Barcelona dva boda do naslova: Stative i stručnjak za Ronalda zaustavili Real u Madridu

U UTAKMICI odluke Real Madrid izvukao je 2:2 protiv Valencije i ostao četiri boda ispod Barcelone, dva kola do kraja prvenstva. Katalonci su nešto ranije golovima Neymara i Pedra s 2:0 porazili Real Sociedad.

> Pedro škaricama uljepšao pobjedu Barcelone

Barcelona će za tjedan dana na teško gostovanje u Madrid kod sada već bivšeg prvaka Atletica, koji može odgoditi feštu Katalonaca do posljednjeg kola kada na Camp Nou stiže Deportivo. Real će, pak, sljedećeg vikenda u Barcelonu kod Espanyola, a u posljednjem kolu igra s Getafeom na svom terenu.

U 19. minuti Valencia je golom Paca šokirala Santiago Bernabeu, a samo sedam minuta kasnije Fuego je povisio na 0:2 za "Šišmiše". Time su gosti postali prva momčad ove sezone koja je Realu zabila dva gola u prvom poluvremenu.

U sudačkoj nadoknadi prvog dijela Cristiano Ronaldo dobio je priliku zabiti iz jedanaesterca, no brazilski vratar Diego Alves, koji je dostigao rekord od 16 obranjenih penala u La Ligi, obranio je udarac i postao jedini kojemu je to uspjelo dvaput protiv Ronalda.

> Valencijin golman heroj Katalonije: Jedini obranio dva penala Ronaldu i izjednačio španjolski rekord

U nastavku je Carlo Ancelotti odmah krenuo s izmjenama, Marcelo i Carvajal umjesto Coentraa i Arbeloe, a u 56. Pepe je na asistenciju Jamesa smanjio na 1:2. Tek šest minuta prije kraja Real je uspio izjednačiti golom Isca na asistenciju Garetha Belea.

Real je još čak tri puta pogađao okvir gola, gađali su ga Ronaldo, Bale i Hernandez, a golman gostiju Diego Alves skidao je ostale pokušaje i bio jedan od najzaslužnijih za Valencijin podvig.

Još jedna loša vijest za Real je nova ozljeda u veznom redu. Luki Modriću priključio se Toni Kroos, koji je morao izaći iz igre već u 25. minuti, a zamijenio ga je Illaramendi.

Još se ne zna hoće li moći nastupiti u uzvatu polufinala Lige prvaka protiv Juventusa u srijedu, kada će Real loviti zaostatak od 1:2 iz Torina.

Deportivo izvukao spasonosni bod kod Bilbaa

U posljednjoj utakmici dana Athletic Bilbao je odigrao 1:1 protiv Deportiva. Aduriz je u 14. minuti doveo Baske u vodstvo, a momčad iz La Corune pogotkom Lopoa u 93. minuti osigurao važan bod u borbi za ostanak.

Bilbao je na 8. mjestu pet bodova ispod Villarreala koji drži posljednje mjesto za Europa ligu. Deportivo je sada 18. sa 31 bodom, koliko imaju Eibar i Granada, dok Levante na 15. mjestu ima četiri boda više.