Njemačka
1 : 0
Argentina
link na raspored utakmica

Nevjerojatno: Švedska i Argentina postigle pet golova, a Ibra i Messi niti jedan!

• Prijateljska utakmica:
  • Švedska - Argentina 2:3 (Olsson 18, Elm 90+5 / Lustig 3-ag, Agüero 19, Higuain 23)
Piše: Z.A.
četvrtak, 7.2.2013. 00:00

ARGENTINA je na gostovanju u Solni pobijedila Švedsku 3:2 u prijateljskoj utakmici, a s obzirom na sjajnu golgetersku formu njihovih glavnih zvijezda, iznenađenje je da ni Zlatan Ibrahimović (igrao prvo poluvrijeme), ni Lionel Messi (cijelu utakmicu) nisu postigli gol.

Kako je utakmica počela, činilo se da će biti rekordna golijada: Za manje od pola sata, mreže su se tresle čak četiri puta.

Lustig je već u trećoj minuti zabio u svoj gol, ali Olsson ga poništava u 18-oj. Sergio Agüero donosi Argentini 2:1, zatim Ibrahimović na centru gubi loptu, a Higuain u 23. minuti donosi gostima nedostižnih 3:1.

U drugom poluvremenu spektakularnom obranom istaknuo se švedski golman Isaksson: Škaricama je s gol-crte izbacio Messijev lob. U sudačkoj nadoknadi Elm postavlja konačnih 3:2.