Hajduk s 4:0 pobijedio Varteks, Torcida i White Stonesi poručili: "Ne, navijači nisu problem"

HAJDUK je golovima Demira, Tudora, Kurbanova i Puljića slavio protiv Varteksa u prijateljskoj i simboličnoj utakmici na igralištu u Jalkovcu u predgrađu Varaždina. Nešto više od tisuću gledatelja pratilo je susret klubova koji se drže na istoj strani u aktualnom odnosu snaga domaćeg nogometa. Udruženi su bili i navijači Hajduka i Varteksa, koji su današnjim mirnim okupljanjem željeli poručiti da navijači nisu problem sporta u Hrvatskoj. Susret je odigran pod jakim osiguranjem. Policija je navijače pratila čak i na wc.

White Stonesi i Torcida, Varteks - Hajduk 17.5.2015.

Posted by Izagola.hr on 17. svibnja 2015

Trener Hajduka Hari Vukas nakon uvodnih 20 minuta zamijenio je kompletnu jedanaestorku izuzev vratara Grbića. Navijači Varteksa utakmicu su otvorili povicima "HNS pederi", a kasnije im se pridružila i Torcida. Navijači splitskog kluba skandirali su i "Varteks Varaždin", a domaći igrači pozdravili su ih nakon utakmice.

Ravnopravan susret igrali su Varteks i Hajduk u prvih 15 minuta. Prva veća opasnost bio je udarac Sušića iz daljine koji odlazi pored vratnice. U 25. minuti Hajduk je poveo pogotkom Benjamina Demira, mladog makedonskog napadača. Nakon pet minuta vodstvo je povećao Fran Tudor. Treći pogodak na utakmici zabio je Ruslan Kurbanov u 78. minuti, da bi nakon četiri minute poentirao i Kristijan Puljić za konačnih 4:0.

Splićani su stigli u goste nakon teškog poraza u derbiju s Dinamom (4:0). Varteks je organizirao utakmicu kako bi obilježio početak suradnje s Hajdukom po pitanju rješavanja problema domaćeg nogometa. Poslali su poruku da su spremni na borbu protiv nepravilnosti te za veće uvažavanje navijačkih problema i zahtjeva.

NK Varteks osnovali su navijači nakon propasti, preoblikovanja i preimenovanja originalnog Varteksa u NK Varaždin koji se danas natječe u 3. HNL - Istok. Navijački Varteks drži četvrto mjesto u Prvoj županijskoj ligi.

Na kraju utakmice (pobjeda Hajduka 4:0), igrači Varteksa pozdravljaju Torcidu koja im uzvraća skandiranjem....NEPROCJENJIVO!!!

Posted by NK Varteks, Varazdin - FB Official on 17. svibnja 2015

"Kao znak podrške klubu koji su osnovali navijači, zahvale za podršku splitskom klubu u borbi protiv nepravilnosti i nepravednosti HNS-a, ali i kao početak dugoročne suradnje dvaju klubova u kojima važnu (glavnu) riječ imaju oni zbog kojih se i igra nogomet - navijači, samo dan nakon najvećeg hrvatskog derbija na Maksimiru, odigrali smo ovu prijateljsku utakmicu", kazali su organizatori.

"Varteks i Hajduk udružuju nastojanja da se nogomet u svim sredinama opet počne igrati zbog navijača", objasnili su u Varaždinu cilj utakmice.

Torcida je bojkotirala jučerašnji derbi na Maksimiru. Na jugu se okupilo svega 20-ak navijača Hajduka.

Torcida, White Stones-i navijaju, bake, djedovi, tate, mame uživaju u utakmici uz pivo i hot dog, u pozadini se djeca...

Varteks - Hajduk 0:4 (0:2)