Njemačka
1 : 0
Argentina
link na raspored utakmica

Svjetsko prvenstvo u brojkama: Izjednačen rekord iz Francuske, neuništivi Klose i Howard za povijest

• Donosimo vam Svjetsko prvenstvo u brojkama
Piše: A.Ha.
ponedjeljak, 14.7.2014. 12:32

SINOĆ je na legendarnoj Maracani odigrana posljednja utakmica 20. Svjetskog prvenstva. Novi prvak svijeta je Njemačka koja je u finalu nakon produžetaka pobijedila Argentinu s 1:0.

Donosimo vam Svjetsko prvenstvo u brojkama:

0 - broj pogodaka na utakmici polufinala između Nizozemske i Argentine. To je prvi put u povijesti da je utakmica polufinala SP-a završila bez pogodaka.

1 - broj pobjeda Španjolske, branitelja naslova koji je ispao u grupnoj fazi.

2 - broj finala koje su do ovog Svjetskog prvenstva međusobno odigrali Njemačka i Argentina.

3 - broj bodova koje je osvojila Hrvatska.

4 - broj naslova svjetskih prvaka za Njemačku.

6 - broj golova Kolumbijca Jamesa Rodrigueza, najboljeg strijelca natjecanja.

7 - broj golova Njemačke u polufinalu protiv domaćina Brazila.

8 - broj finala Njemačke, rekordera u finalnim utakmicama.

9 - broj utakmica reprezentacije Urugvaja koje će zbog ugriza Talijana Giorgija Chiellinija propustiti Luis Suarez.

10 - broj crvenih kartona na 20. Svjetskom prvenstvu.

16 - broj golova Nijemca Miroslava Klosea, novog najboljeg strijelca u povijesti svjetskih prvenstava, ali i broj obrana čudesnog američkog vratara Tima Howarda protiv Belgije.

28 - broj uklizavanja rekordera Argentinca Javiera Mascherana.

30 - broj sekundi koliko je trebalo za postizanje najbržeg pogotka u Brazilu. Strijelac je bio Clint Dempsey za SAD protiv Gane.

57 - broj minuta u kojima je lopta bila "u igri". Tri minute više se u Brazilu igralo nego prije četiri godine.

171 - broj pogodaka na 20. Svjetskom prvenstvu, čime je izjednačen rekord iz Francuske 1998.

179 - broj sekundi između tri pogotka Njemačke u polufinalu protiv Brazila.

187 - broj žutih kartona.

53,018 - broj gledatelja prosječno po utakmici. Druga najveća gledanost u povijesti svjetskih prvenstava nakon SAD-a 1994. godine.

580,166 - broj tweetova po minuti kada je Sami Khedira zabio peti gol za Njemačku protiv Brazila

3,000,000 - broj američkih dolara koje je predsjednik Gane poslao nogometašima koji su prijetili da će bojkotirati natjecanje ako ne dobiju premije.

35,000,000 - broj američkih dolara koje je Njemačka za zlato dobila od FIFA-e.

11,600,000,000 - broj američkih dolara koliko je koštala organizacija najskupljeg Svjetskog prvenstva u povijesti, ali i jednog od najlošije organiziranih.