Atlanta slavljem u derbiju preuzela vrh, Rudežova Indiana prekinula Clevelandov niz, Davis šokirao Oklahomu

ATLANTA je u derbiju vodećih momčadi NBA lige pobijedila Golden State sa 124:116.

Atlanta je pred svojim navijačima slomila Golden State u posljednjoj četvrtini i tako postala momčad s najboljim omjerom u ligi, a najefikasniji u pobjedničkoj momčadi bio je Jeff Teague s 23 poena. Golden Stateu nije bilo dovoljno to što je Klay Thompson ubacio 29, a Steph Curry 26 poena.

Indiana je zaustavila pobjednički niz Clevelanda pobjedom 103:99. Cleveland, koji je slavio u posljednjih dvanaest susreta, vodio je sve do posljednje četvrtine u kojoj je Indiana na krilima C.J. Milesa i Georgea Hilla stigla do pobjede. Miles je završio susret s 20 poena, a Hill s 20 i sedam asistencija. Damjan Rudež dodao je šest poena za osam minuta na parketu. Za poraženu momčad Kyrie Irving je postigao 29 poena, a LeBron James četiri poena manje.

New Orleans šokirao je Oklahomu gostujućom pobjedom 116:113. Junak pobjede je Anthony Davis koji je u posljednjoj sekundi pogodio tricu iz teške pozicije za trijumf. Zanimljivo, to mu je prva pogođena trica ove sezone, a utakmicu je završio s 41 poenom. Sedam više zabio je Russell Westbrook za poraženu momčad.

Toronto je preokretom u drugom poluvremenu slavio 123:107 protiv Los Angeles Clippersa, a izgubila je i druga momčad iz Los Angelesa - Lakersi, od kojih je nakon produžetka bio bolji Orlando.

Brooklyn je s 92:88 slavio protiv New Yorka, a Bojan Bogdanović je za pobjedničku momčad igrao pola sata i postigao osam poena. Najbolji su bili Brook Lopez s 22 poena i Jarrett Jack s 20 poena.

U reprizi prošlogodišnjeg finala San Antonio se pred svojim navijačima lako obračunao s Miamijem 98:85. MVP finala Kawhi Leonard predvodio je aktualne prvake s 24 poena, dok je Tony Parker dodao tri poena manje.