sebi, štakore. Dinamo i Partizan nisu bježali 6 bodova zajedno, već je Partizan bio stalno ispred.... Zato im je 2:2 odgovaralo.

Toliko o tvom lajuckanju. Mance je bio jedan od mnogih, razvikan samo zato što je igrao za te tvoje crno-bele štakore. Izdrkotinom si nastao, jedino tako svinja poput tebe može na svjetlo svjetsko.
Diskutant #52805

24.3.2006. 14:35 | Naslov: RE: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [TimeLess]

Citat [PanajtovicPetom]

Veljaca male ispravke...

Prosejcan??

Razabirem da govoriš o sebi, štakore. Dinamo i Partizan nisu bježali 6 bodova zajedno, već je Partizan bio stalno ispred.... Zato im je 2:2 odgovaralo.

Toliko o tvom lajuckanju. Mance je bio jedan od mnogih, razvikan samo zato što je igrao za te tvoje crno-bele štakore. Izdrkotinom si nastao, jedino tako svinja poput tebe može na svjetlo svjetsko.

Slušaj budalo primitivna. Pravi purger o pokojnima govori sve najbolje, a ako su bili loši onda je stvar bolje preštutiti kao što je to npr. slučaj samo sa Miloševićem. . Ali, o onakvima kakav je bio Drgan Mance se može govoriti samo ono najbolje jer taj čovjek je samo igrao nogomet i nikada nikog nije povrijedio. Kad bi ti u stvarnosti vidio kako mrtvac koji je poginuo nasilnom smrću izgleda ne bi više palo napamet da tako govoriš o smrti žaba ili golubova a da ne govorim o ljudima.

[Editirano 24.3.2006. 14:41:00 by 020269]
Korisnik je offlinelipa_breskvica
Diskutant #124011

Broj postova: 5298
24.3.2006. 14:36 | Naslov: RE: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [dezbjego]

Diskutant #52805

24.3.2006. 14:39 | Naslov: RE: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [PanajtovicPetom]

Veljaca male ispravke...

Prosejcan??

Ispravak Dragan Mance je poginuo 03. 09.1985 godine, a utakmnica Dinamo- Partizan u Maksimiru je završila 4:3.
Diskutant #52805

24.3.2006. 14:44 | Naslov: RE: Dragan Mance Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [gusztav]

Citat [dezbjego]

Čuj, kolko tebe Soros plaća da ti ovdje ja forumu kontinuirano sereš. 
         Da je Mance ostao živ sigurno je da bi Partizan poduzeo sve što je u njegovoj moći da ga zadrži, kao što je to radila C. Zvezda kad se Prosinečki htio u ljeto 1989 vratitit u DInamo ili kad je Partizan spriječio tog istog ljeta dolazak Stevanovića u DInamo. No, tako daleko da se netko likvidira ne bi išli ni Partizan a ni Zvezda.

Index.hr Forum -> Sport -> Nogomet
Stranica: 1 2 3 4 5 6 7 8
caching

Aktivne teme