Dinamo sa Celticom i Salzburgom, na Kantridu stižu Sevilla i Feyenoord!

Dinamo sa Celticom i Salzburgom, na Kantridu stižu Sevilla i Feyenoord!

Foto: Index, Screenshot (UEFA)

HRVATSKA će drugu sezonu zaredom imati dva predstavnika u grupnoj fazi Europske lige i ponovno su to Dinamo i Rijeka.

> Koliko će Dinamo i Rijeka zaraditi u Europskoj ligi?

> Mogu li Dinamo i(li) Rijeka proći grupnu fazu Europske lige?

> Riječani uvjereni: Nikome od ovih velikana neće biti lako na Kantridi

> Mamić: Suparnici su atraktivni i kvalitetni

> Predsjednik Astre: Cilj nam je biti ispred Dinama

Dinamo, hrvatski prvak, u skupini je D sa austrijskim prvakom Salzburgom, škotskim Celticom i rumunjskom Astrom.

Rijeka je u skupini G, a na Kantridu stiže branitelj naslova Sevilla, te belgijski Standard i nizozemski Feyenoord.

Ždrijeb je solidan za oba hrvatska predstavnika budući da je bilo i težih suparnika, ali i lakših. Dinamo, koji je uoči ždrijeba bio u trećoj jakosnoj skupini, iz prvog pota je izbjegao teške suparnike poput Tottenhama, Intera ili Napolija, ali je zato iz drugog i četvrtog pota dobio teže suparnike.

Rijeka, koja je bila u četvrtoj jakosnoj skupini, nije imala sreće s prvim potom iz kojeg je izvukla Sevillu, ali je imala sreće s drugim i trećim budući da je izbjegla klubove poput Borussije, Wolfsburga, Evertona, Torina. 

Utakmice prvog kola igraju se 18. rujna, a dalje će proći po najbolje dvije momčadi iz svake skupine.

Uskoro opširnije s reakcijama

Skupine Europske lige:

Tekst se nastavlja ispod oglasa

Skupina A: Villarreal, Borussia M., Zurich, Apollon

Skupina B: Kopenhagen, Club Brugge, Torino, Helsinki

Skupina C: Tottenham, Bešiktaš, Partizan, Asteras

Skupina D: Salzburg, Celtic, Dinamo, Astra

Skupina E: PSV, Panathinaikos, Estoril, Dinamo Moskva

Skupina F: Inter, Dnjipro, Saint-Etienne, Qarabag

Skupina G: Sevilla, Standard, Feyenoord, Rijeka

Skupina H: Lille, Wolfsburg, Everton, Krasnodar

Skupina I: Napoli, Sparta, Young Boys, Slovan

Skupina J: Dinamo Kijev, Steua, Rio Ave, Aalborg

Skupina K: Fiorentina, PAOK, Guingamp, Dinamo Minsk

Skupina L: Metalist, Trabzonspor, Legia, Lokeren

Pratite nas i na Facebooku:

 
Znate li nešto više o temi ili želite prijaviti grešku u tekstu?
Učitavanje komentara