Bosancima se samouvjerenost obila o glavu: Slovačka odnijela bodove iz Zenice!

NOGOMETNA reprezentacija Slovačke šokirala je Bosnu i Hercegovinu i odnijela tri boda iz Zenice pobjedom 1:0 u kvalifikacijama za Svjetsko prvenstvo.

Još jučer je Safet Sušić bio uvjeren da će njegova momčad lako izaći na kraj Slovacima. "Uvjeren sam da ćemo im zabiti 2-3 gola", rekao je Sušić, a na travnjaku Bilinog polja njegovi nogometaši ne da nisu zabili 2-3 gola, već nisu stvorili niti toliko prilika.

Na kraju je Slovačka bila ta koja je trebala postići 2-3 gola. I dok je BiH zaprijetila nekoliko puta dalekometnim udarcima Misimovića, Slovaci su stvarali sjajne prilike iz kontranapada. Weiss i Hamšik su sami izlazili ispred Begovića, ali nisu bili precizni.

Gosti su prvi poraz Bosni i Hercegovini u ovim kvalifikacijama nanijeli golom iz 76. minute. Nakon kornera lopta je stigla do Pecovskog koji je preciznim udarcem s 20-ak metara matirao Begovića.

Grčku namučio Lihtenštajn

Lihtenštajn, koji je umalo porazio Hrvatsku u nedavnoj prijateljskoj utakmici, pokazao se kao tvrd orah i protiv Grčke.

Domaćin ovaj put nije bio tako opasan u ofenzivi, samo jednom su zapucali na gol gostiju, ali Grci su tek u 72. minuti probili njihovu obranu za 0:1, rezultat kojim su na kraju i pobijedili. Do slavlja su stigli s igračem manje nakon što je isključen Holebas u 59. minuti, dok je kod Lihtenštajna u 66. isključen Hasler, obojica zbog dva žuta kartona.

Nakon sedam kola u skupini G Bosna i Hercegovina je vodeća sa 16 bodova. Grčka ima isto toliko, ali lošiju gol-razliku. Slovačka je na 12 bodova. Podsjetimo prva momčad iz skupine će direktno u Brazil, a druga u dokvalifikacije.