Badelj i Iličević slavili protiv Nurnberga, bitna pobjeda Freiburga u Frankfurtu

HSV i Freiburg ostvarili su važne pobjede u borbi za prvoligaški spas. HSV je u Hamburgu pobijedio Nurnberg 2:1, dok je Freiburg u Frankfurtu deklasirao Eintracht 4:1.

Sve najzanimljivije u Hamburgu dogodilo se u posljednjih deset minuta. Prvo je domaćin poveo u 80. minuti golom Hakana Calhanoglua, a šest minuta kasnije Mike Frantz je zatresao svoju mrežu za vodstvo HSV-a od 2:0. U sudačkoj nadoknadi je Švicarac hrvatskih korijena Josip Drmić smanjio na 1:2. Hrvatski reprezentativac Milan Badelj je igrao cijeli susret za HSV, dok je Ivo Iličević igrao do 85. minute. Antonio Čolak nije nastupio za gostujući sastav.

U drugom susretu Freiburg je sjajnom predstavom "razbio" Eintracht. Strijelci za goste bili su Julian Schuster, Karim Guede, koji je zabio dva gola, te Felix Klaus, a za domaćine Joselu (59).

Današnjom pobjedom HSV je pobjegao s pozicije koja vodi u drugu ligu i sada je na 14. mjestu s 23 boda, koliko ima i Nurnberg na 15. mjestu. Freiburg je napredovao za jedno mjesto i sada je s 22 boda na 16. poziciji koja vodi u dodatne kvalifikacije. Posljednja dva mjesta drže Stuttgart (21) i Eintracht Braunschweig (18). Na vrhu je Bayern s 71 bodom.