Njemačka
1 : 0
Argentina
link na raspored utakmica

Spektakl na Wembleyu: Engleska pobijedila Brazil, Hart sjajno Ronaldinhu skinuo penal!

• Prijateljska utakmica na Wembleyu:
  • Engleska - Brazil 2:1 (Rooney 26, Lampard 60 / Fred 48)
Piše: Z.A.
četvrtak, 7.2.2013. 06:02

SJAJNU utakmicu, punu prilika i uzbuđenja, odigrali su Engleska i Brazil na Wembleyu. Domaćini su slavili 2:1.

Ali, već u 20. minuti gosti su mogli povesti: Povratnik u reprezentaciju Ronaldinho centrirao je pred gol, a lopta je u ruku pogodila Jacka Wilsherea. Sudac je pokazao na penal, iako je Arsenalov veznjak bio okrenut leđima.

Ronaldinho je izveo penal, ali je Joe Hart dobro procijenio i bacio se na lijevu stranu. Obranio mu je taj udarac, kao i odbijanac, koji je prihvatio, a opasnost je konačno otklonio Tom Cleverley, koji izbija loptu ispred Neymara.

U 27. minuti, Wayne Rooney donosi prednost Englezima. Wilshere je proigrao Thea Walcotta, čiji udarac Julio Cesar odlično brani nogama, ali Rooney natrčava na odbijenu loptu i posprema je u gol s ruba kaznenog prostora.

Brazil izjednačava u 48. minuti zahvaljujući Garyju Cahillu, koji je driblingom pokušao iznijeti loptu, ali mu je pobjegla, točnije oduzima mu je Luis Fabiano, koji dodaje Fredu. On je smiruje i zabija s 15-ak metara. Dvije minute poslije, isti igrač pogađa gredu, nakon što mu je Hart greškom dodao loptu.

U 60.minuti Lampard donosi pobjedu Engleskoj, nakon greške brazilskog veznjaka Arouce, kojem loptu uzima Rooney, dodaje Lampardu. Otpisani Chelseajev veteran s 20-ak metara postiže krasan gol, nakon što se lopta odbila od unutranjeg dijela vratnice.

Bio je to Lampardov 27. gol za reprezentaiciju i tek četvrta pobjeda Engleske nad Brazilom u povijesti.