Burna subota na "Otoku": WBA šokirao Old Trafford, Aston Villa srušila City!

SUBOTA je u engleskoj Premierligi ponudila uzbudljive utakmice 6. kola, a šokantne poraze upisala su oba kluba iz Manchestera.

United je na Old Traffordu izgubio treću utakmicu u posljednja četiri kola i trenutno je tek dvanaesti. Neuvjerljiv početak sezone već je i prije početka jeseni pokrenuo nagađanja o odlasku Davida Moyesa, koji se još nije pokazao kao dostojan nasljednik Alexa Fergusona.

Iako je na raspolaganju imao najjaču postavu, United se mučio s gostima koji su se odupirali čvrstom obranom i dobrim reakcijama vratara Myhilla. Nakon prvog dijela bez golova, Amalfitano je u 54. doveo goste u vodstvo, ali samo tri minute kasnije Wayne Rooney je izjednačio. Ubacio je Moyes Van Persieja umjesto isturene špice Hernandeza, a onda i Fellainija, no "crveni vragovi" imali su jalovu inicijativu. U 67. minuti Berahino je pogodio za 1:2 i ostavio Old Trafford u šoku i bez bodova.

Drugi šok dana priredila je Aston Villa koja je sa 3:2 porazila puno bolji Manchester City. Gotovo 70 posto vremena imali su gosti loptu u posjedu, dvadesetak puta su zapucali na gol, dvaput držali vodstvo, ali na kraju ostali bez bodova.

Na isteku prvog dijela Yaya Toure pogodio je za vodstvo Cityja, El Ahmadi je šest minuta nakon odmora izjednačio, a još šest minuta kasnije Edin Džeko je zabio za 1:2.

Bacuna je sjajnu partiju, nakon asistencije za prvi gol, okrunio i pogotkom, u 74. minuti je donio drugo izjednačenje, a dvije minute kasnije Weimann je preokrenuo utakmicu i donio neočekivano slavlje momčadi iz Birminghama.

Lovren slavio, Petrić igrao pola sata

Dejan Lovren opet je gospodario obranom Southamptona koji je sa 2:0 pobijedio Crystal Palace. Osvaldo i Lambert golovima u razmaku od dvije minute na početku drugog poluvremena riješili su pitanje pobjednika.

Mladen Petrić upisao je pola sata u porazu West Hama kod Hull Cityja. Jedini gol na utakmici zabio je Brady iz penala u 12. minuti. Petrić je u 59. minuti ušao s klupe, gosti su bili dominantniji, stvorili su više prilika, ali nisu uspjeli probiti koncentriranog vratara McGregora.

Još jedno iznenađenje priredio je Cardiff, koji je sa 2:1 slavio u gostima kod Fulhama. Caulker je u 12. minuti zabio za 0:1, a Kostarikanac Bryan Ruiz, samo četiri minute po ulasku s klupe, donio je 1:1 prije odmora. U sudačkoj nadoknadi gostujući adut s klupe Mutch donio je gostima sva tri boda.

1. Tottenham Hotspur 6 4 1 1 6:2 4 13

2. Arsenal 5 4 0 1 11:6 5 12

3. Chelsea 6 3 2 1 7:3 4 11

4. Southampton 6 3 2 1 5:2 3 11

5. Manchester City 6 3 1 2 14:7 7 10

6. Liverpool 5 3 1 1 5:3 2 10

7. Hull City 6 3 1 2 6:7 -1 10

8. Everton 5 2 3 0 6:4 2 9