Barcelona šetnjom u polufinalu Kupa: I bez Messija petarda u mreži Levantea

UZVRAT četvrtfinala španjolskog Kupa kralja bio je za Barcelonu tek odrađivanje posla. U prvom susretu slavili su kod Levantea s 4:1, a zatim su uzvratu s Lionelom Messijem na klupi svih 90 minuta upisali novo uvjerljivo slavlje, ovaj put s  5:1 te tako s ukupnih 9:2 prošli dalje.

Zanimljivo, ponovno je poveo Levante, baš kao i u prethodna dva susreta ova kluba, onom ligaškom i ranije spomenutom u Kupu. U 9. minuti loptu je u svoju mrežu pospremio Sergi Roberto, a gosti su vodstvo držali do 28. minute.

Tada je iz daljine zabio Adriano, a minutu prije kraja poluvremena vodstvo je domaćinima donio Puyol nakon kornera. U nastavku je dva gola iz blizine postigao Alexis Sanchez, da bi priču u 69. zaključio Cesc Fabregas, udarcem iskosa s nešto više od deset metara.

Barcelona u polufinalu čeka boljeg iz ogleda Real Sociedada i Racing Santandera, Real uoči uzvrata u Santander nosi prednost od 3:1. U drugom polufinalu na rasporedu je madridski derbi između Reala i Atletica.