Index.hr

1:15 • 26.11.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 3 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Društvo -> Filozofija

Autor Sadržaj
Korisnik je offlinejivashakti
Diskutant #10907

Broj postova: 3185
15.7.2004. 10:53 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

Gotovo prije šest desetljeća na borbenom je zadatku iznad Pacifika, japansko topništvo srušilo dvadesetjednogodišnjeg pilota lovca američke ratne mornarice. Njegovo ime moglo je pasti u zaborav da nije bilo šestogodišnjeg američkog dječaka, Jamesa Leiningera.
Priličan broj ljudi -- uključujući i one koji su poznavali pilota lovca -- smatra da je James iznova utjelovljen pilot. Jamesovi roditelji, Andrea i Bruce, kažu da su oni "zacijelo ljudi za koje je najmanje vjerojatno da im takvo što iskrsne u životu," međutim, s vremenom su postali uvjereni da je njihov sin zaista imao prošli život.
James se od rane dobi nije htio igrati s ničim osim s avionima, međutim od druge godine avioni koje je toliko volio počeli su mu prouzrokovati noćne more. "Probudila bih ga, a on bi vrištao," rekla je Andrea za ABC News. Rekla je da bi joj na njezin upit o čemu je sanjao, James odgovorio: "Avion se zapalio, mali čovjek ne može izići."
James je gledao samo dječje emisije, kažu njegovi roditelji, nije gledao nikakve dokumentarce o Drugom svjetskom ratu ili razgovarao o vojničkoj povijesti. Na video-snimci Jamesa kad je imao tri godina, on pregledava avion kao da radi uobičajeno provjeru prije polijetanja. Jednom drugom prilikom, rekla je Andrea, kupila mu je avion igračku i pokazala na nešto na njegovoj donjoj strani što je izgledalo kao bomba. Kaže da ju je James odmah ispravio i rekao da je to odbacivi spremnik za gorivo (op. prev -- eng. drop-tank). "Nikad nisam čula za odbacivi spremnik za gorivo," rekla je. "Nisam znala što je odbacivi spremnik za gorivo."
Potom su se Jamesove noćne more pogoršale, imao ih je tri ili četiri puta tjedno. Andrejina majka predložila je da ga odvedu savjetnici za rad i terapeutkinji Carol Bowman. Prema uputama Bowman, počeli su ohrabrivati Jamesa da podijeli svoja sjećanja i noćne more su se, kaže Andrea, odmah prorijedile. James je također postao artikuliraniji o onome što je po svemu sudeći bila njegova prošlost, rekla je.
Jamesovi roditelji rekli kako je tijekom vremena otkrio izvanredne detalje o životu bivšeg pilota lovca -- uglavnom prije spavanja, kada je bio snen. Ispričao im je da su njegov avion pogodili Japanci te da se srušio. Andrea kaže da je James svom ocu rekao da je letio Crosairom, i tada joj rekao: "Stalno su imali probušene gume." Premda se povjesničari i piloti slažu da su gume aviona mnogo trošile tijekom slijetanja, informacija se može lako pronaći u knjigama ili na televiziji.
James je svojem ocu također rekao ime broda s kojeg je poletio -- Natoma -- i ime nekoga s kim je letio -- Jack Larson. Nakon nešto istraživanja, Bruce je otkrio da su i Natoma i Jack Larson postojali. Natoma Bay bio je mali nosač zrakoplova u Pacifiku, a Larson još živi u Arkansasu.
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Diskutant #10907

15.7.2004. 10:54 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

Bruce je tražio po Internetu, pregledao vojne arhive i razgovarao s ljudima koji su služili na Natoma Bayu. Kazao je kako mu je James rekao da je srušen kod Iwo Jime. Također, James je svoje crteže počeo potpisivati kao "James 3". Bruce je uskoro doznao da je jedini pilot iz eskadrile srušen kod Iwo Jime bio James M. Huston Jr. Bruce kaže da mu je James rekao i da je njegov zrakoplov pretrpio direktan pogodak u motor.
Ralph Clarbour, stražnji topnik na američkom zrakoplovu s Natoma Baya, kaže da je tijekom napada pokraj Iwo Jime 3. ožujka 1945. njegov avion bio pokraj onoga kojim je upravljao James M. Huston Jr. Clarbour je rekao da je vidio kako je Hustonov avion pogođen protuavionskom vatrom. "Rekao bih da je pogođen ravno posred motora," rekao je.
Bruce kaže da sada vjeruje kako je njegov sin imao prošli život u kojem je bio James M. Huston Jr. Leiningeri su napisali pismo Hustonovoj sestri, Anne Barron, o svojem sinu, te i ona sada vjeruje u to. "Dijete je toliko uvjerljivo u iznošenju svih tih podataka da ne postoji način na svijetu na koji bi to moglo znati," rekla je.
S odrastanjem Jamesova su sjećanja počela blijedjeti, no od svojih stvari i danas najviše cijeni dva dara koje mu je poslala Ann Barron: poprsje Georgea Washingtona i model aviona Corsair. Oni su bili među osobnim stvarima Jamesa Hustona Jr. Koje su nakon njegove pogibije poslani njegovoj obitelji. "Čini se da je doživio nešto za što ne mislim da je jedinstveno, no način na koji je otkriveno prilično je zapanjujući." (Izvor: ABC News, SAD)
Diskutant #10907

15.7.2004. 10:58 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ispričavan se svima. Došlo je do greške na serveru prilikom otvaranja topic-a.

Pozdrav.
Korisnik je offlineangry_hippy
Diskutant #23864

Broj postova: 7753
15.7.2004. 11:04 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

Da.Inače je greška jako sitna i uopće se ne primijeti.Ma sve u redu!

Korisnik je offlinekauders
Diskutant #18360

Broj postova: 5776
15.7.2004. 19:49 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

primjera kao ovaj koji navodis ima jos, moze ih se naci po knjigama koje proucavaju reinkarnaciju. naravno, ne sumnjam da one koji nikako ne zele vjerovati u reinkarnaciju ovakvi primjeri nece pokolebati.
Korisnik je offlinecode
Diskutant #36592

Broj postova: 34
16.7.2004. 03:03 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

Reinkarnacija je bullshit.
Pa zasto se onda svi ne sjecamo proslih zivota?!
Korisnik je offline_katja
Diskutant #33748

Broj postova: 98
16.7.2004. 03:39 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

reinkarnacija mi je postala 'pod normalno'. a zašto se ne sjećamo prošlih života? mi smo 'zaboravili' i puno vrijednije stvari od dogadjaja u prošlim životima, ali prisjetit ćemo se. u krajnjoj liniji, ne sjećamo se ni vlastitog rođenja, a zapis o tome u nama postoji.
a od moje frendice sin joj ponekad zna reći: se sjećaš mama......? to je bilo onda kad sam ja bio veliki, a ti si bila mala.
Diskutant #10907

16.7.2004. 11:53 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

Dragi Code,

Originalni post by code:

Zato što onda gluma nebi bila uspješna i ne bi se uživjeli u ulogu koju sada igramo.

Pozdrav.

Korisnik je offlineodgovorko
Diskutant #4743

Broj postova: 32
17.7.2004. 20:35 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

Osbno poznajem onako dobro, pa recimo dvjestotine osoba moje generacije. Oni takodjer imaju prijatelje koje poznaju, a koje ja ne poznajem. I njihovi prijatelji imaju prijatelje itd itd.
Ubrzo dolazimo do ogromnog broja ljudi. Oni imaju djecu (uglavnom). Jeli tko od njih ima dijete koje je zivjelo prosli zivot. Tesko zar ne? Nesto bi smo od toga culi. Ne bismo to procitali u novinama. Konacno i mi smo bili djeca pa evo nas i odrasli smo ljudi. No sto smo bili u prosčim zivotima? ne sejecamo se. Koji je razlog tomu? Vrlo jednostavan. Uopce nicmo zivjerli prosle zivote.
Svake sekunde u svijetu na ovaj ili onaj način umre jedna osoba dok se istovremeno rode dvije.Turobno ali je to tako
Zapravo, taj omjer je vjerojatno nešto drugačiji, ali svakako znatno u korist broja rodjenih.
Obzirom, da ideja o reinkarnaciji dusa podrazumijeva da dusa umrlog napusta tijelo i radja se u tijelu novorodjenčeta, proizlazi da bi broj umiranja i radjanja trebao biti jednak.
Medjutim, očito to nije slučaj. Najmanje jedno od dva novorodjenčeta koje se rodi svake sekunde nije živjelo prošli život.
To bi značilo da zapravo svaki drugi čovjek sigurno nije zivio prosli zivot.
Pa ipak, vjeruje se da su svi zivjeli prosle živote. Miljunima ljudi se postavljaju pitanja, ili im se ukazuje na put kojim bi saznali tko su bili u prošlom zivotu. No bit ce da nisu bili nitko.
Logika stvari upucuje na to da barem polovica od tko zna koliko milijuna ljudi koji vjeruju da su zivjeli prošli život to očito nisu.
A stvar bi mogla biti krajnje jednostavna. Naime, uopće nismo zivjeli prosle živote. Moze li to biti istina?
Nije li zgodno zauvjek odbaciti tu religijsku misao?
Taj djecsk se navodno sjeca svog proslog zivota. S kojom svrhom?
Prica o njemu ubrzo ce pasti u zaborav (zapravo vec je).

Editirano 17.7.2004 20:40:09 by odgovorko.
Korisnik je offlinejedanR
Diskutant #27597

Broj postova: 23229
17.7.2004. 21:00 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

Reinkarnacija bez sumnje postoji,to je normalno čak i logično.
Više,mi nije jasno dali se reinkarniramo jedan čovjek za jednog i uvjek je samo jedna,recimo to duša,ili je to mješavina "ukupnosti jednoga"sad mislim reći "smjesa"više osoba i prošlih sjećanja-karmi od kojih je jedna istaknutija,zapravo mislim da je to neograničeno nekakvim logičnim-kako i zašto jer to pretvaranje i rastakanje je onkraj našega uma-mislim da je trenutno neponovljivo isto u tko zna kakvom rasporedu-omjeru ili određenom zakonu
uostalom uvjerit ću se jednom
Korisnik je offlinePosjetilac
Diskutant #31791

Broj postova: 98
17.7.2004. 23:55 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

Reinkarnacija?

Pa šta ja znam. Možda i postoji. Ali previše je tu još nepoznatog, da bi mogao samo tako vjerovati.
Kao što je več napisao Odgovorko, broj života se nikako na poklapa. Ako uzmemo, da je bilo pre 200 godina na svjetu svega koji milijun ljudi, da je bilo pre nekoliko milijuna godina samo koji milijun živih biča, da je bila jednom samo jedna živa čelija.... odakle svi ti životi, milijarde i milijarde, koje možemo nabrojati danas? OK, neki tvrde, da ima i kamen dušu, da ima svoj život. Znači da u drobilici kamena, koja iz komada stjene napravi nekoliko milijuna zrnca pjeska u stvari generiramo buduče Kineze ? Eh....

Sve mi se više čini, da sljepo vjeruju u reinkarnaciju samo oni, koji se boje smrti i vječnog zaborava, svog potpunog nestanka. Pa se time tješe tokom svog života. Meni je baš svejedno ako potpuno izčeznem ili ako se ponovo rodim u obliku Vileda krpe... ionako to neču biti više ja, znači da mi je svejedno.............
Korisnik je offlinebrown
Diskutant #28293

Broj postova: 2200
18.7.2004. 00:10 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

Priča o dječaku je samo - priča. Ništa tu ne dokazuje ikakvu reinkarnaciju. Čudi mi kako postoje budale koje nasjedaju na ovakve plitke argumente.
U biti reinkarnacija postoji biološko-kemijskim putem: svoje gene predajemo potomcima, a tvar od koje smo sačinjeni poslije naše smrti vraća se Zemlji i svemiru.
Korisnik je offlineBrian
Diskutant #13416

Broj postova: 1860
18.7.2004. 00:19 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by code:
Proslih zivota se nesjecamo zato sto to nebismo mogli podnijeti. Svako podnosi odredjenu razinu nestvarnog. Oni koji je prijedju iznenada mogu zavrsiti u Zutoj kuci. Dakle podnosimo onoliko koliko smo spremni za to. Samo oni koji se bave meditacijom mogu podnijeti razumno da su nesto drugo radili u proslim zivotima.
Korisnik je offlinefokusirana
Diskutant #16564

Broj postova: 1297
18.7.2004. 00:23 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

Ja se ne sjećam što sam radila 1888.-e, u npr. mjesecu travnju a ne da se sjećam prošlog života.
A u prošli život vjerujem i znam da je postojao. Al opet s druge strane who cares?
Korisnik je offlinecode
Diskutant #36592

Broj postova: 34
18.7.2004. 10:57 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

Originalni post by jivashakti:
Dragi Code,

Originalni post by code:

Zato što onda gluma nebi bila uspješna i ne bi se uživjeli u ulogu koju sada igramo.

Pozdrav.

Malo logike:

Ako je 1945. godine bilo 2 500 000 000 ljudi, a danas 6 850 000 000 , te ako uzmemo u obzir da to sve treba prehraniri , tako da se danas uzgaja i daleko veci broj krava, ovaca, svinja itd. , priozlazi da ta tvoja (vasa (hara-kiri-krisna)) teorija o reinkarnaciji , otpada. Jer kad bi vi bili u pravu , brojno stanje ljudske i zivotinjske populacije bi bilo nepromjenjeno u vremenu.
Korisnik je offlinejedanR
Diskutant #27597

Broj postova: 23229
18.7.2004. 11:18 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

code

kolega ti si fiksan tip i vezan si za zemlju
pogledaj ponekad u svemir,kako je to beskrajan prostor,tko će ga onda znati koliko ima svjetova još i sličnih fora,logika tu ne pomaže previše,to je onkraj njene percepcije
Ako je 1945. godine bilo 2 500 000 000 ljudi, a danas 6 850 000 000 ,

ako ti ne odgovara teorija-reinkarnacija,ti uzmi zapadne filozofe;grke ili hegela,kanta oni kažu da je ideja osnova svega
Diskutant #10907

18.7.2004. 15:41 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

Dragi Code,

Originalni post by code:

Malo logike:

Ako je 1945. godine bilo 2 500 000 000 ljudi, a danas 6 850 000 000 , te ako uzmemo u obzir da to sve treba prehraniri , tako da se danas uzgaja i daleko veci broj krava, ovaca, svinja itd. , priozlazi da ta tvoja (vasa (hara-kiri-krisna)) teorija o reinkarnaciji , otpada. Jer kad bi vi bili u pravu , brojno stanje ljudske i zivotinjske populacije bi bilo nepromjenjeno u vremenu.

Malo logike:

Prvo - ne znam što ti je to hara-kiri-krishna teorija o reinkarnaciji.
Drugo - da li si brojio sva živa bića na Zemlji.
Treće - za one koje slijede vedsku kulturu i tradiciju i ne samo za njih, život ne postoji samo na Zemlji. Kako najnovija istraživanja Marsa pokazuju to postaje i znanstvena činjenica.

Pozdrav.
Korisnik je offlinesalaso
Diskutant #28407

Broj postova: 531
18.7.2004. 16:19 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

Malo logike:

Jednostavno!
Prije je bilo mnogo više žohara.
Današnji zemljani su reinkarnirani žohari
[Anonimac]
Neregistrirani korisnik
18.7.2004. 22:42 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

odgovorko kaže:
Obzirom, da ideja o reinkarnaciji dusa podrazumijeva da dusa umrlog napusta tijelo i radja se u tijelu novorodjenčeta, proizlazi da bi broj umiranja i radjanja trebao biti jednak.
Medjutim, očito to nije slučaj. Najmanje jedno od dva novorodjenčeta koje se rodi svake sekunde nije živjelo prošli život.
To bi značilo da zapravo svaki drugi čovjek sigurno nije zivio prosli zivot.
------------------------------------------

A jedan moj prijatelj kaže:
Bilo nekad - kad je Bog stvorio Adama i Evu.
Njihove duše su imale; svaka Svoju Monadu - ili još bolje; Svoj Tvrdi disk koji se je nalazio na "Drvetu od života" u "rajskom vrtu", usred Edema.

Po izlasku iz Raja – rodi Eva Kaina i Abela.
Svakako, i njihove duše su imale, SVAKA, svoj Tvrdi disk.

I Enohova duša je imala svoj Tvrdi disk.
I sve duše do 144.000 ljudi na Zemlji imađoše SVOJE Tvrde diskove.
I neke su duše (u grupaciji do 144.000 ljudi) ostvarile 3 reinkarnacije – neke 5... što znači da su im duše (po novom rođenju u novom materijalnom tijelu) komunicirale, naglasimo: SAMO sa Svojim Tvrdim diskom.

Svakako, oni ljudi čije su duše ostvarile 5 reinkarnacija bili su inteligentniji od onih čije su duše ostvarile prvu, drugu, treću – a svakako pametniji od totalno glupog i prirodno neinteligentnog Adama.
Naime, da je Adam bio totalno glup i neinteligentan vidi se po tome što je "nasjeo" na zmijinu pokvarenost (a Evin šarm; jer je bila gola golcata) – iako je i Eva bila glupava i prirodno totalno neinteligentna – jer je i ona "nasjela" na zmijinu pokvarenost).

I sve je s Tvrdim diskovima išlo tako - dok se nije desilo ovo.
U jednom momentu svi Tvrdi diskovi su bili "u opticaju" – a rodi se 144.001 čovjek (žensko ili muško).
No, kako je Bog ipak Bog, to je problem ubrzo riješio na taj način što je stvorio potpuno novi Tvrdi disk i stavio ga na "Drvo života".
No, u tom Tvrdom disku nije bilo nikakvih informacija (od ranije).
Dakle, ta duša je dobila svoj Tvrdi disk, ali prazan, što znači da je ta osoba MORALA bila glupa i prirodno neinteligentna ko što su, na početku, bili Adam i Eva.

vrh Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlinemoore
Diskutant #14831

Broj postova: 24
18.7.2004. 22:45 | Naslov: RE: DJEČAKOVO ZNANJE UKAZUJE NA REINKARNACIJU Prikaži/Sakrij | Citiraj

nastavak:
No, sad umrije jedan čovjek čija se je duša reinkarnirala (recimo) 25 puta.
Tu dušu "naslijedi" 144.002 čovjek - koji je već od malih nogu pokazivao nevjerojatnu inteligenciju – da bi već kao mladić konstruirao Točak (Kotač).
Fantastično!
I mladić sjedne za kameni stol i iskleše na kamenuoj ploči sve informacije o Točku, koja će biti uloga Točka u životima ljudi itd.
I svi su bili oduševljeni ovim znanstvenim otkrićem – osim onog 144.001 čovjeka (koji je, usput rečeno, sticajem okolnosti postao urednik nekih "Kamenitih novina").

U želji da svjet sazna koja će biti uloga Točka - mladić, konstruktor Točka, donese svoj isklesani rad uredniku - da bi isti objavio sve o Točku u "kamenitim novinama".
Ali kako to bješe osoba glupa i neinteligentna ko, na Početku, Adam, ili Eva – odmahnu rukom i kaže mladiću: To što ti isklesao na kamenoj ploči i meni ispričao nema nikakve znanstvene podloge, jer je sve to čisto teoretiziranje. Ma gdje može čovjek da se vozi na Točku.

Ipak, i duša 144.001-vog čovjeka (duša urednika "Kamenitih novina") se je reinkarnirala i u svakom novom životu u Materijalnom je pokazivala sve veću inteligenciju – što je sa intelektualnim uzdizanjem (učenjem, mnogobrojnim kontaktima sa drugim inteligentnim ljudima...) rezultiralo da se je ta duša na kraju našla u Materijalnom tijelu (recimo) Edisona – dok se je mladićeva duša našla u Materijalnom tijelu (recimo) Tesle.

Eto, u svom tom kaosu (metežu) više i manje reinkarniranih duša čovjek može ocjeniti ko ima Stariju a ko Mlađu dušu, jar Starija duša će ( kao na primjer na ovom forumu) diskutirati onako kako treba diskutirati prirodno inteligentan diskutant – a Mlađa duša onako kako to diskutiraju mnogi samozvano-pametni diskutanti.
No, za ljude je ipak tragično da ove Mlađe duše (radi svoje bezskurpuloznosti) dolaze do onih radnih mjesta gdje mogu da "guše" Zdravu znanstvenu misao...
Dokaza za ovo ima na pretek.

Ipak, veća je tragedija za ljudski rod to što je Bog (iz razloga koje su postavile Više sile prirode) morao odrediti maksimalni broj Tvrdih diskova putem kojih će ljudi postajati inteligentniji.
Taj broj iznosi 3,024,000.000.
No, i sve duše koje će preči ovu cifru dobiti će Tvrdi disk – ali na tim Diskovima duše neće moći ostavljati "Memorije od ranije".
Dakle duše koje će biti vezane za taj Tvrdi disk moći će tokom života jedino VEGETIRATI.

I sad se "okrenite oko sebe" i pogledajte koliko je takvih osoba u vašoj blizini.
Uostalom, gledate li na tv kako izgledaju "prazni pogledi" mnogobrojne djece iz raznih djelova svijeta.
Također, mislim da vam nije nepoznato da skoro svako malo veće mjesto u svijetu ima svoj Centar za retardirane osobe.

Index.hr Forum -> Društvo -> Filozofija
Stranica: 1 2 3
caching

Aktivne teme
17:30 KAMO IDETE VEČERAS? by podivljasmo