Njemačka
1 : 0
Argentina
link na raspored utakmica

Nijemci osvojili Pariz, Van Gaalova nova Nizozemska nije mogla protiv starog Buffona

• Praijateljske utakmice:
  • Francuska - Njemačka 1:2 (Valbuena 44 / Müller 51, Khedira 74)
  • Nizozemska - Italija 1:1 (Lens 33 / Verratti 90+1)
Piše: Z.A.
četvrtak, 7.2.2013. 00:35

NJEMAČKA je ostvarila jednu od najslađih pobjeda, koju je čekala 78 godina! Točno toliko je prošlo od 1935., kada je posljednji put u gostima pobijedila susjeda i velikog rivala Francusku.

Dočekali su je večeras u Parizu i tako srušili još jednu neugodnu tradiciju u dvobojima sa Francuzima: Nisu ih je pobijedili od 1987.

Bleus su poveli golom Valbuene u 44. minuti, ali u drugom dijelu dolazi do potpunog preokreta: Thomas Müller u 51. minuti, izjednačava, a Njemačkoj pobjedu donosi Realova osovina - Özil u 74. minuti asisitira Khediri za pobjedu.

Nizozemska, koju je Louis Van Gaal bitno pomladio, povela je u Amsterdamu protiv Italije lijepim golom Jermaina Lensa u 33. minuti, ali nakon toga je 35-godišnji Gigi Buffon "zaključao vrata" u 125. nastupu za Italiju. Verratti je u prvoj minuti sudačke nadoknade zabio za konačnih 1:1.