Index.hr

4:10 • 3.9.2014. • POSTAVI INDEX ZA HOMEPAGETRAŽI
Obavijest:
1. studenoga ovaj forum se arhivira i gasi. Pozivamo posjetitelje da se presele na novi forum (http://www.index.hr/indexforum/).
Kritike i sugestije šaljite na email forum(at)index.hr
Forum
Odaberi skin: DefaultDefaultgrassRoseButterOcean 
IndexKlubBroj članova:  
Online članova:  

Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? (Tema)

topic locked
Stranica: 1 2 3 4 5 ... 10 11 12 13 14 Aktivne teme | Pretraživanje
Index.hr Forum -> Društvo -> Duhovnost

Autor Sadržaj
Korisnik je offlinePlaviDijamant
Diskutant #207724

Broj postova: 326
13.2.2008. 20:12 | Naslov: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Jučer u sasvim ozbiljnoj emisiji 10 do 8 na Novoj tv, novinaraka Hrga je za gosta imala fra Zvjezdana Linića, od nedavno novog zaduženog za dužnost egzorcista u Lijepoj Našoj (?)

Interview je protekao u vrlo ozbiljnoj atmosferi, tako da bi netko lansiran na Zemlju iz druge galaksije mogao zaključiti da je egzorcizam ozbiljna, pažnje vrijedna tema, a ne jezoviti duh mračne inkvizicijske prošlosti srednjeg vijeka.

Bilo bi smiješno da nije žalosno: kardinal Bozanić kao i vodstvo Crvke ima drskosti promovirati nauk Božji kroz egzorcizam, a ne kroz milosrđe, ljubav i bratstvo svih ljudi.

NovaTV predočila je gledateljstvu neke od glavnih znakova opsjednutosti vragom:

- osoba se ponaša vulgarno
- osoba pokazuje nadnaravnu fizičku snagu
- osoba govori nerazumljivim jezikom
- osoba zazire od kršćanskih simbola

Prepoznajete li neke simptome na sebi?
vrh pp Blokiraj/Odblokiraj
Korisnik je offlinejedan_R
Diskutant #39649

Broj postova: 52249
13.2.2008. 20:15 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

a vjerojatno u hrvatskoj ima vraga, čim je tako sve naopako (opsjednutost je širok pojam, kao i 'vrag')
Korisnik je offlineameto
Diskutant #96488

Broj postova: 27391
13.2.2008. 20:16 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

pa kda 14- godišnju djevojčicu moraju držati 4 odrasla muškarca, a ona progovori muškim glasom na latinskom jeziku, onda dojam o opsjednutom nije isti kao što ti nudiš u uvodnom postu.
Korisnik je offlinemilelogara
Diskutant #84450

Broj postova: 54679
13.2.2008. 20:19 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [ameto]

pa kda 14- godišnju djevojčicu moraju držati 4 odrasla muškarca, a ona progovori muškim glasom na latinskom jeziku, onda dojam o opsjednutom nije isti kao što ti nudiš u uvodnom postu.
Aha, a to si vidio na filmu ili toga stvarno ima?

NR
Korisnik je offlineameto
Diskutant #96488

13.2.2008. 20:20 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [milelogara]

NR

stvarno ima.
Korisnik je offlinepusti_me_stat
Diskutant #330903

Broj postova: 1150
13.2.2008. 20:21 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [ameto]

to san vidia svojin oćima.    nisan veliki vjernik i nisa virova u te priće aali to je preprestrašno.   sad mi dođu suze na oći kad se sitin.
Korisnik je offlineelectrostar
Diskutant #252250

Broj postova: 2183
13.2.2008. 20:23 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

znaci samo taj fra Brne je nadlezan za isterivanje djavola a?

a sta ako je on sprecen necim?
Korisnik je offlineHrsuzzz
Diskutant #247491

Broj postova: 11552
13.2.2008. 20:23 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Poznati mi simptomi, svi smo mi mali vragovi.
Korisnik je offlineameto
Diskutant #96488

Citat [pusti_me_stat]

to san vidia svojin oćima.    nisan veliki vjernik i nisa virova u te priće aali to je preprestrašno.   sad mi dođu suze na oći kad se sitin.

jesi radio fotke?
Korisnik je offlinetajna_sluzba
Diskutant #281935

Broj postova: 2456

Vjerujem da čovjek može biti opsjednut,ali sumnjam u Linića i druge egzorciste da mogu izgonit đavole..
Diskutant #252250

13.2.2008. 20:25 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [pusti_me_stat]

zajeban bio film a?

a jel si gledao "isterivanje djavola iz Emili Rouz"!
 uzasno stravicni strava i uzas!
 i danas pamtim ko da je juce bilo
Diskutant #252250

13.2.2008. 20:25 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [ameto]

jesi radio fotke?

pa valjda znas da u tom trenutku ne rade aparati!!!
Korisnik je offlineHrsuzzz
Diskutant #247491

Broj postova: 11552
13.2.2008. 20:26 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Neki dan sam vidio kako susjed Ante istjeruje djavola iz svoje zene, pa i boga je u njoj ubio.
Korisnik je offlineameto
Diskutant #96488

13.2.2008. 20:26 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [electrostar]

pa valjda znas da u tom trenutku ne rade aparati!!!

ma rade. nisam se šalio.

Korisnik je offlinejedan_R
Diskutant #39649

Broj postova: 52249
13.2.2008. 20:27 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [milelogara]

NR

do sad sam imao samo jedan takav slučaj (i baš tinejđerica, što nije netko stariji, ameto uvjek sve prikaže senzacionalistički)
Korisnik je offlinepusti_me_stat
Diskutant #330903

Broj postova: 1150
13.2.2008. 20:27 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

neznan jel se zajebaješ, tako san se ija o tome se zajebava...
glupo mi je o tome iti govorit al znan šta san vidia i doživia...
ne izmišljan neman zašto reka san ti da i nisan neki veliki vjernik...
Korisnik je offlinemilelogara
Diskutant #84450

Broj postova: 54679
13.2.2008. 20:28 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [ameto]

stvarno ima.

Aha. Aje, tebi vjerujem jer znam da nisi vjernik pa nemaš razloga izmišljati. No nikad vidio ni čuo da netko o nečem takvom 'ozbiljno' priča.

NR
Korisnik je offlinemagicmist
Diskutant #312807

Broj postova: 1695
13.2.2008. 20:29 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

jel to istjerivanje zla da bi se utjeralo dobro ?
Korisnik je offline_iskra_
Diskutant #276921

Broj postova: 3210
13.2.2008. 20:30 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [PlaviDijamant]

- osoba se ponaša vulgarno

use

- osoba pokazuje nadnaravnu fizičku snagu

admin

- osoba govori nerazumljivim jezikom

buci bu

- osoba zazire od kršćanskih simbola

anamj
Diskutant #252250

13.2.2008. 20:31 | Naslov: RE: Egzorcizam u Hrvatskoj u 21. stoljeću - vaš stav? Prikaži/Sakrij | Citiraj

Citat [Hrsuzzz]

Neki dan sam vidio kako susjed Ante istjeruje djavola iz svoje zene, pa i boga je u njoj ubio.

a i dusu joj je izvadio!
  fra Ante, zamenik onog fra Brneta!

aparati ne rade! struja nestaje, a kamo li da rade alkalne baterije (bateri aziz)!
ostaje samo vera! a i nada! sladja!

Index.hr Forum -> Društvo -> Duhovnost
Stranica: 1 2 3 4 5 ... 10 11 12 13 14
caching

Aktivne teme